Preračunavanje

djejmi  

član od: 5.9.2009

sporočila: 3

tema odprta - 24. maj 2010 1:07 | ogledi: 2.975 | odgovori: 9

Zanima me ali obstaja kakšna tabela oz. kaj podobnega za preračunavanje

sestavin za pripravo obroka,kadar hočemo skuhati za več oz. manj oseb

kot jih vsebuje recept.

Npr.:če je recept za 4 ljudi in vsebuje žlico soli,mi pa želimo skuhati za 12 oseb

ne bomo dali v jed 3 žlice soli!?Koliko pa?

Hvala vnaprej

Lp

J.

djejmi

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

24. maj 2010 7:06

E pa *ebiga djejmi, a se ti to mal za*ebavaš al kaj? Če količino vseh drugih sestavin potrojiš, zakaj bi sol bila izjema?

 

ežoj

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

24. maj 2010 8:30

Poskušam se spomniti kakšne jedi, kjer je za 4 ljudi potrebna 1 žlica soli....pa se razen ribe v soli, kjer se sol mer vi kilah, ne spomnim nobene In kaj je tako bazično narobe z množenjem? Vendelina jr.

neznan uporabnik

24. maj 2010 8:38

Bilo je rečeno NAPRIMER Bom natančna: bilo je napisano! japaja Sporočilo je spremenil(a) japaja dne 24. 2010 08:39

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

24. maj 2010 8:42

Sej ni treba, da meriš po žlicah. Izkušnje ti izostrijo odnos do dodajanja soli in začimb tako da je potem bolje, da se zaneseš na okus. Probaš pač in če je treba še mal dodaš. Diši pa tudi meni tale tvoje vprašanje nekoliko na provociranje. hedonist

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

24. maj 2010 8:53

Jaz bi zamenjal tiste dve preostali žlici soli za vegeto.

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

24. maj 2010 15:48

Kakor so že zgoraj svetovali, samo treba je paziti, da vse tri žlice soli daš z isto žlico, čeprav je prva mal umazana, ko daš prvo žlico soli noter. Iwsta žlica mora bit zato, da niso različnih velikosti. In druga in tretja morata biti enako zvrhani - če nista, jed ne bo taprava.

lp

cervus

neznan uporabnik

24. maj 2010 15:54

Punce in fantje, ste pa šlampasti pri teh napotkih!! Manjka bistven podatek: sol mora biti iz iste vrečke ali posode. In bohnedaj različne granulacije (ker je grobo mleta manj slana kot fino mleta). Dejte bit mal bol natančni prosim japaja

djejmi  

član od: 5.9.2009

sporočila: 3

24. maj 2010 20:47

Nobene znanosti torej... Lahko bi rekel neumni odgovori na neumno vprašanje Glede na to da sem dokaj nov v kuhinji in nisem mojster kot večina ,sem vprašal kar me zanima in kar mi ni jasno. Bil sem pri prijatelju ki je kuhar in je ravno dobil knjigo za profesionalne kuharje Ameriške zveze za gastronomijo.Malo sva prelistala in prišla tudi do strani o pripravi jedi za več oz. manj oseb kot je v prvotnem receptu,ki pa je nisem podrobno pregledal. Sklepal sem ,glede na to da je bilo omenjeno v knjigi,da je morda kaj drugače glede na ostrino nekaterih začimb,kot pa simpl matematika... Sol sem omenil kot primer.Lahko bi bil chili,poper,česen,ostra paprika... Hvala za odgovore J. djejmi

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

24. maj 2010 21:28

Me pa zanima, zakaj nisi vprašal kar prijatelja, ki je kuhar....

Drugače pa ima tudi Ivačič v svoji kuharski knjigi napotek o večanju oz. manjšanju količin v receptu - torej ni ravno treba, da je knjiga za profesionalne kuharje Ameriške zveze za gastronomijo. Pri začimbah, ki jih navajaš, pa tako ali tako začinjamo največkrat kar po okusu.

lp

cervus

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti