Sončna begonija balkonska roža

ursyy  

član od: 26.3.2009

sporočila: 635

tema odprta - 5. jun 2010 12:02 | ogledi: 9.675 | odgovori: 10

Na balkonu imamo posajene sončne begonije, danes pa sem pri kakih treh opazla da imajo plesnivo steblo...ve mogoče kdo, zakaj bi do tega prišlo? jaz mislim da je kriv dež, ker je zemlja fejst namočena že kakšen teden...

[url=http://www.shrani.si/?3U/Jf/39rQQVul/dsc09311.jpg][/url]

ursyy

ursyy  

član od: 26.3.2009

sporočila: 635

24. jun 2010 10:57

nima nobeden teh rož?... pravilno se jim reče begonija bonfire, dajte majo napisat vaše izkušnje z njimi ali jih imate pod streho, na dežu itd....jaz imam par korit delno pod streho, tiste kar lepo uspevajo, tiste korite ko so na dežju pa bodo počasi brez rož, ker kar vidno gnijejo... ...primer kako ta roža zgleda... http://www.shrani.si/f/40/o0/4Cl6LQRY/1341061.jpg ursyy

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

24. jun 2010 11:27

Najbrž je tvoje razmišljanje o tem, da jim dež ni všeč, kar pravilno. Kako bi se dalo pomagati, ti pa ne znam svetovati. Se bojim, da bi pomagala samo premestitev nekam bolj pod streho.

Jaz jih imam sicer tudi na balkonski ograji, vendar niso čisto pod milim nebom, tako da jih dež moči samo takrat, ko ga postrani prinese. Se pa letos pozna to čudno vreme tudi po tem, da jih je veliko poredkeje treba zalivati.

Blanchy

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

24. jun 2010 11:32

jaz imam dve sadiki teh begonij.Meni ne uspevajo.V vrtnariji mi je rekel,da uspevajo na sončni strani in ,da ni potrebno velikega zalivanja.Imam jih v balkonskem koritu,večino dneva na soncu.Ampak mi sploh ne rastejo.V velikosti se ne pozna nič naredile so samo nekaj cvetov. Baje se lepo razrastejo ne vem kaj je narobe pri mojih ? kriznana

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

24. jun 2010 11:40

Pri nas doma imamo na balkonu in oknih že ene deset let gomoljne begonije. Obnesejo se v glavnem odlično, ok, kaka kdaj tudi crkne imajo pa ene dopoldansko druge pa popoldansko sonce. So na pol pod streho ne rabijo veliko vode če jih pa napade plesen je pa jasno hudič. Plesen se lahko razvije iz več razlogov in ne samo zaradi obilice dežja. Z njo so lahko okužene že same sadike, lahko je okuženo korito, zemlja,....... Z rože pri nas skrbi žena ampak se o tem pogovarjava tako da nekaj vem tudi jaz. Zadnja leta sadike vzgoji sama tako, da jeseni gomolje pobere in jih shrani potem pa znova posadi in vzgoji nove rože. Mislim, da če ti tako odmirajo, da jih ne boš mogla rešiti se p posvetuj s kakšnim vrtnarjem. Nabavi kakšne druge in posadi na novo, je še čas. lp hedonist

ursyy  

član od: 26.3.2009

sporočila: 635

24. jun 2010 11:55

na vrtnariji pravijo da je kriv dež, saj to je verjetno res, ampak jih težko prestavim kam drugam, ker imam prav nareto za korita na prostem, je pa res da jih včasih ko se dela k dežju pospravim pod streho, ampak vcasih pa jih dež le dobi, potem pa gnitje...mah ko bodo vse zginile, bomo brez rož ali pa posadili kaj drugega... ursyy

ursyy  

član od: 26.3.2009

sporočila: 635

24. jun 2010 11:57

je pa res, da imam begonije iz dveh različnih vrtnarij, ampak gnijejo večina tiste katere sem kupila prve, možno da so imela kakšno napako.... ursyy

gobica1402  

član od: 21.7.2007

sporočila: 471

24. jun 2010 13:09

Živjo!

Jaz jih imam tudi letos prvič. Tri sadike mi je delno polomil veter, kakšnih štirinajst dni po nasaditvi. Opažam da ne rabijo pretiranega zalivanja, vsaj za zdaj še ne. Zalivam jih na tri dni. So na legi, kjer so na soncu od 15. ure naprej. Plesen jih ni napadala, res pa je da sem jih posadila v nove lonce in zemljo kupila.

Komaj zdaj so začele malo bolj cveteti.

gobica1402

KDM  

član od: 9.1.2010

sporočila: 25

24. jun 2010 21:58

Begonije rabijo zelo malo vode ,jaz imam sončne begonije drugačne od tvojih stoječe in tudi pod milim nebom in jih v teh deževnih dneh sploh ne zalivam ker je zemlja vedno vlažna.Dobi pa se v semenarnah škropivo proti gnitju korenin ,povprašaj pa ti bodo svetovali. Lep pozdrav in veliko lepih rožic. KDM

ursyy  

član od: 26.3.2009

sporočila: 635

25. jun 2010 13:31

slišala sem za antakol, ki bi naj bil proti koreninski glilobi, je kdo slišal kaj o tem? ursyy

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecNikita
Kaj jutri za kosilo?gobica1402
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti