Puding v maslo ali obratno- v čem je razlika?

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

4. jun 2010 8:54

Velikokrat kompliciramo brez potrebe. Če bi me vprašale pred dobrim letom kako se dela dober kruh, bi trdila, da kruha več kot ga gneteš boljši je, nihče me ne bi drugače prepričal. Danes sem drugačnega mnenja!

lp!

 

Danes je petek, dan za metek

Za dober izgled imejte usta do ušes

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

4. jun 2010 10:16

Če pogledam samo sebe,najbrž lahko za marsikatero reč rečem, da ne vem kakšna mora stvar res biti,  ampak, če je zadeva lepa na pogled, v tem primeru krema, lepo mazljiva in okusna potem je za moj nivo znanja to dovol.  Sem tudi maslo najprej stepala, pa potem počasi dodajala ohlajenemu pudingu pa ni bilo vredu. Zato se zdaj raje poslužujem kar tako, kot sem napisala.

Goljat tudi pravi, da marsikje preveč kompliciramo, da se da ravno tako dobro narediti na preprost način.

Če mi katira lepo razloži -počasi, kdaj je potrebno stepeno maslo vtepati v puding , ki ima ?   temperaturo, bom ponovno poizkusila in mogoče spremenila mnenje.

 

lp

 

 

mizarka(http://mizarka.moj-album.com/

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

4. jun 2010 11:01

Za moje pojme mora imeti krema rahlo strukturo (izjema so "ledene" torte), kar dosežemo tako, da počasi vtepamo v že prej zmehčano in umešano maslo po žlicah skoraj čisto ohlajen puding (pripravljam vedno čokoladno pudingovo masleno kremo in dodajam vmes še staljeno čokolado, prav tako po žlicah), tako da dobimo emulzijo - drobni delci pudinga "visijo" v zmehčanem maslu. Ko se maslo - in s tem krema - strdi, dobi kremni premaz pravo teksturo, ki se stopi na jeziku, krema sama se pa tudi zelo lepo oblikuje (kar je tudi zelo pomembno, ker ne maram ticino mase). Jaz veliko stvari poenostavljam, nekaterih pa ne, in čokoladna pudingova maslena krema je ena od njih, (pariška mi po okusu nikakor ne potegne). Sicer so pa okusi različni, še hvala bogu, da je tako. lp, proxima

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

4. jun 2010 11:24

proxima je napisal/a:
.... počasi vtepamo v že prej zmehčano in umešano maslo po žlicah skoraj čisto ohlajen puding (pripravljam vedno čokoladno pudingovo masleno kremo in dodajam vmes še staljeno čokolado, prav tako po žlicah), tako da dobimo emulzijo - drobni delci pudinga "visijo" v zmehčanem maslu. Ko se maslo - in s tem krema - strdi, dobi kremni premaz pravo teksturo, ki se stopi na jeziku,...lp, proxima

Proxima, to si pa tako lepo... orgazmično napisala, da moram čimprej tako pripravljeno kremo kje uporabit.

 

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

4. jun 2010 11:27

Take prebliske je treba nemudoma izkoristit... (pssst! sploh ni nujno, da jo uporabiš ravno na torti, if you catch my drift...:))))))))))))))))))

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

4. jun 2010 13:35

ežoj je napisal/a:

Kaj pa če na rezultat vpliva smer vrtenja mikserja?. Dragička, bodi pozorna pa poročaj!

ežoj

Ma, ežoj, nima veze - men se na mešalniku ena metlica vrti v desno, druga v levo.

lp

cervus

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

4. jun 2010 17:01

proxima je napisal/a:
Take prebliske je treba nemudoma izkoristit... (pssst! sploh ni nujno, da jo uporabiš ravno na torti, if you catch my drift...:))))))))))))))))))

 me veseli, da si ugotovila, kaj imam "za bregom"...

Lep vikend vsem

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

4. jun 2010 17:38

Žal, danes se ni izteklo. Slike kažejo današnjo zasedenost. Bom, bom... brez skrbi.

Pozdravček!

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

4. jun 2010 22:30

proxima, a takšno kremo uporabiš za okrasit torto? oz premazat? glede na to da jo uporabiš namesto tičine, je to najbrž to?

ali je na kulinariki kakšna slika tega?

jaz sem do sedaj to uporabila le kot nadev..

kakšne količine uporabiš?

hvala!

bannanna_v_slo ;)

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti