Muffini brez kapic

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

21. maj 2010 17:30

Muffini po eni moji knjigi, ki ima bolj znanstveni "approach" do peke je takle recept. Zveni sicer čudno, ampak odkar delam raznorazne vrste testa po avtorjevih razlagah, mi vse čudežno upeva!

Tukaj je prepisan recept za borovničeve muffine:

 

Pečico segreješ na 190 stopinj.

Mokre sestavine:

1 skodelica jogurta

1/2 skodelice olja

1 skodelica sladkorja

1 jajce

 

Suhe sestavina:

350 g moke za torte

ščep soli

2 žlički pecilnega

1 žlička sode bikarbone

 

Suhe sestavine preseješ. Mokre sestavine rahlo zmiksaš, najbolje kar z metlico na roke. Sladkor peki smatrajo za mokro sestavino.

Mokre sestavine vliješ na moko in s kuhalnico rahlo mešaš približno 10 sekund (ali šteješ do 10).

Potem dodaš skodelico borovnic, pomokane z 1 žlico mokine mešanice. Borovnice vmešaš samo za 3 sekunde. Napolniš modelčke za muffine in daš v pečico. Po tem temeraturo zvišaš na 200 stopinj. Pečeš 20 do 25 stopinj.

Stresemo jih iz pekača "na glavo" in tako ohladimo.

Če se muffini sesedejo, so bili pečeni na prenizki temperaturi. Če so muffini v papirnatih košaricah, se jim reče cupcakes in cupcakes imajo drugačno testo.

Tako, zdaj jih grem pa še peči.

 

 

Vanja

lucys  

član od: 29.10.2009

sporočila: 111

21. maj 2010 19:46

noemi, sem poiskusila tudi pecilni prašek iz vinskega kamna, pa mi je ravno tako zoprn okus! Imam pač občutljiv okus! Vanja v ZDA hvala za recept ga bomo gotovo preizkusili! lucys

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

22. maj 2010 3:04

t-baby je napisal/a:
moji so ratal fenomenali :) slikc pa še nesmem prlimat :)http://irenina-kuhinja.blogspot.com/

 

Po katerem receptu si jih pa delala? Jaz nisem ravno "šef" za muffine. Po pravici povedano, imam najraje tiste iz škatle.  Pa še ene pat takih grehov imam na grbi.

 

 

Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 22. 2010 03:05

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

22. maj 2010 13:23

sm mal par receptov skombinirala :) 1 jajce 150 g sladkorja 250g moke 2 čajne žl pecilnega 1 naribano jabolko 8 žlic olja 150g jogurta šalica mletih lešmnikov jajca sem najprej penasto stepla nato pa dodala moko z pecilnim in kasneje še vse ostalo ter z kuhalnico premešala do konca pekla na 180 stopinj točno 25 minut ... dam na timer slikco pripnem v ponedeljek ;) http://irenina-kuhinja.blogspot.com/

tasyka 2  

član od: 7.11.2009

sporočila: 56

22. maj 2010 14:18

jaz pa sem danes spekla nuteline-recept od šjorce in moram povedat,da so zelo dobri,rahli :) pa še prvič sem jih delala,zato je užitek še tako večji :) tasyka 2

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti