Problem pri peki saher torte

Jennyh  

član od: 31.5.2010

sporočila: 6

tema odprta - 31. maj 2010 14:43 | ogledi: 5.862 | odgovori: 17

Prosim,če mi zna kdo svetovati...

Pri peki saher torte ( recept iz oddaje Z Damijanom, se mi na torti naredi med peko tak hribček,ne vem zakaj se mi noče lepo ravno dvigniti...

Se komu tudi to dogaja?! Kako to preprečiti?! Hvala za pomoč!

Jennyh

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

31. maj 2010 14:51

Previsoka T pečice. Zadevo rešiš tudi tako, da torto obrneš (da je spodnja stran na vrhu)

Atina

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

31. maj 2010 15:07

Verjetno pečeš na previsoki temperaturi. Tudi moja pečica dela na 180 hribček, na 160 pa se tortica dvigne enakomerno po vsej površini. Poskusi.

LP

Anja

neznan uporabnik

31. maj 2010 15:15

Se strinjam s predhodnicama. Kadar se mi zgodi hribček, ga odrežem in pojem japaja

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

31. maj 2010 15:37

juhuhu japaja.. to je treba

bannanna_v_slo ;)

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

31. maj 2010 15:42

Med peko se splača pogledati, kaj se dogaja v pečici. In če se kaže na to, da testo preveč vzhaja, se za trenutek odprejo vrata pečice. Pa temeperaturo peke se malo zniža. Tako ustavimo nadaljnje delanje "hribčka". Na koncu se pa vedno tudi rešuje z obračanjem testa. Vendelina jr.

neznan uporabnik

31. maj 2010 15:59

Sem enkrat obrnila hribčkasto testo, pa se je nagnilo na eno stran ..morda so iz takih izkušenj nastale novodobne "nagnjene" torte? (Je super zaželjeno in predvsem uspešno, kadar se iz napake izcimi takoimenovana dodana vrednost, hehe..).. No ja, jaz hribček enostavno pojem. In zraven pojem. japaja

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

31. maj 2010 20:40

Glavno je gotovo temperatura pečice, pri vmešanih testih (kamor spada tudi saherca) pa tudi vedno pogladim zgornjo površino tako, da je ob obodu višja kot na sredini. Sicer pa pri VSEH tortah (čeprav praktično nikoli nimam "Šmarne gore", ker pri pravem biskvitu ni običajna) biskvit obrnem, tako da je zgoraj tista stran, ki se je pekla na dnu modela. Bolj gladka je in lažje jo je okrasiti. teta torta

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

31. maj 2010 21:05

Aja, pa pomembno je tudi vlivanje testa v pekač. Nikoli se testo ne vliva samo v sredino pekača ampak enakomerno po vsej površini. S tem se zmanjša verjetnost za hribček.

Atina

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

31. maj 2010 21:37

Vendelina jr. je napisal/a:
Med peko se splača pogledati, kaj se dogaja v pečici. In če se kaže na to, da testo preveč vzhaja, se za trenutek odprejo vrata pečice. Pa temeperaturo peke se malo zniža. Tako ustavimo nadaljnje delanje "hribčka". Na koncu se pa vedno tudi rešuje z obračanjem testa. Vendelina jr.
Tole pa ni najboljši nasvet, da se odpre vrata pečice. Včasih se napihne le tanka tanka skorjica na vrhu, ko odpreš pečico, pa vse komplet pade in se nardi luknja. Katarina K http://katarinaktorteprisalmoneli.blogspot.com/ http://katarinak.moj-album.com/

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

31. maj 2010 22:25

Joj, da malo pojamram. Ta šmentana sacher torta, sploh je ne maram peči...pa kaj, ko imam večkrat naročeno in so ljudje povsem nori nanjo :)). Nikoli mi ne uspe, kot bi hotela, zmeraj se mi zdi da je vse presuho in zbito - prebrala forume, nasvete, delala po vseh receptih od tu...ni da ni.

No, bo že bolje...ali pa sem sama prevelik perfekcionist...

katka http://www.mojalbum.com/katka-lopatka/ham-ham2

Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 31. 2010 23:49

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti