Puding v maslo ali obratno- v čem je razlika?

ema82  

član od: 17.3.2008

sporočila: 161

tema odprta - 3. jun 2010 13:15 | ogledi: 6.374 | odgovori: 36

Pri pudingovih kremah piše, da se puding skuha, ohladi in po žlicah vmeša v stepeno maslo. Kaj pa če bi kar v vroč puding vrgla kepo masla, da se not raztopi, potem pa vse skupaj ohladi-to ne bi blo ok?

ema82

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

3. jun 2010 13:25

Predpostavljam, da bi maslo zdifundiralo na vrh vročega pudinga (dodatek lecitina v pudingu sicer deluje kot emulgator, samo dvomim, da ga je zadosti), pa tudi če ne bi, bi bila tekstura kreme drugačna (bolj zbita). Sicer pa ne more škoditi, če poskusiš - če ti rezultat ne bo všeč, pač delaš naprej po navodilih (kam pa bi brez domišljija press). lp, proxima

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

3. jun 2010 13:45

ema82 je napisal/a:
Pri pudingovih kremah piše, da se puding skuha, ohladi in po žlicah vmeša v stepeno maslo. Kaj pa če bi kar v vroč puding vrgla kepo masla, da se not raztopi, potem pa vse skupaj ohladi-to ne bi blo ok?ema82

Ne delat tega, točno to se bo zgodilo kar je proxima napovedala, pa ti bom še jaz bolj po domače, upam, da ne bo nobena zamerila. Samo eno mastno pokrovko boš dobila na vrhu kreme.

nola

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8685

3. jun 2010 13:54

Pri pudingovih kremah je pomembno, da je maslo in puding enake temperature, v nasprotnem primeru se bo krema sesirila.

Ko skuham puding, ga ohladim in v ohlajen nadev zmešam dobro umešano maslo, nato vse skupaj penasto umešam.

Pozdravče!

ema82  

član od: 17.3.2008

sporočila: 161

3. jun 2010 13:56

Ker sem mela puding že kuhan, sem dala maslo not, še preden sem vidla kak odgovor :). Bomo vidli zdej kaj bo. ema82

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

3. jun 2010 14:34

Kadar se mi mudi, fliknem maslo v vroč puding, potem dobro zmešam z mešalnikom, ohladim in spet zmešam z mešalnikom. Krema je vedno rahla in spenjena.

lp

cervus

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

3. jun 2010 14:55

dragička je napisal/a:

Pri pudingovih kremah je pomembno, da je maslo in puding enake temperature, v nasprotnem primeru se bo krema sesirila.

Ko skuham puding, ga ohladim in v ohlajen nadev zmešam dobro umešano maslo, nato vse skupaj penasto umešam.

Pozdravče!

Se strinjam, se sesiri. Katarina K http://katarinaktorteprisalmoneli.blogspot.com/ http://katarinak.moj-album.com/

girica  

član od: 25.5.2009

sporočila: 614

3. jun 2010 15:20

Zmeraj v ohlajen puding vzmešam, na sobni temperaturi, stopljeno maslo. Zmeraj je ratalo brez problema. Sem pa pozorna, da se maslo ne utekočini, ampak postane le kremasto.

girica http://sladki-koraki.blogspot.com/

ema82  

član od: 17.3.2008

sporočila: 161

3. jun 2010 16:07

Sesirilo se ni, čeprav je bil puding vroč, maslo pa hladno. Je pa res, da sem ga dala samo pol tok kot je pisalo, pol sem pa dodala še malo kisle smetane. Ker sem kar na hitro ohladila v skrinji, tudi maščoba ni priplavala na vrh, ampak se je prej strdila v kremi. Čist v redu je, ampak saj pravim, mogoče je ratalo zarad tega, ker sem tok zmanjšala količino masla. ema82

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

3. jun 2010 16:49

Pri tem sem tudi jaz imela vedno težave.Sedaj pa v vroč puding dam kocko masla in res pridno mešam in mi veno uspe. Preizkušeno že kar nekajkrat.

mizarka(http://mizarka.moj-album.com/

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

3. jun 2010 20:53

jaz vedno dam maslo v vroč puding. še nikoli nisem pomislila da ne bi.. pa je vedno blo okej

bannanna_v_slo ;)

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti