Gojenje limone

marja  

član od: 10.11.2005

sporočila: 229

24. nov 2017 15:10

lucka52 je napisal/a:
Kotarca je napisal/a:
Berem vse kar je napisano o limonah in tudi tudi mene zanima, zakaj nam limone cvetijo kot za stavo, potem pa komaj nastavljeni plodovi skoraj vsi odpadejo ??? Ostane morda eden, dva.


Kotarca

Limone v casu ko zacnejo cveteti pa vse dokler ne nastavijo dobro vidnih plodov, ZELO MALO zalivamo.
Pogoj, da cvet ne odpade, ampak se normalno oplodi in razvije, je da limona "trpi" suso.
Preverjeno!
Ko so plodovi ze dobro razviti, pricnemo pocasi normalno zalivati.To pomeni, da limone zalivamo obcasno, vendar obilno in ne vsak dan po malo. Zemlja se mora od enega do drugega zalivanja presusiti. Seveda ne smemo pozabiti na gnojenje, pa pa na skodljivce (kapar recimo) pa klorozo in se kaj.

Odkar delam tako, imam prepolno limon, prej jih je bilo na vsakem gmicku le nekaj - recimo kakih deset, vec skorajda ne. lp lučka

 

marja

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

24. nov 2017 16:05

o marja, hvala, ker si tole potegnila iz naftalina. Kot kaže, sem jaz letos svojo limono hotela na vsak način utopit .

Ognjič

marja  

član od: 10.11.2005

sporočila: 229

25. nov 2017 21:49

ne vem kako mi je to uspelo potegniti iz naftalina, kajti tudi sama sem iskala podatke o limoni in sem vse skupaj hotela dati v belezko,pa sem najbrz narobe pritisnila...... no pa nic hudega, ne bo skodovalo ce se malo spomnimo na limone.

marja

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

26. nov 2017 9:46

Zelo uporabno!

~Two things define you. Your patience when you have nothing, and your attitude when you have everything.~

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti