Gozdne jagode

temba  

član od: 7.10.2006

sporočila: 92

tema odprta - 12. jun 2010 9:00 | ogledi: 5.927 | odgovori: 8

Dragi člani kulinarike!

Zanima me, če kdo od vas ve, kje bi lahko nabrala kakšen liter gozdnih jagod. Pred leti smo jih nabirali na jasah - posekah med Mlačevim in Krko, vendar sem včeraj ugotovila, da so se vse te jase zarasle in jagod ni več .

Ker pa sem nameravala jagode nabrati za vnučka, ne želim kar tako odnehati in obupati in vas zato prosim za pomoč, če seveda kdo od vas kašno takšno mesto pozna in je zanj tudi pripravljen povedati.

Hvala za pomoč !

Pozdrav vsem, Temba

temba

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

12. jun 2010 12:20

Tole sicer niso tvoji konci(Krka),ampak sama jih nabiram na Pokljuki,in pa Velika Planina.So pa tam šele avgusta.

Lahko pa jih kupiš tudi na Tržnici.

Aha,pa veliko jih je bilo tudi na Matajurju.

anaeva

temba  

član od: 7.10.2006

sporočila: 92

13. jun 2010 9:28

Hvala! Za Pokljuko vem, a je na žaost treba še počakati. Matajur je pa res malo daleč! Morda bom poskusila še enkrat na Dolenjskem proti Krki in skušala najti kakšno novejšo poseko.. Pozdrav, Temba temba

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

14. jun 2010 20:29

Jaz sem jih nabrala na Goričkem, za celi 2 kili. Njami, kako so dobre!

Kyara

temba  

član od: 7.10.2006

sporočila: 92

15. jun 2010 22:07

Hvala Kyara! Sicer nisem prepričana, da bom letos v času zorenja jagod na Goričkem, vendar te kljub temu prosim za bolj natačno lokacijo! A si jagope nabirala blizu Dobrovnika, Cankove, Gradu .. ? Vsaka informacija mi lahko pride prav .. morda naslednjič! Jaz tudi borovnice nabiram blizu Ljubljane ( na Golovcu, pri Lazah, nad Podutikom ...) LP in hvala! Temba temba

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

15. jun 2010 22:37

Da se navežen na Tembo.

A ima kdo izkušnje s presajanjem gozdnih jagod? Za našo hišo smo namreč uredili hribček, kjer je raslo ščavje, zdaj bi pa tam posadili gozdne jagode. A mislite, da bi šlo?

jasna

KristinaG  

član od: 23.8.2005

sporočila: 87

15. jun 2010 23:18

Gozdne jagode zagotovo uspevajo tudi, če jih presadiš na gredico ob hiši. Iz izkušenj povem, da lepo rasejo in seveda tudi lepo rodijo na gredici tik ob hiši, posajene v vrste. jih hitreje nabereš kakšno skledico za na sladoled kot pa če jih iščeš po gozdu KristinaG

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

16. jun 2010 1:37

jasna1 je napisal/a:

Da se navežen na Tembo.

A ima kdo izkušnje s presajanjem gozdnih jagod? Za našo hišo smo namreč uredili hribček, kjer je raslo ščavje, zdaj bi pa tam posadili gozdne jagode. A mislite, da bi šlo?

jasna

Prav gotovo se bo obneslo. Moja sestrična je pred leti posadila sadiko divje jagode v centru Ljubljane in smo jih trideset let rabutali.

nola

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

16. jun 2010 7:11

Hvala lepa, punci

Jih lahko pridete k nam rabutat čez par let :)

jasna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti