Belokranjsko cvrtje

janikadd  

član od: 11.5.2010

sporočila: 12

tema odprta - 3. jun 2010 0:01 | ogledi: 23.034 | odgovori: 5

POZDRAVČEK! ALI KDO POZNA RECEPT ZA BELOKRANJSKO CVRTJE IN PIVSKO TESTO? VESELA BI BILA RECEPTA. HVALA IN LEP POZDRAV

janikadd

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

3. jun 2010 7:38

BELOKRANJSKO CVRTJE 60 dag mletega mesa 1 žemlja ali kruh 2 žlici olja 2 žlici sesekljane čebule 1 jajce sol poper zelen peteršilj Za paniranje: moka jajce drobtine maščoba za cvrtje Priprava: Meso (goveje ali svinjsko) zmeljemo, prav tako v mleku namočeno žemljo. Meso zabelimo s prepraženo čebulo, dodamo druge sestavine ter z roko premešamo. Oblikujemo manjše zrezke, jih povaljamo v moki, jajcu in drobtinah ter v vročen olju ocvremo. Zrezke pobiramo na cedilo in na toplem hranimo do kosila. K zrezkom ponudimo sočno krompirjevo solato

(C/P s tule: http://gpz.mojforum.si/gpz-about122.html)

Atina

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

3. jun 2010 7:42

Belokranjsko cvrtje1 kg svinjine, sol, poper, peteršilj, česen, 30 dag olja ali masti za cvrtje.

Testo za paniranje20 dag moke, 3 jajca, 2 dl mleka, sol.

Rumenjake razžvrkljamo z mlekom, dodamo moko, solimo, gladko zmešamo in dodamo še sneg beljakov.Meso zmeljemo, začinimo, solimo, popramo, dodamo sesekljan česen in peteršilj. Vse dobro premešamo in iz zmesi oblikujemo približno 5 cm velike hlebčke. Pustimo, da pol ure počivajo, nato jih pomočimo v pripravljeno tekoče testo in jih ocvremo na vroči maščobi. Ko lepo zarumenijo na eni strani, jih obrnemo in ocvremo še na drugi.Cvrtje lahko ponudimo toplo s slanim krompirjem ali cvetačo ali kakšno drugo zelenjavo, okusno je tudi kot hladna jed z zeleno papriko, paradižnikom ter kislimi kumaricami in gobami.

Tole je prekopirano z interneta. Za pivsko testo pa del tekočine zamenjaš s pivom - po okusu.

lp

cervus

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

3. jun 2010 7:43

Ja, me je Atina mal prehitela, tudi sama sem videla ta recept, ampak po moje je belokranjsko cvrtje namočeno v tekoče testo in ne spanirano v drobtinah.

lp

cervus

janikadd  

član od: 11.5.2010

sporočila: 12

5. jun 2010 15:17

:) SUPER :) HVALA ZA RECEPTE. SE BOM TAKOJ LOTILA KUHE :) LP janikadd

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

5. jun 2010 17:55

Se strinjam z Elephus. Mislim, da je zadeva brez drobtin. lp magnolija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti