Ortopedski vzglavnik - bolečina v vratu!

tina711983  

član od: 24.6.2009

sporočila: 197

tema odprta - 2. jun 2010 21:12 | ogledi: 8.481 | odgovori: 14

Pozdravljeni,

danes se mi je zgodila neljuba reč. Že kot otrok sem imela hude probleme z bolečinami v vratu, pred 6 leti pa sem imela še prometno nesrečo (kjer sem utrpela udarec v glavo in s tem dodatne bolečine v vratu), katere posledice čutim še danes.

Že dva dni čutim bolečine, danes zjutraj pa sem komaj ustala in sem mogla v Klinični center na urgenco, da so mi dali inekcijo proti bolečinam. Z vsemi možnimi izvidi in slikami se moram jutri oglasiti še pri osebni zdravnici.

Zdaj pa k vprašanju.

Omislila sem si ortopedski vzglavnik in me zanima, če ima kdo izkušnje kateri so najboljši. Ne vem ali bi ga naročila pri Dormeu za 30€ ali je prav tako dober, če ga kupim v Ikei za 10€.

Kakršenkoli nasvet mi bo prav prišel, tako, da se vam že vnaprej zahvaljujem in vsak prisrčno pozdravljam.

Tina

tina711983

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

2. jun 2010 21:29

Imela sem točno take težave, pa nikakor nisem mogla najti pravega vzglavnika zame. Ko ne vem kolikih napačnih nakupih in "stran vrženih evrih" sem ga končno našla. Je od podjetja Full-Point, fizioanatomski vzglavnik Comfort. Če greš na njihovo stran www.full-point.com, klikneš Mamiset in potem izbereš info za vzglavnik, ga boš videla. Ni bil poceni, ampak mi je edini odgovarjal. Zdaj imam dva. :) s0ncek*

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

2. jun 2010 22:09

s0ncek* je napisal/a:
Imela sem točno take težave, pa nikakor nisem mogla najti pravega vzglavnika zame. Ko ne vem kolikih napačnih nakupih in "stran vrženih evrih" sem ga končno našla. Je od podjetja Full-Point, fizioanatomski vzglavnik Comfort. Če greš na njihovo stran www.full-point.com, klikneš Mamiset in potem izbereš info za vzglavnik, ga boš videla. Ni bil poceni, ampak mi je edini odgovarjal. Zdaj imam dva. :) s0ncek*
In koliko je to, če smem vprašat, in kje se kupi? Našla sem samo naslov uvoznika v Kopru. Tudi sama sem v zadnjem času porabila precej denarja za različne vzglavnike, pa se še vedno zbujam s trdim vratom strelka

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

2. jun 2010 22:21

Ne spomnim se več natančno, jih imam še iz časov, ko so bili še tolarji. :) Mislim pa, da je bila cena nekje okrog 15 tisočakov za enega. Ti vzglavniki so super, ker si lahko višino obeh polovic (zgornje in spodnje) prilagodiš s tem, da enostavno vzameš malo polnila ven ali pa ga malo dodaš, pač kakor ti ustreza. Kupila sem ju pa bolj kot ne naključno, prek zastopnice full-pointa. Imajo podoben način prodaje, kot bavaria-voltex, se mi zdi. Lahko pa pokličeš uvoznika in povprašaš, kako je s tem. Jaz pa lahko, če te zanima, jutri popoldne pogledam, če imam še spravljen račun in kontakt "moje" zastopnice. s0ncek*

ajmar  

član od: 7.12.2009

sporočila: 142

2. jun 2010 22:26

Sicer pa ima podobne vzglavnike prodajalec vodnih postelj in se imenuje Leticija. Je slovenski proizvod in imaš veliko  možnosti nastavitev glede višine in trdote.

ajmar

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

2. jun 2010 22:46

Uf, zastopstva Bom poklicala kar uvoznika in vprašala. Všeč mi je, ker je naraven. Leticija mi nekako ne potegne... ne glede na to, da običajno rada podpiram slovenske proizvajalce. strelka

girica  

član od: 25.5.2009

sporočila: 614

3. jun 2010 8:39

Tudi sama sem dolgo iskala primeren vzglavnik in ga končno našla pri Slovenski postelji. Je anatomski iz naravnega lateksa. Pri njem mi je všeč, da ima še eno manjšo plast lateksa, ki jo lahko odstraniš ali dodaš. Pač glede na željo in potrebo po višjem ali nižjem vzglavniku. Skratka, zelo zadovoljna in končno se zbujam brez bolečin v vratu .

girica http://sladki-koraki.blogspot.com/

Vilma  

član od: 30.8.2004

sporočila: 560

3. jun 2010 9:59

Mislim, da ima vsaka, malo večja (al pa resna?) firma možnost izposoje vzglavnikov. Zakaj kupovati v naprej in potem biti nezadovoljen? Jaz sem ga kupila pri Hitexu, imela pa sem tri vzglavnike na izposojo, preden sem ubodla tapravega.

Pa še to - 30 evrov za dober vzglavnik se mi zdi premalo denarja.

Vilma

Sporočilo je spremenil(a) Vilma dne 03. 2010 10:01

girica  

član od: 25.5.2009

sporočila: 614

3. jun 2010 10:16

Kot pravi Vilma, "prave" firme ponujajo možnost izposoje vzglavnikov. Tudi pri Slovenski postelji sem imela to možnost in tudi sama sem lahko izprobala kar tri različne vzglavnike. Za mojega sem februarja letos plačala 45€ s popustom.

Resnično poskusi vprašati za to možnost, kjerkoli se boš odločila za nakup.

 

 

girica http://sladki-koraki.blogspot.com/

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

3. jun 2010 10:21

Do sedaj sem se držala Odeje, imam celotno posteljno garnituro od njih. Čeprav se mi preizkus vzglavnika zdi logičen, tega žal ne omogočajo, tako da bo očitno treba pogledat še kam. strelka

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

3. jun 2010 11:27

Priporočam Witschi vzglavnik. Imam pogoste bolečine v vratni hrbtenici, ki so posledica poškodbe in sprememnb na hrbtenici. Odkar spim na tem vzglavniku in s podloženimi koleni, je manj obdobij z bolečim vratom, kadar pa imam "henkenšus", ta tudi hitreje mine - za ponazoritev: lani, sem imela eno takšnih obdobij, ki je trajalo 3 mesece. Sem se naučila, da so bolečine manj hude, ko okrepiš mišice hrbtenice in vsem priporočam vadbo za ojačanje hrbtnih mišic in mišic v vratnem predelu. Priporočam v branje: http://www.hrbtenica.com/index.php Povezava do vzglavnika (vsak kupi dovolj velik oziroma majhen vzglavnik zase): http://www.witschi-kissen.ch/index.php Vsekakor iz lastnih izkušenj zelo priporočam, kljub temu, da je med dražjimi vzglavniki. Kupila sem ga v lekarni pri rehabilitacijskem centru Soča, po nasvetu fiziatra. veverica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti