Brisalec za steklo

kohica  

član od: 30.1.2007

sporočila: 528

tema odprta - 21. maj 2010 11:34 | ogledi: 10.396 | odgovori: 33

Zanima me s čim pomivate okna?

Jaz jih z papirnatimi brisačami in čistilom za steklo a, ko posije sonce

nisem čisto zadovoljna :((

Kakšne imate izkušnje z brisalcem za steklo? Katerega kupiti in kje?

kohica

irena66  

član od: 22.4.2009

sporočila: 747

21. maj 2010 11:47

Jaz jih pomivam s toplo vodo v katero dam kis, zbrišem pa jih z kuhinjsko krpo ali pa tudi z navadnim časopisnim papirjem. Tudi jaz sem imela vedno motna in lisasta okna ko je posijalo sonce, če sem jih pomivala z čistilom za okna. irena66

Hauschka  

član od: 9.10.2009

sporočila: 80

21. maj 2010 11:51

Po mojih izkušnjah je najučinkovitejše in hitro ročno čiščenje z "čudežno" krpico namočeno v čisto vodo (brez čistil, krpico pa pridno spiram pod tekočo vodo), potem pa z dobrim brisalcem za steklo (profi izvedba) lepo pobrišem steklo od zgornjega roba do "tal" (vedno samo enkrat po istem delu, ker če greš večkrat se poznajo črte, pa gumico od brisalca vsakič, preden začnem spet pri vrhu dobro obrišem). Robove stekla ob okvirjih pa pobrišem z "jelenovo kožo" (oz tista zadeva v rumeni škatli, ki jo imamo ponavadi v avtu) ali pa kar s papirnatimi brisačami. Najprej pa seveda obrišem kompletne okvirje, da kasneje ne packam spet po steklu. Upam, da sem ti dovolj podrobno opisala in da ti bo moj nasvet v pomoč. jaz sem preiskusila že vse žive stelexe in ostale zadeve, pa se mi tak način še najbolj obnese. Poskusi pa poročaj kako se ti zdi. Hauschka

neznan uporabnik

21. maj 2010 11:55

Ne pretiravati s čistilom za okna. Manj je več. Če ga preveč našpricaš, se zlepa ne obriše, pač pa se razmazuje. In obrisati je treba res do suhega. Sicer pa tudi sama uporabim vodo + kis + magic cunja ali časopis. Tudi tu velja, da je potrebno obrisati do suhega. In potem sije kot Swarovski japaja

kohica  

član od: 30.1.2007

sporočila: 528

21. maj 2010 12:04

Kje se pa kupi dober brisalec? Kis je lahko jabolčni? kohica

Hauschka  

član od: 9.10.2009

sporočila: 80

21. maj 2010 13:07

Dober brisalec dobiš v prodajalnah, kjer prodajajo opremo za čistilne servise, pa tudi podjetja za svoje potrebe kupujeo tam (navedba imena baje ni dovoljena zaradi konkurence) se pa ena nahaja na Igu (malo pišči po netu). Fora pa je v res dobri gumici, ki ne pušča sledi in se res po celi dolžini prilagaja steklu (nekatere cenejše varijante pobrišejo na obeh robovih, po sredini ti pa puščajo mokro sled in potem je res vse lisasto) in jo je možno tudi menjati. Hauschka

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

21. maj 2010 13:21

Jaz sem ful zadovoljna s krpo od Spontexa, ki je prav za okna oz. steklo. Taka oranžna je. Najprej z navadno krpo pomijem okna (voda+neko univerzalno čistilo, lahko tudi kis). Potem uporabim brisalec (nič posebnega). Tudi če pusti kako črto za sabo. Potem pa pošpricam s čistilom za stekla in pobrišem z zgoraj omenjeno krpo in je steklo kristalno čisto.

Sporočilo je spremenil(a) *Etka dne 21. 2010 13:22

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

21. maj 2010 15:41

Jaz jih najprej obrišem s krpo ( voda plus cet), nato uporabim navaden brisalec in črte pobrišem s suho papirnato brisačo. Nič flekov in velike steklene površine in sem 1,2,3 gotova. Ko sem šricala s čistili za okna je bil en sam flek. lp, pinka

zoja2  

član od: 16.12.2007

sporočila: 258

22. maj 2010 13:21

Kupila sem krpo za steklo Banex, na njej piše mehka na otip, pa take luknjice ima. Pošpricam z mešanico kisa za vlaganje in malo čistila za okna, pa sevede vode, obrišem s to krpo, ki jo prepogibam tako, da v bistvu porabim vse strani. To je to, se svetijo in sedaj to delajo tudi vse moje sosede in sodelavke. Z njo pobrišem tudi prah, opravljeno mimogrede, res. zoja2

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

23. maj 2010 23:44

Jaz jih tudi pomivam z vodo, ki ji dodam kis in pobrisem s casopisnim papirjem.Moj brat pravi, da so tako delali v kameni dobi.Sem vesela, da vas je se nekaj iz kamene dobe. Bom pa poizkusila s tole Banex krpo.Mogoce bom potem opustila casopis. naor

mejačka  

član od: 17.10.2008

sporočila: 601

24. maj 2010 9:03

Isto kot Irena 66. Okisana voda in zmečkan časopisni papir. mejačka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti