Indukcija

sango  

član od: 22.1.2010

sporočila: 40

tema odprta - 28. maj 2010 8:35 | ogledi: 17.672 | odgovori: 16

Pozdravljeni.

Pred nekaj meseci sem začela uporabljati indukcijo, nad katero sem naravnost navdušena, predvsem nad hitrostjo vrenja vode.

Zanima me, če je še katera opazila, da je posoda drugačna, pojavljajo se neke lise, kdaj operem s kisom in je dobro, potem spet ne.

Zanima me tudi, če se tudi pr vas, ki jo uporabljate pojavljajo nekakšni zvoki, kot nekakšno cviljenje?

sango

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

28. maj 2010 10:46

O tem je bilo sicer na forumu že govora, ampak ti lepim tole z enega drugega foruma:

Glasnost posode je odvisna predvsem od sestave dna posode. Sodobna posoda, konstruirana za indukcijska kuhališča, je tiha. Sicer se lahko, še posebej pri hitrem segrevanju, pojavlja specifičen "star wars" zvok, ki običjano nastaja zaradi multilayer konstrukcije dna posode, v katerem se posamezne plasti različno hitro segrevajo...

Loni Makaroni

jakička  

član od: 19.6.2007

sporočila: 24

29. maj 2010 21:13

Sango, tudi pri meni je točno tako, kot si opisala. (cviljenje kuhalne plošče in lise na posodi). jakička

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

30. maj 2010 9:02

Jaz pa uporabljam črno EMO eterno - nič ne cvli, nobenih zvokov (razen ventilatorja čez čas). No, lise pa navsezadnje na črnem tudi ne bi bile vidne... Zanima me nekaj drugega, namreč kuhanje v ekonom loncu - na koliko znižate temperaturo, ko nastane v loncu pritisk? Sama se lotevam tega postopoma, a še vedno se mi je zgodilo, da hrana ni bila kuhana v običajnem času. Lisa

urssa  

član od: 25.12.2005

sporočila: 380

30. maj 2010 12:23

Če sem opazila kakšne lise so bile te le vodni kamen, ko sem zavrela vodo in jo takoj odlila iz posode. Me niti malo ne moti, pač malo bolj podrgnem po dnu posode. Cvilila plošča še ni nikoli, malce pa brni, pa še to, če od blizu poslušaš. Ne uporabljam pa EMO posode, ampak navadno malce višjega cenovnega ranga (bolj kakovostna, z debelejšim dnom), ki je primerna za indukcijo. Lisa: z ekonom loncem je takole. Dokler ne zavre, kuham na max, potem pa reguliram temperaturo kot jo hočem. Moja lonca imata na pokrovki nek pokazatelj - en delček ročaja se dvigne in ima gor 3 črtice. Pač kuham na taki stopnji, da ne vre preveč in toliko, da ta indikator ne upade. Ne vem pa če imajo ostali ekonom lonci tudi kaj takega... (moja sta od WMFa). Tako na uč ti pa rečem, da kuham na 4 do 5 (od 9 stopenj), pa malce zmanjšujem ali povečujem (za pol cifre), če je potrebno. Urša

barčica  

član od: 1.2.2008

sporočila: 32

31. maj 2010 18:54

Indukcijo imam dve leti in je res pravi zakon !!! Ne bi menjala... Je pa res v redu, če kupiš res dobro posodo prav za indukcijo, pa imaš potem mir. barčica

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

31. maj 2010 19:22

Urša hvala! Izgleda da sem preveč znižala temperaturo. Lisa

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

31. maj 2010 19:25

Sango, ko omenjaš cviljenje, a se to zgodi takrat, ko daš mokro posodo na ploščo? V tem primeru se sliši cviljenje, ko kapljice vode zavro in izhlapijo in posoda 'pleše' po plošči. Aj,ne me ustrelit, če sem se nerodno  izrazila.

To se je dogajalo na moji navadni SK, ki sem jo nekoč imela, včeraj je bila pa indukcijska tiha kot miš. Sem se spomnila tega vprašanja in sem opazovala, ko so drugi kuhali. 

Spet imam šumnike Jej!

Vanja

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

20. maj 2011 16:26

Mene pa zanima pri indukciji:

-ali se posoda segreje tudi, če je prazna?

-ali se lahko da eno posodo čez dve kuhališči?

-kako je s posodo, ki ima večji premer od kuhališča?

čoko

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

21. maj 2011 16:49

čoko:

- da

- da

- segreva se le tisti del posode, ki je nad kuhališčem.

 

ežoj

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

22. maj 2011 10:03

Hvala, Ežoj!

A potem recimo tista velika posoda za vkuhavanje ne pride v poštev, ali se bi vseeno celo dno dovolj segrelo?

In kako je z Wokom, ki se navzgor širi? Se segreje dovolj?

Sicer pa komaj čakam na indukcijo, ta navadna steklokeramična plošča me s svojo počasnostjo spravlja že ob živce...

čoko

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti