Gobe

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

27. sep 2015 22:00

Sama že dolgo nič ne nabiram v gozdu, ampak se mi zdi, da je prav, da se ne omejuje gibanja, ker sicer ne vem, kam bi prišli, če bi samo lastnik gozda smel nabirati borovnice, gobe...Na drugi strani pa bi vsakega nevestnega obiskovalca pošteno oglobila, če bi se neprimerno obnašal, to je stvar vzgoje, kulture, odnosa do narave, do drugih ljudi. Sem lastnica koščka gozda in nikoli ne bi nikomur preprečevala nabrati gobe v "mojem" gozdu. Zdi se mi grozno, ko si nekateri lastijo obalo, sem slišala, da je v tujini vse ograjeno, kjer je privatna last. Spoštovanje z obeh strani, pa bomo lepše živeli.

 

naor

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

28. sep 2015 20:33

marjja je napisal/a:

Enkrat sem jaz spraševala, kje se dobi gobarski nož in ...evo ti ga na, pol zastonj!

 

https://eshop.petrol.si/sl/petrol/gobarski-noz/

 

Sem naročila na naš bencinski servis in ga dobila v 4 dneh. Morda komu pride prav.



marjja

Marrja, najlepša hvala za to povezavo, jaz nožek že dolgo imam, ga čuvam...moji so ti neizmerno hvaležni 

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

28. sep 2015 21:16

And dvorana, kaj smatraš za privat zemljišče ????

Sem lastnica enega malega travnika, enega koščka gozda, enega rovtarskega travnika, tam visoko v hribih, državi plačujem davke, nič se ne upiram....

Me je zmotilo tvoje razmišljane.......mi gobarji, smo res eni prašiči, motimo tvoje naravno kraljestrvo, krademo dobrine v tvojem gozdu, svinjamo vsepovprek....

Ampak ne... poglej drugače.... jaz se ne jezim, meni pohodniki, planinci, gorniki, lovci, prinašajo srečo....ker jih ne preganjam, mi iz "mojega" gozda na planoto privlečejo podrte veje, tam gor nimamo mehanizacije ki bi nam olajšala delo, kaj dobrega skuham, mislim tako, pol pa je dolgo v noč veselo.....

naor, tako lepo si napisala tole, da bi se morali vsi malo bolj vase zazreti...

Konec koncev pa, se strinjam, smeti odnesite s seboj v dolino... 

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

dvorana  

član od: 27.5.2015

sporočila: 293

29. sep 2015 12:18

Se mi zdi, da nobeden ne bi bil vesel, če bi ti na vrtu pred hišo,ki je "tvoj" pobral marelo in jo odnesel domov. Ravno tako je vrt njegov,kot je moja gmajna, travnik, gozd in brez skrbi , plačujem davke.Kmet ima tako vsega dovolj, samo na vrt greš in pobereš jabolka. Letos so,lansko leto pa skoraj nič.Pri nas nobeden ne prinese nobene veje, moramo narediti vse sami in če grem po gobe bi kmalu mogla uiti pred ljubljanskim gobarje, ker je to njegov revir in je tam navajen gobe nabirat.Piksne naj tudi odnesejo s seboj.

dvorana

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

29. sep 2015 13:00

Stvar je pač taka, da naša zakonodaja dovoljuje, da ljubljanski gobarji nabirajo gobe po tvojem zasebnem gozdu. Ne smejo pa v svojem gobarskem revirju sekati tvojih dreves. Ali je to prav ali ne - o vsem se da razpravljati, ampak rezultat ne bo nujno tak, da bo tebi všeč. Da naj svoje piksne odnesejo s seboj, se popolnoma strinjam. Tudi s tem, da naj za božjo voljo ne brcajo ali mendrajo gob, ki jih ne poznajo, ali mislijo, da so strupene. Pa da naj nabirajo borovnice z roko, ne da z grabljicami potrgajo tričetrt listov ali celo populijo grmičke. Pa... in tako naprej.

Mogoče bi ti pa kdaj v zameno za prijazno besedo kdo tudi prinesel kako vejo iz gozda. Poskusi, nič ne stane.

Sonja

dvorana  

član od: 27.5.2015

sporočila: 293

29. sep 2015 13:45

Še nobenemu nisem rekla žal besede.Ali misliš, da trume gobarjev ne plašijo tudi živali? Ti posekajo za božič najlepšo smrekco, ki bi lahko rasla še50 let? Ker nimajo pojma, kaj mora kmet delati v gozdu.

dvorana

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

29. sep 2015 15:01

Daj no daj dvorana, zdaj ga pa že malo sračkaš...pred gobarji živalice bežijo v svoje zavetje,,,ni dolgo nazaj, ko sem o tem nekje nekaj pisala... pri nas zgoraj nas obiskujejo srnice, zajčki, kune, podlasice, polhci, zadnje čase se pojavljajo tudi medoti... in ja za božič mi gobarji res ukrademo najlepše smrekice, pa saj grdih nihče noče...... glej dvorana, pri nas smo pred 40 in toliko +++ let na veliko pogozdovali, smrekice so pregoste... te vabim v moj gozd to leto, če rabiš smrekico, si v "mojem" gozdičku res lahko izbereš najlepšo, veliko njih...problem nastane tedaj, ko jo je treba domov, v dolino spravit...in potem pri nas gobarji te lepe smrekice nam kmetom čisto pri miru pustijo...Pri nas v srednjih gorah je tako, čisto nič moteče 

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

dvorana  

član od: 27.5.2015

sporočila: 293

29. sep 2015 15:43

Ali misliš,da jaz živimna 200 m nadmorke višine ali kaj. Pravim ti, da pobere smrekico tam , ko jo je najbolj škoda.Pogodovali smo tudi mi, ampak je od tega že 30 let. Lansko leto pa spet,ko nam je žled iničil celo planko.Smreko bom našla v svojem gozdu ne maram pa, da se loti smreke tam, kjer bi najbolj rasla in potem mu ni všeč, pa pusti polomljeno. Živim v dolini, nas tudi obiskujejejo zajčki pa srnice, ampak gmajna je daleč v hrib.Nimam nič proti, če jo vzame tam, kjer je pregosto, ampak tam jim niso všeč.

dvorana

dvorana  

član od: 27.5.2015

sporočila: 293

29. sep 2015 16:00

Drugače pa to niso več gobe.Lepo jih nabirajte in naj vam teknejo v slast.

dvorana

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

29. sep 2015 16:43

Se mi je zdelo, da boš razumela in napisala...

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti