Dan mladosti

angie.orhideja  

član od: 14.7.2008

sporočila: 866

25. maj 2010 20:00

Vsem nam, ki smo odraščali v času brez študentskega servisa, a z mladinskimi delovnimi brigadami; Nam, ki smo znali deliti sendviče s kolegi in smo malicali v skupini in ne ločeno; Nam, ki smo imeli več neizpolnjenih kot izpolnjenih želja, imeli pa smo neomejeno upanje; Vsem nam, ki smo vedeli, kdo je bil Ivo Lola Ribar, nismo pa poznali Eminema; Nam, ki smo švercali kavbojke iz Trsta in jih drgnili s krtačo za lesena tla, da so bile zguljene; Nam, ki smo hodili na morje brez potnega lista in nas na morju ni bilo sram govoriti slovensko; Nam, ki smo v tujini izrekli ime države, iz katere prihajamo, in so vsi vedeli, kje je; Vsem nam, ki smo imeli nekaj, česar današnja mladina ne pozna. Čestitamo dan mladosti… angie

syu  

član od: 10.9.2009

sporočila: 482

25. maj 2010 22:50

In nihče nas ni zamenjal s Slovakijo. Pogrešam Titove čase, pogrešam dan mladosti... syu

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

26. maj 2010 7:29

Sem se od srca nasmejala na letošnji dan mladosti, ko sva se z našim frkovcem vračala s Poletovega dobrodelnega teka v Tivoliju, v senčki je sedela druščina 6ih dam, glasna in prav fletno opremljena s pionirskimi kapicami in rutkami. Tako se dela.

 

Loni Makaroni

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

26. maj 2010 9:22

Bilo nekad, ja ...

Lepo, da smo se spomnili.

 

Mamamia

mamamia

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

26. maj 2010 9:46

Meni vcasih se vedno kdo pravi:hm, tam na vasi strani je bilo pa hudo, imeli ste Tita, diktaturo, pa bone, pa niti kave niste imeli....pa cisto resno odgovorim, da smo takrat imeli Ameriko mi in ne Amerikani. Pa ne verjame.Kot tezko verjamejo tisti, ki niso ziveli v njej. Nisem nostalgik, ampak vcasih mi je zal za temi casi- z vsemi pomanjkljivostmoi vred je bila to drzava, ki smo jo imeli radi. @angie orihideja: mene tudi zdaj ni sram govoriti slovensko, se najmanj pa na Hrvaskem. Celo zabavno zna biti.Ko presaltas iz kakega drugega tujega jezika na slovenscino- ... seveda potem, ko so pravkar rekli kaksno krepko (!) cez Slovence... lp lucka

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

26. maj 2010 10:14

Angie.orhideja tvojemu postu ni kaj dodati , vse si povedala in ob branju so se mi orosile oči. hedonist

angie.orhideja  

član od: 14.7.2008

sporočila: 866

26. maj 2010 15:50

Lučka52, saj mene tudi ni sram govoriti slovensko, ne danes ne v času naše mladosti...nasprotno, vedno govorim slovensko, če me pa kdo na Hrvaškem ne razume ali mogoče noče razumeti, je to njegov problem...grem pač drugam.. Ja, bili so lepi časi... angie

silven  

član od: 26.8.2009

sporočila: 130

26. maj 2010 16:25

Tudi jaz pogrešam čase iz naše skupne države. Predvsem medsebojne odnose med ljudmi, tovarištvo. Saj je bilo rivalstvo, vendar to kar je danes je pa neverjetno kruto. Žal veliko ljudi zanika dobre strani stare države. Žal. Zanika veliko tistih, ki so kar imeli precej koristi od tistih časov. Žal še enkrat. Dan mladosti pa smo mladi takrat težko čakali. Srečevali smo se z mladimi iz drugih republik, potovali po Jugi, se zabavali itd. itd. Morda je tu nekaj nostalgije po mladosti, večina mojega razmišljanja pa je vendarle vezana na tedanja razmerja med ljudmi in socialno varnost. silven

vikica  

član od: 25.4.2009

sporočila: 560

25. maj 2011 9:08

Lep dan mladosti tudi letos!

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

25. maj 2011 9:40

Sem si že čestitala ...

Mamamia

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti