Puding v maslo ali obratno- v čem je razlika?

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8686

3. jun 2010 21:06

Jutri bom skuhala puding in še v vroče dala maslo. Bom reskirala, da vidim, kakšna je to krema oz. nadev.

Morda jaz ne vem ali pa ti nimaš blage veze kakšen nadev mora bit. Sory.

Pozdravček!

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

3. jun 2010 21:24

Zakaj a bi se sesirilo? Maslo se stopi, kar verjetno povzroči nekakšno "kepenje" pudinga, ampak, če dovolj pridno miksaš, se vseeno ustvari nekakšna emulzija in ko se maslo spet ohladi in primerno strdi, ne bi smelo biti nobenega problema. Maslo samo po sebi, stopljeno ali ne, pač ne more sesiriti pudinga. Dragička, če bi bila krema sesirjena, bi pomoje vsaka to ugotovila. Ker sesirjena krema pač ni dobra. Verjetno je trik res v miksanju ;). s0ncek*

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

3. jun 2010 21:36

zakaj se sesiri ne vem, dragička, nujno poročaj o raziskavi. No moja prva krema je bil atočno taka. bilo je pred desetimi leti,... in mama mi ni povedala, da naj dam margarino v zelo ohlajeno kremo. Nastala je ena reč, ki ni bila ničemur podobna. Sesirlo se je. In noben hladilnik na svetu ni sestavu oz popravu škode. Krema se sicer pol lahko strdi, ampak taka kot krema mora bit in po agregatnem stanju in po videzu, ne rata nikoli več. točno kot je Dragička napisala. Morda, pa ne veš točno kako mora zgledat krema. Ni dovolj, da je dovolj čvrsta za mazanje,... Katarina K http://katarinaktorteprisalmoneli.blogspot.com/ http://katarinak.moj-album.com/

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8686

3. jun 2010 21:45

Jutri poskusim, poročam o izidu.

Pozdravček!

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

3. jun 2010 21:56

:) Katarina, verjemi, da vem, kako mora krema izgledati. Saj se verjetno iz mojega zapisa da razbrati, da sem samo ugibala, kaj in kako bi se lahko zgodilo, predvidevala. Nisem pa tega še nikoli poskusila narediti, zato tudi jaz komaj čakam, da dragička malo poeksperimentira ;) s0ncek*

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

3. jun 2010 23:04

Kaj pa če na rezultat vpliva smer vrtenja mikserja?. Dragička, bodi pozorna pa poročaj!

ežoj

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8686

4. jun 2010 7:43

Oprostite, ampak meni roka gre sama v smeri urnega kazalca.

Pozdravček!

MALČICA  

član od: 8.6.2006

sporočila: 451

4. jun 2010 8:40

Enkrat nisem prebrala recepta natančno in sem v vroč puding dala kepo masla iz hladilnika, nato pa sem mešala, da se je maslo stopilo in zlila na biskvit, krema je uspela, res pa je, da je bila na začetku zelo tekoča in sem potrebovala obod, da ni vse steklo ven. Prav veliko ne moreš sfalit oziroma moraš potem improvizirtat do konca. Malčica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti