Posodice za souffle.

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

14. jun 2010 12:47

Hehe, v Lj., k meni domov:) Pa prinesi pokazat svoje posodice za sufle;) Mimogrede, če še nisi poizkusila, cvetačni je zelo dober (pa čokoladni,s eveda, amapk tega verjetno ni treba omenjat;)

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

14. jun 2010 13:00

Mene pa zanima kje se dobijo tiste posodice ki so votle, mislim da so plastične in naluknjane, sem obrnil že cele interne5te pa nič od nič. Te keramične imam kar kvalitetne, vendar so te težke in predebele in preden se segreje sufle do sredine je okoli že biskvit, s temi posodicami bi to rešil se mi zdi.

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

14. jun 2010 13:14

Z veseljem. Zdajle sicer šibam na en sestanek, pa se bojim, da bo potem že zmanjkalo sladoleda... strelka

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

14. jun 2010 13:33

Strelka, brez skrbi. Veri ima vedno na zalogi toliko sladoleda, da ne veš, kaj bi jedel in probal. Vsi ti eksotični okusi,...

Jelenckova

Lizzie  

član od: 26.2.2009

sporočila: 504

14. jun 2010 14:12

zzak1977 je napisal/a:
Mene pa zanima kje se dobijo tiste posodice ki so votle, mislim da so plastične in naluknjane, sem obrnil že cele interne5te pa nič od nič. Te keramične imam kar kvalitetne, vendar so te težke in predebele in preden se segreje sufle do sredine je okoli že biskvit, s temi posodicami bi to rešil se mi zdi.
Plastične z luknjo sem kupila v Interšparu, ampak mislim, da jih imajo v vsaki bolje založeni trgovini. Ne vem kako plastika prenese visoke temperature v pečici... Jst jih uporabljam za puding. Razen, če misliš kakšne druge. A ni point sufleja v tem, da je okoli biskvit, sladica pa tekoča? Sama imam keramične posode iz Merkurja, po moje je neka srednja kakovost. Pa ko smo že pri suflejih... ali kdo priporoča kakšen recept. Saj vem, da jih je tu gor ogromno, ampak se ne morem odločit ;) Lizzie

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

5. sep 2011 12:23

Nadaljujem temo, z dilemo glede souffleja.

 

Do sedaj sem ga pekla nekje 3x in pravega zadovoljstva še nisem doživela. Namreč vsi dosedanji recepti so vključevali sneg, ki ga na koncu vmešaš v maso za souffleje. Ko se ta masa peče ima zame okus in konsistenco pečenih umešanih jajc z dodatko okusa x. Prepekla zagotovo nisem in tu mi odpove logika - splošno znano dejstvo je, da mora biti sredica souffleja tekoča. Kako za hudiča naj bi sneg postal kremasta tekočina? Če že, se samo zvodeni. Kaj je potem poanta snega, a se da vsak souffle narediti brez snega ali le čokoladnega? Res bi rada različne souffleje (banana, passion fruit, karkoli...) naredila take kot "morajo" biti - recimo temu puhast biskvit okoli in kremasta tekoča sredica znotraj.

 

Hvala že vnaprej za kakršnekoli ideje, iztočnice, nasvete

Viva Meier

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

5. sep 2011 12:31

A si prepričana, da mora bit vsak souffle al kako že tekoč znotraj? Meni se nekako megleno dozdeva, da to ni glih pravilo. Res pa je, da mora biti rahel kot dih....

lp

cervus

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

5. sep 2011 12:37

Malo sem poguglala in se prepričala, da je pravilno pečen souffle v sredini še tekoč.

 

naor

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

5. sep 2011 12:58

Večno vprašanje pa kako naj sneg prepričam da se bo naredil v tekočino...

Viva Meier

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

5. sep 2011 13:07

Pred nekaj leti sem bila v tečaju francoske kuhinje pri Ericu tu v Ljubljani in pekli smo tudi sufle. Tisti, ki smo ga naredili, na sredi ni bil tekoč in tudi se ne spomnim, da bi omenil, da bi moral biti. Verjetno pa obstaja več razčičnih vrst in receptov. Viva, ne razumem prav, kaj misliš -  ko vmešaš sneg v maso za sufle, je ta prav lepo tekoča, v čem je problem? Očitno je bil čas pečenja predolg, da se je vse skoz in skoz prepeklo.

Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti