Sladica, ki bo prestala najmanj 8 ur vožnje

MarJak  

član od: 18.12.2009

sporočila: 11

tema odprta - 24. maj 2010 13:23 | ogledi: 3.662 | odgovori: 10

Kmalu se odpravljamo na pot z avtomobilom, ko se bomo vozili vsaj 8 ur (avtocesta). Ker želimo s seboj prinesti sladico, namenjeno mini praznovanju rojstnega dne, me zanima, kaj predlagate. Bi nekaj podobnega torti, se pravi, za narezat in posladkat, vendar je lahko bistveno manjše (že zato, da v avtu ne zavzame preveč prostora, pa tudi za posladkat bo max 6 oseb) in verjetno ne preveč smetanasto, če bo slučajno vroče. Mojstrice in mojstri, kaj svetujete?

MarJak

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

24. maj 2010 13:35

Jaz bi naredila rozen torto! Lahko jo tudi zamrzneš in se ti bo med daljšo potjo razno odtajala, ob tem pa ti ne bo nič teklo ven. Preizkušeno!

kača

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

24. maj 2010 13:39

Rožičevo pecivo.

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

24. maj 2010 14:25

Dovolj velika termotorba, v katero lahko položiš na dno dve ali tri plastenke zmrznjene vode (ali ustrezno količino suhega ledu, če ga lahko kje dobite), drži temperaturo v senci vsaj 8 ur ali čez noč. V kakšne eksotične dežele pa greste, da nimajo slaščičarn kar na kraju samem? lp, proxima

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

24. maj 2010 14:34

Takšno temo smo obdelovali slaba dva tedna nazaj. Meni pri taki situaciji, bolj kot sama sladica, zabava skupinska dinamika med vožnjo. Tipo: ne vozi tako hitro, se bo tresla sladica in bo vsa zmečkana, pa cel dan sem jo delalala............in mali milijon variacij na to temo. Plus, si ne morem kaj, da se ne bi spomnila ene od očetovih odovelih tet, ki je vedno, kadar je šla na pot - to je bilo pa z vlakom, s sabo tovorila eno maso suhih potic v drobtinahstem formatu in kakšno na pol od toplote uničeno šunko....in se je, revice, do smrti ni dalo prepričati, da naj tega na vsak način ne počne. Plus, nikoli ne vem, kako oseba, ki postavi tako vprašanje, kako v osnovi stoji s cukrpekarskimi veščinami. Ker nekaj, kar zdrži v avtomobilu in tudi prenaša nekaj tresljajev....to so taka peciva, ki tudi drugače lahko stojijo na sobni temperaturi in pri tem ne razpadajo. In kdor zna narediti take stvari, jih bo znal tudi za potovalni format. Relativno zanesljiva za pot je kakšna krostata, pa npr čisto korektna je tudi pita, ki jo pečeš v tortnem modelu in to tako, da krhko testo pritisneš na peki papir, cel pekač daš za pol ure v zmzrovalnik in po pol ure na testo naložiš sladko sadje. Jaz sem oni dan tako nalagala rezine manga (olupiš manjgo, potem pa režeš tenke krhlje manga in tako vse do kosti - ali kako se že reče tisti veliki peški na sredi, tule se vedno najde kakšen osveženi um, ki rad stvari definira) in lističe mandljev in sem lepila zadevo na testo z javorjevm sirupom, malo posula s cimetom in pekla 40 minut na 160 in je bila čisto korektna zadeva. Vendelina jr.

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

24. maj 2010 14:51

Odvisno od države, v katero greš in če že res moraš, naredi nekaj, kar NI značilno za tisti konec sveta. Na primer, krostate recimo, jaz ne bi nesla v Francijo, Sacher torte niti približno ne bi ponudila Avstrijcem ali tiramisuja Italijanom.

 

Vanja

MarJak  

član od: 18.12.2009

sporočila: 11

24. maj 2010 14:53

Hvala za nasvete, zlasti Alishini in Rebeccini so mi blizu. Najbrž bo kaj od tega, kar sta predlagali. proxima, ne gre za eksotične dežele. Gre za doma narejeno. In za presenečenje. Vendelina jr., veščine so povprečne (nisem umetnik, čisto zadovoljivo pa moja familija preživi, kar naredim). Res pa je, da krostate še nisem delala. Vseeno hvala za nasvet. Spraševala sem bolj zato, ker v poplavi izdelkov, ki so že bili v moji kuhinji narejeni in še večji poplavi tistih, katerih recepti so na voljo, pa še jih nisem preiskušala, nisem našla tistega "nekaj", kar bi ze mi zdelo zadetek v polno. In sem vprašala, ker vem, da ste tu gor osebe, ki boste primerne odgovore stresle iz rokava. In ste, hvala. MarJak

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

24. maj 2010 16:45

Karkoli, odsvetujem pa kremne rezine, ker te razpadejo. :)

Atina

terezija  

član od: 26.5.2003

sporočila: 930

25. maj 2010 13:57

umazan biskvit - recept v bazi reza

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti