Pizza

gita3  

član od: 4.6.2010

sporočila: 7

tema odprta - 7. jun 2010 22:41 | ogledi: 6.179 | odgovori: 12

Ali ima kdo podoben recept za pizzo, ki se uporabljajo v pizzerijah?

gita3

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

8. jun 2010 8:06

Ne bi rekel, notri je maslo in mleko, pri pizzerijah vpliva na testo peč katere doma nimamo ponavadi. V testu pri pizzi mora biti za moj okus voda, mogoče kako pivo radenska kot del le te, in obvezno olje, še vedno bolje navadno kot margarina. Referenca je seveda kvalitetno olivno olje. Sem ljubitelj piz, testa sem spekel že na stotine kilogramov pa me tale recept niti malo ne navduši. Prej nasprotno. Je bolj tak slovenski, kjer je važno da je debel, mehak in da se ga fajn obloži. Pizza mora biti tanka, malo obložena, obložena s svežimi sestavinami, in da je na pizzi malo sestavin, seveda je pa tudi odvisno v kateri pizzeriji si jo jedla, da bi rada da bi bila identična. Sicer nisem bil v nobeni že dolgo, najboljša za moj okus je bila Piazza na Parmovi. Lahko pa probaš moj tudi recept ki je v bazi, meni je še vedno eden boljših domačih. Lp

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

8. jun 2010 8:10

Zakaj debatirate o receptu, ki ga niste preizkusili?!! Pri zgornjem receptu sploh ne gre za to, da mora biti debel. Nasprotno, če bi prebral mnenja bi videl, da se ga razvalja na tanko. Po mojih izkušnjah je odličen.

tulka

*Alisha*  

član od: 7.11.2007

sporočila: 360

8. jun 2010 8:18

Če misliš delati pico doma v pečici, ti nikoli ne bo prišla takšna kot v piceriji, bilokakšno testo uporabiš. Govorim seveda iz lastnih izkušenj, saj pri nas že 10 let uporabljamo isti recept za pico, ki nam je sicer ze4lo dober, ampak pica pač ni takšna kot v piceriji. Ko se je pa moj spravil letos speči v krušni peči, je uporabil isti recept, in pica je bila kot iz kakšne zelo dobre picerije. Že v prvem poskusu Okus čisto drugačen kot prej, ko smo pekli v pečici. Recept ni pa čisto nič posebnega, za pico v velikosti pekača iz pečice oziroma za eno veliko okroglo kot v piceriji so takšne sestavine: 250 g moke 1/4 kocke kvasa ščep soli 2 žlici olja voda+radenska Testo naredimo en dan prej ali pa zjutraj, če rabimo pico zvečer. Kvas razmešamo v malo vode. Moko damo v skledo, notri zamešamo kvasovo raztopino (nič ne čakamo da vzhaja v vodi), dodamo sol, olje ter vodo in radensko po potrebi (se mi zdi da obojega skupaj okrog 2 dl). Zgnetemo v gladko testo, ki se ne lepi in po drugi strani ni trdo in posujemo z moko. Hlebček damo v primerno veliko posodo, pokrijemo s servetom in damo počivat v hladilnik. Vmes ga vsakih nekaj ur pregnetemo in ponovno damo vzhajat, preden pa testo uporabimo, ga ne smemo nič gnesti. *Alisha*

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

8. jun 2010 8:32

tulka je napisal/a:

Zakaj debatirate o receptu, ki ga niste preizkusili?!! Pri zgornjem receptu sploh ne gre za to, da mora biti debel. Nasprotno, če bi prebral mnenja bi videl, da se ga razvalja na tanko. Po mojih izkušnjah je odličen.

tulka
Toliko že imam izkušenj da vem kakšno testo pride iz mleka, kot tudi iz dodane margarine, margarine pa nisem kupil že nekih 7let. Kjer je treba uporabljam maslo. Pomoje je to zadosten razlog da podam svoje mnenje. Podal sem pa vsaj nekaj izkušenj in nasvetov, pa jih daj še ti. Lp Sporočilo je spremenil(a) zzak1977 dne 08. 2010 08:34

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

8. jun 2010 9:03

Lej, vsak ima svoj okus, tudi tale komentar o t.i. slovenski navadi je po moje lajanje v luno. Jaz osebno ne maram nobene vode v testu, ampak zgolj in izključno Laško. Nobenega putra ali margarine, samo olje.

Picerije pa imajo vsaka svojega, odvisno od picopeka. Če res iščeš točno določen recept, pojdi preprosto vprašat tega modela, ki to vsak dan dela. Je pa tudi res, če ga boš boksal in delal slabe volje, bo bistveno slabše, kot če boš kruh naredil z "ljubeznijo", če uporabim ta izraz. Recept je eno, izdelava (tehnologija) pa drugo.

Drejček

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

8. jun 2010 9:15

tulka je napisal/a:

Zakaj debatirate o receptu, ki ga niste preizkusili?!! tulka

 

Jaz samo berem sestavine in postopek, pa ga imam že v ustih!

Za dober izgled imejte usta do ušes

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

8. jun 2010 10:02

po mojem skromnem mnenju pa je velika finta v temu, da je testo cez noc v hladilniku.

LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

8. jun 2010 13:38

Jaz bi se kar strinjala, da je najbolj pomembno pri pici, da je delana z oljem, seveda olivnim, da je z vodo in ne mlekom, ter da je pečena v krušni peči. Jaz te zadnje opcije nimam, vseeno pa mi je moja pica zelo všeč in res ne bi delala testa za pico z mlekom in margarino. kako drugo testo ja, tudi kruh, ma za pico absolutno ne, čeprav nihče ni rekle, da ta recept z margarino in mlekom ni dober. se kar strinjam z zzakom. Katarina K http://katarinaktorteprisalmoneli.blogspot.com/ http://katarinak.moj-album.com/

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

8. jun 2010 13:50

alisha, daj prosim dodaj tole testo med recepte...

bannanna_v_slo ;)

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti