Drobno pecivo za praznovanje

Čarli08  

član od: 4.1.2010

sporočila: 275

tema odprta - 2. jun 2010 12:00 | ogledi: 15.293 | odgovori: 13

Pripravljamo se na praznovanje in bi rada spekla nekaj drobnega peciva, ki ni klasično (ker vso klasiko poznam in sem že naredila ožji izbor), je okusno in atraktivno in tudi malo letnemu času primerno. Zahtevnost ni pomembna, ker imam kar nekaj kilometrine za sabo. Naprošam vas za ideje in recepte. Hvala

Čarli08

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

2. jun 2010 12:55

Poglej pod forum novoletna peka, tam imaš ogromno idej, ali pa se sprehodi po receptih in kar se ti bo zdelo ok, oziroma kar ima veliko oceno in dosti pozitivnih komentarjev potem je to-to.

Vsaj tako delam jaz.-Včasih se sprehodim tudi po fotoalbumuh in povprašam kakšno članico kaj tisto je, kar je na sliki.

mizarka(http://mizarka.moj-album.com/

bombetka  

član od: 18.11.2009

sporočila: 30

2. jun 2010 16:46

Tudi če v brskalnik vpišeš drobno pecivo, ti bo vsaj 5 tem vrglo ven. Pa veliko sreče z izdelavo bombetka

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

2. jun 2010 20:19

Odvisno za kakšno praznovanje gre. Zdajle se mi je pred očmi odvil prizor iz lanskoletne zabave. Bili smo v enem izmed ljibljanskih hotelov. Bilo je poletje in na koncu so nam prijazni natakarji stregli zanimive koktejl sladice v malih kozarčkih (štamperlih). Vsebina je bila različna: na drobno narezane jagode in samo zvezdica smetane, enako z borovnicami, v nekaterih kozarčkih je bil bučkin kompot. Bučke so bile narezane na zelo drobne kockice in vse je bilo dekorirano z lističem mete. Skoraj čudno se mi je zdelo,ker so po njih posegali največ moški. Poleg tega so stregli še majhne kolačke ki so bili zelo sezonsko obarvani. Na pečenem biskvitu sveže sadje in smetana. Vse se mi je zdelomalo drugače in zelo zanimivo, predvsem pa zelo okusno. lp Vesna

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

3. jun 2010 9:56

Malo citiram samo sebe - jonski mandljevi piškoti - recept sem snema v eni slaščičarni na lepih jonskih počitnicah in preverjeno zmaguje v poletni sezoni (v bistvu v vseh) Jonski mandljevi piškoti. Je otročje lahek in tudi sicer je za to, da so zraven vključeni tudi otroci. Sestavine: 3 dl sladke smetane 2 dl grškega jogurta (bolje je, če je tisti z več maščobe) 20 dag mletih mandljev 10 dag praženih mandljev (so za okkras) 30 dag moke (lahko pol ostre, pol gladke, ni pa nujno) - glede količine moke nisem čisto prepričana, ker sama delam piškote s tistimi mokami, ki jih imam in potem delam piškote za to, da se znebim tistih odprtih šrknicljev. 20 dag zdroba 1 jajce mandljev liker Lahko daš zraven tudi malo sezama - potem bo malo več afrodiziačnega učinka Smetano rahlo segrejemo in potem v tem razpustimo jogurt (ni treba da je do konca tekoča zmes, je pa fino, če je prevladujoče tekoča). V to zadevo damo žlico moke, celo jajce in mešamo in potem postopoma vmešavamo še mlete mandlje, za okus dodamo mandljev liker in potem v to zadevo vmešavamo moko vse dotlej, dokler zadeva ne izgleda kot kvalitetna kepa piškotnega testa. Stvar se dela počasi na blagem ognju, lepo počakamo, da zdrob vse skupaj sprime.Testo gre najmanj za dve uri v hladilnik, lahko pa tudi za več dni. Ohlajeno testo pregnetemo in ga oblikujemo v kupčke in potem na sredino zatlačimo pražen mandelj. Pečemo v ogreti pečici 190 stopinj 10 minut. Vendelina jr.

Isabelle  

član od: 7.4.2010

sporočila: 13

3. jun 2010 20:11

Čarli, če mi pošlješ svoj mail, ti lahko skeniram nekaj receptov, ki niso vsakdanji, so pa preizkušeni, kajti jaz sem jih pekla za rojstni dan moje mami. Sandra

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

3. jun 2010 21:13

Isabelle, zakaj pa ne bi ti tehle receptov podelila z nami na Kulinariki? Pošlji recepte in ti bomo vsi hvaležni, za nove ideje. Lep pozdrav, zeta

nonica  

član od: 19.11.2007

sporočila: 105

4. jun 2010 14:53

Isabelle, tudi jaz se priporočam! nonica

Isabelle  

član od: 7.4.2010

sporočila: 13

4. jun 2010 22:57

Se bojim, da boste morale še precej dolgo čakat, če boste želele, za recepte vpišem tukaj, ker grem čez en teden na dopust in žal ne bom utegnila do takrat. Sandra

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

4. jun 2010 23:30

Potem pa lep in prijeten dopust, po dopustu pa računamo nate. zeta

Isabelle  

član od: 7.4.2010

sporočila: 13

5. jun 2010 7:28

Se bojim, da boste morale še precej dolgo čakat, če boste želele, za recepte vpišem tukaj, ker grem čez en teden na dopust in žal ne bom utegnila do takrat. Sandra

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti