Zelišča za čaje

eta  

član od: 27.3.2008

sporočila: 406

3. jun 2010 9:45

Žal se ne znam pravilno lotiti sušenja...kako naredite- na papir in v senco, na podstrešja, premešate, koliko časa, zvečer pospravite,ali uporabite napravo za sušenje sadja? Res mi ne gre od rok... eta

banana130  

član od: 22.12.2009

sporočila: 228

3. jun 2010 9:54

Meni je mož predelal omarico. Naredil je šest predalčkov, na dno je pritrdil mrežico. Lani se je super obnesla. Imela sem jo pod lopo, v senci, vendar je bilo zelo toplo.Letos je katastrofa, ker ni prave vročine. banana130

eta  

član od: 27.3.2008

sporočila: 406

3. jun 2010 23:00

To je pa zelo dobra ideja. Bom poskusila nagovoriti moža na kaj podobnega. Hvala. eta

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

4. jun 2010 6:45

Ker ze  govorimo zdravilnih zeliscih, najprej lepo jutro, magari s  skodelico dobrega caja,vsem.

Zdaj pa k vprasanju: ni mi povsem jasno, banana 130, kako zgleda taka omarica?

Ker mora pri susenju kroziti zrak, je verjetno  brez vrat, odprta? Imas morda kako slikco za boljso predstavo?Ali  pa natancnejsi opis?

Imamo sicer podstresje, ampak za manjse sopke se mi ta ideja zdi zelo uporabna.

Hvala, tudi ostalim, za nasvete o cajnih  mesanicah.

 

 

lp lucka

banana130  

član od: 22.12.2009

sporočila: 228

4. jun 2010 8:25

Omara je stara ,ima tudi na vratcih mrežico, tako da zrak kroži. Smo se bali, da ne bo dovolj, vendar lani se je super sušilo, kot sem že rekla je letos groza. Za sliko bom prosila sina, ker jaz sem anti talent. Lep dan ! banana130

regina  

član od: 17.9.2007

sporočila: 724

7. jun 2010 0:07

Z najmanj stoški in dela so uporabni plastični zabojčki, ki jih v trgovinah mečejo vstran. V njih dobivajo zelenjavo. Lahko se zlagajo tudi eden na drugega. Lepo jih operete, na dno daste navaden klobučni papir in tanjši sloj zelišč. Ker je vse skupaj zelo zračno, se lepo suši. regina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti