Mravlje na balkonskih rožah

Mišelinka  

član od: 31.3.2010

sporočila: 29

tema odprta - 28. maj 2010 15:00 | ogledi: 5.099 | odgovori: 9

Pozdravljeni!

Ker nisem zasledila da bi katera imela kakšne podobne težave kot jih imam jaz sem se oglasila.In sicer imam na palargonijah mravlje ki se sprehajajo malo po balkonu in malo po rožah .Pa nevem kaj narediti ? Upam ,da mi nebodo naredile kakšno škodo

Mišelinka

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

28. maj 2010 15:38

Čim prej pošpricaj, jaz sem kar z bilokilom, okrog korit in po balkonu. Ne po rožah. Ja sem jih opazila okrog fuksij, pošpricala in je zdaj mir. Sem pa najprej poskusila z naravnimi sredstvi, pa ni bilo učinka. Veliko užitkov z rožicami. lp, pinka

Dobrojedka  

član od: 11.4.2010

sporočila: 282

28. maj 2010 18:28

Mišelinka, še enkrat dobro poglej. Morda imaš na rožah uši, mravlje pa prihajajo samo na malico. Poškropi s kakšnim naravnim pripravkom. Dobrojedka

5rusa  

član od: 19.10.2005

sporočila: 285

28. maj 2010 18:48

Tudi jaz ti priporočam, da pogleš za uši. jaz že pridno špricam (zaenkrat s koprivo) moj rožmarin, na vrtu pa so se spravile celo na žajbelj.Upam, da bom uspešna. 5rusa

Mišelinka  

član od: 31.3.2010

sporočila: 29

28. maj 2010 19:06

Ne ni uši gor samo sem že imela lani jih gor saj nevem ali sem ga jaz posračkala ker sem v plastenkah imela vodo ki sem jih potem zalivala (rože) in plastenke sem vredu umila a so verjetno začutile da je blo tu not sladko in sedaj sem nasipala pecilni prašek bom videla kako bo sedaj pecilni prašek deloval .Upam da mi uspe .Ker mojih rožic pa kar tako ne dam.... Mišelinka

emina  

član od: 15.10.2006

sporočila: 126

28. maj 2010 20:30

Na naših pelargonijah so uši in mravlje sem že čisto brez idej kaj uporabiti, nič od naravnih preparatov ne pomaga! po listih pa cvetkah pa ne bi špricala s kemikalijami lp!

Mišelinka  

član od: 31.3.2010

sporočila: 29

28. maj 2010 21:09

emina je napisal/a:
Na naših pelargonijah so uši in mravlje sem že čisto brez idej kaj uporabiti, nič od naravnih preparatov ne pomaga! po listih pa cvetkah pa ne bi špricala s kemikalijami lp!
jaz uši nimam na palargonijah sem pa posipala pecilni prašek in sem prav videla kako se mravlje tega bojijo upam da mi uspe rešit teh mravljic če ne prej bodo pobegnile ko bom dodala cvetal k rožicam :) Mišelinka

karnak  

član od: 24.10.2006

sporočila: 701

28. maj 2010 21:35

Probajte z klinčki- nagelnovimi žbicami. Mravlje sem ladi odgnala z mletimi klinčki. Potresla sem po zemlji. Meni je dišalo, mravljam pa očitno ne, saj jih ni bilo več.

tilenboc  

član od: 30.6.2004

sporočila: 221

29. maj 2010 0:27

Žal so tudi meni mravlje v orhideji na notranji okenski polici naredile mravljišče. Pa sem jih en teden prej presadila na dvorišču. Nisem mogla verjeti, da se to lahko zgodi. tilenboc

Mišelinka  

član od: 31.3.2010

sporočila: 29

29. maj 2010 20:15

karnak je napisal/a:

Probajte z klinčki- nagelnovimi žbicami. Mravlje sem ladi odgnala z mletimi klinčki. Potresla sem po zemlji. Meni je dišalo, mravljam pa očitno ne, saj jih ni bilo več.

Hvala za nasvet z veseljem ga bom upoštevala Mišelinka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti