Brezglutenska tortilja

fanuska  

član od: 6.5.2004

sporočila: 5

tema odprta - 30. maj 2010 12:13 | ogledi: 7.765 | odgovori: 5

Pozdravljeni!

A mi lahko kdo pomaga pri tortilji. RAda bi naredila brezglutensko, ampak povsod so recepti za navadno moko ali kvečjemu mešanico navadne in koruzne moke. Sama nisem nevem kakšen pek, tako da bi lepo prosila za kak recept,če ima kdo izkušnje s tem.

Hvala!

Ana Furlan

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

30. maj 2010 14:28

Mislim, da bi brezglutenska moka, ki se jo dobi v Sparovih trgovinah mogla rešit problem ane? Viva Meier

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

30. maj 2010 14:42

Brezglutenske so prave koruzne tortilje, ki pa jih lahko narediš le s posebej obdelano koruzno moko, ki se ji reče masa harina, in je pri nas žal ne moreš dobiti. Kako se obnaša brezglutenska moka pa žal nimam izkušenj... strelka

fanuska  

član od: 6.5.2004

sporočila: 5

31. maj 2010 12:54

Hvala vsem za nasvete in mnenja. Bom kaj probala, pa sporočila, kako je šlo. Viva, žal imam z brezglutenskimi mokami slabe izkušnje, kar se tiče takih peciv in kruha itd. Dobro je, če veš kako skombinirati razne vrste moke, kar pa , kot sem omenila, meni ne gre ravno dobro od rok :) Zato imam raje napisan recept, po katerem potem sestavim izdelek :) ...

LeINA  

član od: 12.12.2005

sporočila: 275

31. maj 2010 13:56

Sporoci,mene tudi zanima rezultat. Pri tortah se ni bilo ekstra problema,pizzi tudi ne , druga se pa nisem delala. LeINA

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti