Pečen krompir

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

18. jun 2010 9:18

silva je napisal/a:

VilmaS tak krompirček (ki je na linku) bi se, verjetno, pekel na enih 200C, cca. 20 min...? Si že poskusila?

Krompir v pečici vedno pečem na tak način, na uro žal ne gledam; bo pa najbrž držalo tam ca 20 min.

LP, V.

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

18. jun 2010 21:08

A v picopeku se ga kaj meša, obrača...?

čoko

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

18. jun 2010 21:29

jaz ga

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

19. jun 2010 23:49

evo, sem naredila kot je dragička napisala. jaz sem ga narezala kar na ribežen, ki dela cca 3mm-4 debele rezine. posula sem ga še z mleto papriko. vsem je bil všeč.. jaz sem enega poskusila pa je bil res dober (seveda sem probala takega najbolj skurjenega ;) )

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

22. jun 2010 14:29

V ventilatorski pečici sem ga pekla na 200C cca. 30 min (ali pa celo malo več - tudi nisem imela časa gledat na uro). Je pa bil zelo dober.

Doma imamo domači star krompir iz katerega se ne da več speči hrustljavega krompirčka, zato je ta varianta zelo dobra.

danica16  

član od: 1.6.2010

sporočila: 1

3. avg 2010 22:11

Dober hrustljav pečen krompir Razgrej pečico na 200 - 220 stopinj in vstavi prazen pekač v katerem se bo pekel krompir. Mlad krompir dobro operi, nareži na rezine- daj v mrzlo vodo, da ne potemni, ( nič ga ne lupim). Zavri vodo v katero daš žličko soli, v osoljen krop daš krompir, da prevre. Krompir ocedi, vzemi iz pečice vroč pekač, vlij samo žlico olja na vroč pekač, stresi odcejeni krompir, potresi pekač, da se razporedi krompir, malo še posoli in peci do zlato rumene barve. Za nas je to najboljši,hrustljavo zapečen krompir. Dober tek!

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

3. avg 2010 22:32

A mi ve katera razložiti, zakaj bi krompir posipala z moko? Kakšna je funkcija moke v tem?

tjas

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

4. avg 2010 5:21

Tjas, saj tudi jaz nisem verjela, da bo ratalo. Tako dobrega krompirja kot se ga lahko speče po tem načinu potresenega z žlico ostre moke še nisem uspela narediti. Pa sem probala vse, tudi več različnih pekačev, pa se je vedno prilimal na dno in potem se je spacal. Mislim da je funkcija moke, da naredi na krompirju nekakšen film in poskrka tekočino, ki jo krompir odda, tako da se krompir zaradi škrobnate tekočine ne prilima na tla. Pa tudi po moje se moka prej zapeče in zato naredi nekakšno kožico na krompirju, ki ostane znotraj še vedno sočen. Ker smo ravno kopali zgodnji krompir smo pobrali tudi tiste bolj drobne. Sedaj jih temeljito operem in kar cele spečem. tedyka

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

4. avg 2010 22:24

Delam zelo podobno kot danica. Krompir olupim, operem in narežem. Dam v lonec, dobro osolim in dam kuhat. Vre naj 7 minut. Pred tem dam v pekač žlico olja in ga v pečici dobro razgrejem.

žarna niša  

član od: 24.12.2009

sporočila: 17

5. avg 2010 16:50

Dragi moji , jaz sem danes za kosilo naredila takšen krompir, njam, njammmmmm to je pa res dobro, pa naj bo škrob na škrob kot pravi Reca , da se to ne daje, tokrat nima prav. Delajte po receptu mojstra Galjota in vam NE BO ŽAL, nič se ne prime in se lepo zapeče, je pa zelo okusen, zraven pa še paradižnik v solati in je božansko kosilo, za prste obliznt. žarna niša

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti