Izdelava čokoladnih vrtnic in royal vrvic

alibaba  

član od: 4.12.2007

sporočila: 328

tema odprta - 1. jun 2010 10:12 | ogledi: 7.645 | odgovori: 6

Mene pa zanima, če ima kdo izkušnje s čokoladnimi vrtnicami. Maso imenujejo čokoladna plastika, je mešanica čokolade in 'corn syrupa' - (a se to dobi pri nas oziroma s čim bi nadomestila)? Spodaj je link, baje so tudi zelo okusne in ne le za lepo videt...

http://www.bakingobsession.com/2008/05/27/chocolate-plastic-

Druga reč pa je rojal masa, in sicer mi po receptu sladkor-beljak ne uspe narediti take, ki bi bila za brizganje tankih trakcev. Dobra je za rožice, za 'vrvice' pa ne. Masa naj bi bila gladka, svetleča, predvsem pa prožna. Med recepti se dosti omenjajo razni pripravljeni dodatki (meringue powder, cream of tartar...). Dobro se vidi na linku z Elaine Macgregor, ampak če gledaš njo, izgleda tako zelo enostavno (saj vem da vaja dela mojstra...)

alibaba

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

1. jun 2010 16:20

Čokoladne vrtnice smo delale na tečaju pri Golatu. Maso se kupi v PV , se jo pa pahko tudi doma izdela.Če bi želela, ti lahko recept pošljem na ZS, samo malo časa bom rabila, da ti ga napišem.

LP

mizarka(http://mizarka.moj-album.com/

alibaba  

član od: 4.12.2007

sporočila: 328

1. jun 2010 16:32

mizarka, bom zelo hvaležna. Še to mi povej- a so slastne? alibaba

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

1. jun 2010 16:52

Zame nobeni okraski niso slastni. Imamo pravilo, da se okraskov ne je. Predvsem za to, ker gledam , da je v torti čim več domačih naravnih stvari, v okraskih so pa razni dodatki.

mizarka(http://mizarka.moj-album.com/

alibaba  

član od: 4.12.2007

sporočila: 328

2. jun 2010 9:05

stana r., čudovito! Predvidevam,. da se tudi škrobni sirup dobi v PV (je uporaben še za kaj drugega- najbrž je naprodaj v večjih količinah)? Je to corn syrup? Glede okraskov, ki jih pojemo... sem mislila, da bi jih dala na cupcakese ali minjončke...tiste s tort pa ponavadi otroci jejo... A za royal icing pa nobena ne ve? alibaba

krasjana73  

član od: 21.2.2009

sporočila: 236

3. jun 2010 6:36

alibaba v bazi je recept za rojal maso . jaz ga s pridom uporabljam. Za brizganje tankih trakcev ( pajčevine za spider mana ) jo na koncu mešam z mikserjem vsaj minutko ali dve. Se sladkor bolj raztopi in mi ne maši luknjice na vrečki , tako so tudi črte neprekinjene (beri lepe). Bi ti prrilimala še slikico pa je nimam pri roki , se bom potrudla tekom tedna. Lepo ustvarjanje ti želim. Pa še glukozni sirup dobiš v Bon bon&chocholade v podhodu ajdovščina lj.(200g je 5e ,vsaj v isti trgovini v ts je bila cena taka) krasjana73 Sporočilo je spremenil(a) krasjana73 dne 03. 2010 06:39

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti