Indukcija

roža  

član od: 25.5.2005

sporočila: 341

22. maj 2011 20:17

Vok se na indukciji super segreje - hitro in močno. Mislim da se v tem oziru z indukcijo lahko kosa le še "vok" plinsko kuhališče.

roža

kukavičevka  

član od: 21.9.2012

sporočila: 15

6. sep 2014 16:15

Malo obujam temo.. zdaj imate sigurno že več izkušenj ;)

 

Zanima me, kakšna je kaj uporabnost indukcijskie plošče z razširljivo cono- torej ko eno cono lahko razširiš v tak oval... Če imaš okroglo posodo se itak ne greje po celi površini, ko jo daš na ovalno, ne..? Kaj je boljše- če kuhaš v posodi, ki je večja od začrtane cone -da jo daš na razširljivo cono ali da kuhaš na navadni (okrogli) coni, čeprav je posoda večja?

Odločam se namreč med ploščo z razširljivim kuhališčem ali pa brez... Kaj predlagate?

kukavičevka

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

6. sep 2014 16:31

Glede razširljive cone ne vem izredno pa piporočam dimenzijo 50x76 kuhalne plošče. Tako nimam nikoli problemov, če imama več loncev hkrati na kuhalni plošči. Se mi zdi bolj pomembno kot razširljivo kuhališče.Hkrati lahko kuham juho, pečem meso, kuham krompi pa še za kavo pristavim. Na manjši to ni mogoče. Problem imaš že pri dveh večjih loncih.

Suzi

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

6. sep 2014 22:08

Če imaš samo okrogle piskre, je vseeno. Jaz rada v emajliranem pekaču kaj popečem, preden dam v pečico. Ali po tem, ko dam iz pečice, omako reduciram na štedilniku ali poberem ven meso in zelenjavo ter zalijem z juho in še malo pokuham, da nastane omaka. Škoda dveh psood za to. Imam tudi grill ponev, ki je pravokotne oblike. Obstajajo ovalne posode. Vendar so grill ponev in pekači dovolj veliki, da segajo preko dveh kuhališč in ni problemov.

kukavičevka  

član od: 21.9.2012

sporočila: 15

7. sep 2014 17:48

Hvala za mnenja. Torej bi bila bolj praktična kar fleksi indukcija, ki samodejno greje kjer je posoda... Ampak potem verjetno tudi več EM valovanja pobegne? Kako ste sicer zadovoljni s ploščami, ki nimajo začrtanih krogov za posodo (fleksi)?

kukavičevka

miele  

član od: 24.6.2007

sporočila: 207

8. sep 2014 17:26

Kukavička

 

Jz mam tole indukcijo,letos od Februarja.Sem z njo,fuuul zadovoljen.Ko sem kupoval,sem gledal,da bo obvezno ovalno kuhališče.Ki se avtomatsko samo aktivira,ko zazna večjo posodo na plošči.Res je zakon.

 

Imam pa tale model :

 

http://www.ideo.si/indukcijske_plosce/indukcijsk

 

Lp Miele

Miele

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti