In ce naletite tudi na take obiskovalce?

jancijak  

član od: 11.12.2008

sporočila: 24

16. jun 2010 10:06

Joj punce dobre ste.Mene ja kač neizmerno strah.Vem,da je strah neupravičen,vendar si ne morem pomagati.Tudi sama imam vrt in moje oči kar švigajo okoli kje bo kaj lezlo,brrr..saj je ne bi ubila,ker se mi žival smili in vem,da je koristna,ampak raje se ne bi srečala z nobeno. jancijak

banana130  

član od: 22.12.2009

sporočila: 228

16. jun 2010 11:24

Tudi mene je strah takih Mafald. Mislim da so me strašili že ko sem bila majhna. Do pred kratkim me je bilo strah še kačjega pastirja, ker mi je nona vedno rekla da so kače zreven njega. Sedaj si želim, da bi videla čim več kač, da bi zgubila strah. Letos sem jih videla že 4 , črnice namreč. Lep pozdrav ! banana130

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

19. jun 2010 6:30

Kot sem obljubila, tule je odgovor stroke: Spostovani! Zal se s prilozene fotografije ne da dolociti vrste kace. Svetujem Vam, da si ogledate fotografije nasih kac na internetni strani http://sites.google.com/site/plazilcislovenijejihpozn Glede na opis, lokacijo in fotografijo v ozji izbor pridejo nestrupene vrste kac: crnica, navadni goz in temneje obarvana belouska. V kolikor boste se imeli priloznost videti kaco, jo poskusajte ponovno fotografirati. Luknje v zemlji pa niso naredile kace temvec mali sesalci, se pa pogosto kace zavlecejo vanje (skrivalisce) oziroma zlezejo vanje, ko iscejo plen (misi, voluharji). Strahovi pred kacami so odvec. Kaca se cloveka boji in se pred njim umakne. Ce bi jo presenetili oz. pohodili ponesreci, bi lahko tudi ugriznila. A ugriz ni nevaren. Sicer zadostuje, da kaco nezno pobezate s palico in se bo umaknila v zavetje. Vam kot ljubiteljici narave pa predvsem priporocam, da izkoristite to priloznost in kaco opazujete in jo spoznate. @ nola, moje zivali nimajo priimikov, vcasih jim le skrajsam "imenitna" imena. Sinica Leoplod je tako Poldo, veverica Anastazija je Nasta,itd. Sicer pa imam okroh hise toliko zivalic, da imajo imena samo najbolj nenavadne. Ze nekaj dni me zgodaj zjutraj obiskuje divji zajec, ki se sploh ne boji. Zato je dobil ime Radecki. @fresh Lepo, mirno soboto vam zelim, brez odvecnega strahu pred kacami in drugih plazilci. P.s. naj mi bo dovoljeno reci, da bi se bolj morali bati sebe in svojih nepremisljenih dejanj, pa "krscenih" strupenjac. Tudi krscenih plazilcev. lp lucka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

19. jun 2010 7:02

O, lučka, super. Zdaj te čaka raziskovanje...... Poročaj.

rimljanka

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

19. jun 2010 8:16

matr, ste mi hecni s temile imeni za živali, mislil sem, da je reca en posebnež, ( menda je imela voluharja jožeta ali kaj podobnega ), nola jim pa deva še priimke.

ežoj

kleo  

član od: 21.10.2008

sporočila: 397

19. jun 2010 14:49

ne vem, zakaj bi se delali da kač ni in da če že so, niso nevarne. Soseda je zadnjič nabirala zelišča za čaj, pa je videla jagode. Vzela je palčko in prečesala z njo jagode, vendar ko je z roko segla po prvi jagodi, je švignila proti njej kača in jo ravno v prst ugriznila. Soseda je šla takoj s prevezo k zdravniku. In rezultat? 5 dni je bila v šok sobi (intenzivna nega) na opazovanju, morali so ji menjati kri, dobivala je infuzijo, potem je bila pa še 5 dni na oddelku - navadnem. Danes je roka še vsa v modricah - črna, vijoličasta, barv ni da ni. Zaradi pika bo lahko imela še nekaj časa težave z roko, nisem je pa točno spraševala kakšne, ker mora veliko počivati. Ne vem, meni to ni čisto nedolžno in me je sedaj kar strah, saj imamo na vikendu ogromno kamenja in tudi kač. Doslej sem se jim izogibala, sedaj me je pa precej strah, sploh zaradi otrok. Kako jih naj preženemo? lep deževen dan vam želim kleo

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti