Puding v maslo ali obratno- v čem je razlika?

zoja2  

član od: 16.12.2007

sporočila: 258

4. jun 2010 22:54

Čisto v redu uspe tudi, če maslo stopiš v mleku in v to maso zakuhaš puding. zoja2

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

5. jun 2010 7:57

@bannanna: nadevam in premažem po obodu, najenostavnejši okras je, če narediš kar z vilicami tanke valove, kremo se da pa tudi lepo brizgat skozi okrasne nastavke v razne rozete in druge oblike. Se bom spomnila naslednjič poslikat... lp, proxima

Balenka  

član od: 28.4.2004

sporočila: 2825

5. jun 2010 10:00

Na začetku moje slasčičarke kariere mi je krema večkrat nagajala in se mi je sesirila. Najbolj me je  to jezilo pri beli piti. Potem ti izkušnje in klepet spremenijo mnenje, eksperimentiraš. Sedaj jaz vedno vržem margarino v vroč puding (ali v tisto, iz česar kremo kuham), mešam v posodi z mikserjem  malo v levo in malo v desno  in dobim vedno lepo in dobro kremo, ki jo namažem na .....

Balenka

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

5. jun 2010 12:08

....na nekaj dobrega, vsekakor.

lp

cervus

anka  

član od: 7.9.2005

sporočila: 4627

5. jun 2010 13:30

bannanna je napisal/a:

proxima, a takšno kremo uporabiš za okrasit torto? oz premazat? glede na to da jo uporabiš namesto tičine, je to najbrž to?

ali je na kulinariki kakšna slika tega?

jaz sem do sedaj to uporabila le kot nadev..

kakšne količine uporabiš?

hvala!

bannanna_v_slo ;)
jaz zadnje čase torto po vrhu in okoli kar s kremo okrasim (pač nardim več kreme al pa drugačno, kot je tista v sami torti, al pa kar s smetano). Včasih se mi ne da z oblivi hecat, pa kr s kremo nardim zaključek. anka

anka  

član od: 7.9.2005

sporočila: 4627

5. jun 2010 13:31

Tud sama bom enkrat, ko bom imela spet v delu kreme s pudingom in maslom, poskusla maslo kr v vroče mleko vršt in puding zakuhat pa da vidmo, kaj bo iz tega nastalo. anka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Anemiilat
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti