Križarjenje

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

tema odprta - 28. maj 2010 11:33 | ogledi: 3.692 | odgovori: 8

Domnevam, da se je že v preteklosti kdaj govorilo o tej temi, vendar je moje vprašanje naslednje:

razmišljamo o križarjenju po sredozemlju v septembru, sedaj pa sem v dilemi, ker mi je znanka povedala, da je imela strašno vrtoglavico od stalnega guganja ladje, tako da je morala po prihodu domov celo k zdravniku.

Sama imam težave z vratom in posledično občasno tudi občutek vrtoglavice, pa me skrbi, da bom imela težave.

Kakšen je res problem z slabostjo in drugimi težavami na križarjenju? Mi lahko kdo pove iz lastnih izkušenj?

Zanima me tudi ali bomo imeli dovolj komforta če smo štiričlanska družina v eni kabini ( otroka stara 14 in 21 let) ali naj vzamemo dve kabini, kar je seveda občutno dražje?

Lep vikend vsem na kulinariki, Kara

kara

kohica  

član od: 30.1.2007

sporočila: 528

28. maj 2010 11:54

Mi smo bili lani.Guganja se na veliki ladji ne cuti toliko.Razen,ce je zelo nemirno morje.Pri nas je bilo 1x. Takrat povsod nastavijo vrecke. Kabine so res male.Mi smo bili v srednje velikosti trije ( otrok 17 let).Res je potrebno malo organizacije, da smo se vsi oblekli.Si pa notri zelo malo casa tako,da se da potrpeti.... Priporocam,je zanimivo dozivetje :)) kohica

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

28. maj 2010 12:30

Kara, čisto vsi imamo znance, ki imajo tak talent, da kamorkoli grejo, se jim kaj neprijetnega zgodi.....Na ladji imajo vrtoglavico, na letališču jih dvakrat pošljejo čez metalni detektor, ljudje so z njimi vobče neprijazni...eni imajo pač vedno težave za to, da lahko izigravajo žrtve. Na plovilu ima vsak vrtoglavico, če spije preveč. Na kopnem tudi. Ne da se popolnoma izključiti blažjih znakov morske bolezni. Pa tudi če se, kaj potem: v enem dnevu se znaki umirjo, pa pomagajo tablete proti slabosti in piti je treba vodo in naslednji dan je stvar okej. Ampak to se dogaja tudi profesionalcem (od jadralcev do mornajrev na prekoocenskih ladjah). Je pa tako, da večje kot je plovilo, večja je verjetnost, da ga septembrski valovi po Mediteranu ravno ne bodo silno premetavali. Takrat je morje precej prijazno. In spati ob rahlem komapj zaznavnem guganju, to zelo lepo uspava. Od dojenčkov dalje imamo vsi to radi. Te pa opozarjam - ko človek pride s križarjenja spet do prve postelje na kopnem, potrebuje njegov center za ravnotežje spet kak dan, da se navadi na to, da ni blagega prijetnega guganja. Koliko kabin najeti - malo hecno, da bi anonimna skupnost to odločala namesto tebe - mar ne? Ti veš, kako funkcionirate v hotelski sobi - in zlasti, kako ne najmanjša otroka funkcionirata ob stalni presenci staršev. No, kabine so ponavadi manjše, pa izvedi tule sklep sama. Vsekakor čekiraj to, koliko so velike in kakšni so popusti za drugo kabino - ker vedno so. Vendelina jr.

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

28. maj 2010 12:47

Hvala kohica in Vendelina. Je res, da ladje, vsaj za daljši čas in tako velike, še nismo izkusili. Res pa je tudi, da vsak drugače dojema in rešuje probleme. Saj je pravzaprav lahko vsak dopust po svoje tudi travmatičen. No, naša otroka sta vajena imeti malo zasebnosti, zato bo res potrebno razmisliti in pač še reskirati nekaj več. kara

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

30. maj 2010 13:33

Kara kar korajžno. Ni tako strašno kot nekateri pravijo, se pa absolutno splača dat eno tako iskušnjo skoz. Poslušaj vendy, nabavi tablete in ne misli na guganje in slabost. Zaposlit se je treba s čim več stvarmi in gre. Na velikih ladjah to za ženske nebi smel bit velik problem, saj so nakupovalni centri (če temu lahko tako rečem) veliko večji kot v BTC-ju. Ko se gugaš, greš po štacunah, k zlatarju, malo na kakšno čajanko ali koncert, v kak bar ali restavracijo...... Turisti, sploh američani, so sila družabni in ko se z njimi zapleteš v debato še vedela ne boš, da se pozibavaš. Veja ladja kot bo, lažje boš prenašala. Mi smo bili 2x, ne dolgo nazaj in to sta bili obakrat največji ladji na Svetu. kakšne so razlike v ceni ne vem, se pa pozanimaj da ne boš plačala veliko, pa potem ne boš zadovoljna. To se je pred enimmesecem zgodilo moji kolegici. Kar se tiče kabin imaš na teh ladjah cele apartmaje za družine, imaš večje in manjše kabine tako da o tem razmisli predno se odločiš. Jaaz sem namreč taka daraje pri takih stvareh ne šparam in mi potem ni žal. Prijetno potovanje ti želim, Vesna

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

30. maj 2010 22:48

Hvala Reca, se bom ravnala po nekaterih stvareh, ki jih svetuješ. Saj vem, da bo nabrž vse OK, ampak sem pač pri večini novih stvari rahel skeptik in rada poiščem izkustvene informacije. Agencije so polne hvale in obljub. Jasno, saj je to njihov zaslužek. Tako smo bili pred časom na Zakintosu Grčija, kjer so nam obljublja kara

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

30. maj 2010 22:55

ups, nadaljujem kjer se mi je zgodila napakica in sem prehitro pritisnila na odposlati.... torej, Kompas, ki se nam je zdela dokaj resna agencija nam je obljubljala all inclusive, dobili smo almost nothing inclusive, plaža tako daleč, da smo po 40 stopinj pešačili skoraj 2km...itd. da ne bom predolga. No, to bo vsekakor nova izkušnja in če bo dobra, vsekakor na zadnja, vsaj upam. Hvala za vzpodbudo in lep teden, ki je pred nami. kara

Dobrojedka  

član od: 11.4.2010

sporočila: 282

1. jun 2010 21:57

Glede slabosti - moja hčer je letos kar naenkrat napadla slabost v avtu in nič ni pomagalo. ko smo šli za 1majske na Lošinj sem že kupila Dramino, nato pa v sanolaborju zagledam akupresurne zapestnice proti slabosti in sem jo kupila. Ne vem ali je res pomagalo ali pa gre za placebo efekt, ampak vožnjo je prestala, nazaj tudi, zdaj pa je slabost pozabljena. Imajo jih za otroke in odrasle in menda pomagajo tudi pri slabosti ob nosečnosti ipd. A je to preveč reklamno? Dobrojedka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti