In ce naletite tudi na take obiskovalce?

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

tema odprta - 12. jun 2010 5:49 | ogledi: 3.940 | odgovori: 16

http://www.mojalbum.com/strisko/nenavadni-obiskovalec

Vceraj zvecer sem ob zalivanju roz naletela na tegale gosta.

Slika je bolj slaba, se opravicujem, ker je slikano zelo pozno , ampak upam, da je dovolj razpoznavna, da mi bo kak poznavalec in/ali ljubitelj kac povedal za kako vrsto gre?

Posteno sicer priznam, da sem se tudi rahlo prestrasila... ampak ker sem hvalabogu prakticen clovek in se zdalec ne ne panicarka, sem ga lepo pustila pri miru, da se je umaknil in skril pod zemljo med okrasne gredice.

Tudi sicer sem ob robu plocnika ze veckrat opazila vecje luknje.

Zdaj pa k vprasanju: se da iz slike ugotoviti, ali je to morda goz?

O kacah vem bolj malo in verjetno je, da ga bom se veckrat srecala... kako se obnasati?

Tudi kak nasvet, morda vase izkusnje s temi, zaradi neznanja in strahu preveckrat in po krivici preganjanimi plazilci....?

Hvala.

lp lucka

Temo je spremenil(a) lucka52 dne 12. jun 2010 10:52

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

12. jun 2010 6:56

Lučka, jaz bi bila vesela, da imam take živali v svojem okolju. Najbrž je res gož, sicer si pa oglej tole stran: http://sites.google.com/site/plazilcislovenijejihpozn

Za podrobnejše informacije se obrni na http://www.herpetolosko-drustvo.si/ Tako na začetku imaš e-naslov Katje, po mojem mnenju je najbolje, da ji pošlješ fotko in dodaš nekaj podatkov. Ne dvomom, da boš kmalu dobila odgovor.

 

rimljanka

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1410

12. jun 2010 9:34

Rimljanka, hvala za linke. Tudi okrog naše hiše se plazi kar nekaj slepcev (mačka mi ga je že dvakrat prinesla v dnevno sobo in se z njim igrala), opazila sem ga tudi med rožami, včeraj zjutraj pa sem videla še kačo. Odslej bom bolj pozorna, "lovila" jih bom s fotoaparatom. Ps. Slepca sem obakrat odnesla nazaj na vrt, mogoče je pa še vedno isti, ki ga videvam že nekaj let.Kač se kar malo bojim, s slepci sem pa v dobrih odnosih. daga

Dobrojedka  

član od: 11.4.2010

sporočila: 282

14. jun 2010 19:51

Lučka, si dešifrirala, kdo je obiskovalec? Dobrojedka

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

14. jun 2010 21:25

Dobrojedka, se ne...sem pa poslala sliko in opis na naslov, ki ga je prilepila Rimljanka(hvala). Ko in ce bom dobila odgovor , prav gotovo sporocim. lp lucka

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1410

15. jun 2010 9:32

Danes sem nesla nazaj v naravo že petega slepca.Ni vedno eden in isti, ker se razlikujejo v dolžini in debelini. Torej je moja muca zelo aktivna. To dela ponoči, čez dan lepo nedolžno spi. Zdaj pa moje vprašanje: ali mačke jedo slepce ali se z njimi samo igrajo? Danes sem namreč odkrila samo košček repa, tako, da ne vem kaj se je z njegovim lastnikom zgodilo. daga

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

15. jun 2010 10:12

Lučka, je  to, kar mislim (in tudi pri nas na Krasu jih je kar dosti), bi na hitro rekla, da imaš v vrtu "črnico" - poglej malo nižje na tej strani, če je tvoja podobna:

http://www.revijakras.si/52C.html

http://www.ajo.si/blog/tag/crnica/

To je super kača, nestrupena, hitra, lepa in gibčna. Marjan Tomšič v svojih zgodbah o Istri opisuje, da so jih včasih skrbno čuvali in hranili z mlekom, saj jim je z lovom na miši nadomeščala kar mačko

 

@Daga, kaj pa če je najnovejši ulov tvoje muce kuščarjev repek? Tudi njih  mačke pogodto lovijo, pri tem pa kuščarji odvržejo del repa, da se rešijo (kasneje zrase nov, sicer krajši rep).

Mojca

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1410

15. jun 2010 13:00

Ne, mamaF, ni bil kuščarjev repek, bil je repek slepca, ker je bil lepe sive barve in okrogel, martinčki in kuščarji so druge barve in bolj ploščati. Škoda, da ga nisem fotografirala. Bom vedela za drugič. Lep dan ti želim, seveda tudi vsem ostalim kulinaričarjem! daga

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

15. jun 2010 21:20

mama F, cisto mozno je, da je res crnica. Bomo videli, kaj bo rekla stroka. Sicer je pa ze dobila ime: Mafalda.( Vse moje zivali, domace in divje, imajo namrec kraljevska imena). lp lucka Sporočilo je spremenil(a) lucka52 dne 15. 2010 21:22

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

15. jun 2010 21:44

Tudi jaz sem prepričana da je črnica, pri nas jih je dosti, največ na kupu jih je videti na sončnem dvorišču vrtca in mi je zelo všeč, da bivajo v mirnem sožitju otroci, kače in varuške.

Mafalda je lepo in za kačo zelo primerno ime. kako se pa piše? (Večina mojih živali, razen tistih najbolj slavnih ima tudi priimek)

nola

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

16. jun 2010 9:24

Lucka, tudi Mafaldo pozdravi! In seveda na Viktorja ne pozabi! Predvsem mu sporoci, da je postal zvezda nase pisarne!!! fresh

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti