Kje so naše ladje

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

2. nov 2019 17:14

Sem se že večkrat v zadnjih dneh spomnila - kje sta suziquatro in bučmanka, obe iz našega konca. Bučmanka, nat vedno pomislim, ko čistim radič - spomnim se slik tvoje njive. Če boš imela kaj časa se malo oglasi.

Lep pozdrav in vse dobro obema in tudi vsem ostalim pogrešanim ladjam, ladjicam, čolničkom......

 

tedyka

Katarinči  

član od: 27.12.2015

sporočila: 4488

13. apr 2023 22:18

Recept za jupije v sosednji temi me je spomnil na Smarty1, ki jo že dolgo pogrešam(o) na teh straneh, upam, da nas vsaj inkognito spremlja ...

Mnogo nekdaj zelo aktivnih članic se ne oglaša več - Ninja24, spodbe, svenska, WhiteAndBlack, elaphus, limnol, anka, Vrtejbenka, suziqatro, sweets, kuham za dušo, MARTA72, nenci, bučmanka, marjja, tedyka, MiriBon, Vitavitameae, noemi, dari, satilon, kozamurnik (slednja se je očitno celo izpisala) ...

Na srečo vsaj občasno pokukajo sem gor in kakšno rečejo npr. ribaracarak, xMurkax, Katrin11, mamamia, sijasaja ...  

Kar se pa članov tiče, pa takole: zdi se mi, da razen našega urednika Jerneja  vsi molčijo - DBpek, hribovc61, sarabande, fasulas, 666, hedonist, Urko_,  Marjan z (Marjanz), MaksP96 in celo Aleks, pa še bi se jih našlo  ...

Žal pa je kar nekaj ladij, ki so v zadnjih letih za vedno izplule na odprto morje - babka1951, naor, Mygrace, Dušanka -  pogosto se spomnim nanje.  

Katarinči

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

14. apr 2023 14:40

Ja, ene ladje so izplule na odprto morje, en pa še plovejo. Tudi po drugih vodah. Z nekaterimi sem v stiku mimo vseh kulinaričnih portalov, z nekaerimi tudi na FB (hedonista tudi tam že nekaj časa nisem zasledila), manjša skupina se je nedavno tudi srečala v Lj (se ne oglašajo več tu, kar je škoda, ker so imele kaj za povedat). 

Tudi jade pogrešam, nasjo in še katero, proximo recimo z njenim bridkim, duhovitim stilom.

Meni se zdi, da je Zid malce premešal karte in je forum začel izumirat. 

 

mamamia

Katarinči  

član od: 27.12.2015

sporočila: 4488

14. apr 2023 20:02

mamamia je napisal/a:

Meni se zdi, da je Zid malce premešal karte in je forum začel izumirat. 

mamamia

Mamamia, mislim, da Zid sam po sebi ni povzročil izumiranja foruma. Če se prav spomnim, je na Zidu objavljala druga skupina KulSlo članov in članic, ki na forumih ni bila tako aktivna, vsaj na začetku je bilo tako.

Kakorkoli, škoda, da ni več toliko aktivnosti na KulSlo.

Da pa ne bom samo obžalovala aktivnosti, ki jih ni (več), se na tem mestu zahvaljujem vsem tistim, ki še vedno redno objavljate bodisi na Zidu ali forumu, ki pišete ali komentirate recepte, dodajajte fotografije v albume ... Trixi, johana, Dragička, malaga, Ossi, Venturini, Nena58, Anemilaat, rimljanka, mamamia, rrr, pa še bi lahko naštevala, z  veseljem spremljam vaše objave.

Katarinči

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12640

15. apr 2023 19:46

  Močno pogrešam Nenci in hčerko, joj, pozabila sem ime ,pa Marjjo, Čebulko, pa še katero.

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

 

Sporočilo je spremenil(a) johana dne 15. apr 2023 19:51

Anemiilat  

član od: 7.9.2016

sporočila: 2395

16. apr 2023 7:56

Johana! NuteloAnka je bila hčerka. Nekaj podobnega.

Anemiilat

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12640

16. apr 2023 16:30

Anemiilat je napisal/a:

Johana! NuteloAnka je bila hčerka. Nekaj podobnega.

Anemiilat

   seveda, Anka ji je ime ,ja hči od Nenci. Ko se je poročila, smo naredili na Zidu slavje

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

Sporočilo je spremenil(a) johana dne 16. apr 2023 16:30

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12640

18. apr 2023 21:35

   Pozdravljeni, potrebujem  vašo pomoč in sicer, dopisujem se s starejšo gospo iz Švedske, ki je sicer Slovenka, pa mi na moje pisanje že dolgo več ne odgovarja. Bojim se, da je tudi ta gospa našla svoj pristan. Rada bi pogledala, kdaj je bila zadnjič na Kulinariki, pa sem žal, pozabila njeno kulinarično ime. Mogoče se pa kdo od vas le spomni njenega imena. Že vnaprej se vam res iskreno zahvaljujem. 

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

Sporočilo je spremenil(a) johana dne 18. apr 2023 21:46

Katarinči  

član od: 27.12.2015

sporočila: 4488

19. apr 2023 13:25

johana je napisal/a:

   Pozdravljeni, potrebujem  vašo pomoč in sicer, dopisujem se s starejšo gospo iz Švedske, ki je sicer Slovenka, pa mi na moje pisanje že dolgo več ne odgovarja. Bojim se, da je tudi ta gospa našla svoj pristan. Rada bi pogledala, kdaj je bila zadnjič na Kulinariki, pa sem žal, pozabila njeno kulinarično ime. Mogoče se pa kdo od vas le spomni njenega imena. Že vnaprej se vam res iskreno zahvaljujem. 

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

Sporočilo je spremenil(a) johana dne 18. apr 2023 21:46

Johana, če si se z njo spoznala na Kulinariki, sta si zagotovo izmenjali osebne podatke v zasebnem sporočilu. V svojem profilu preveri prejeta in poslana  zasebna sporočila, zagotovo jo boš našla - seveda, če hraniš  zasebna sporočila, ki jih prejmeš oziroma pošlješ.

Domnevam sicer, da gre za članico z uporabniškim imenom Amelia, bežno se namreč spomnim nekaterih njenih objav na Zidu, v katerih je omenjala Švedsko in tamkajšnjo kulinariko.   

Katarinči

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12640

19. apr 2023 22:51

  Katarinči, hvala, hvala, hvala, res je , to je članica Amelia in moja dobra prijateljica.  Slika iz Zidu:  https://www.kulinarika.net/slike/zid/8xq2mc7xgt4fhfbv.jp

"Prijazne besede so lahko kratke in preproste, njihov odmev pa je neskončen"(Mati Terezija)

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti