Prehrana ob hudih boleznih- raku

eta  

član od: 27.3.2008

sporočila: 406

26. maj 2010 23:16

Ali kdo ve način vlaganja kumar za rakavega bolnika: uporabljen je lahko samo kis iz domačih jabolk(neškropljenih), čimmanj soli in sladkorja (samo trsni), domače dišavnice...in jasno, dom. kumare. Letos bi vložila čimveč zelenjave , a ne vem, kako naj se lotim s temi sestavinami. Razmerja in podobno...Hvala. Reca, upam, da je poseg uspel in samo pozitivno naprej! eta

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

27. maj 2010 13:55

Upam, da je z Reco vse dobro. Glede na vprašanje pa..ravno danes sem govorila z bivšo sodelavko, katere mož je zbolel za rakom na črevesju, pa še prav dolgo je čakal, da je šel do zdravnika (moški pač). Čakala ga je huda operacija in kar nekaj zoprnih obsevanj in kemoterapij.. zdaj je od tega 10 mesecev in kaže da bo v redu. Ves čas mu je kolegica dajala koktajl iz domačih vkuhanih borovnic, žlice medu in nekaj žlic terana (če se je zelo slabo počutil je teran spustila zaradi alkohola). Nekaj časa mu je kupoval tudi nek pripravek iz enih kitajskih gob (se dobi v lekarni). Ves čas je imel kri v redu in tudi zdaj ima krvne in ostale izvide b.p.. Ali se je mrcina res poslovila ali le potuhnila bodo pa videli konec meseca na kontroli. V glavnem.. kakih čudežnih receptov po moje ni ...kolikor bolniku sploh paše v akutni fazi in med zdravljenjem.. dobra sveža domača hrana po načelih zdravega življenja (pa ne klasična slovenska kuhinja s pohanimi šnicli in tenstanim krompirjem). Kakšni priboljški ne škodijo (recimo aloe vera ali noni sok) čeprav imam občutek, da od tega bogatijo bolj lekarne. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

27. maj 2010 14:54

Drage/i moji, jaz sem bila včeraj na bioresonanci in po posegu so me odslovili. Čakam izvide in mislim da v ponedeljek posvet zdravnikov. Dejstvo je, da bo operacija in upam da čim prej. Prepričana sem,da nima it kaj narobe in da je vse še čisto na začetku, tako kot so rekli. Sicer pa bom videla ko bodo izvidi zadnje preiskave. Po vsej tej kolobociji me čakajo toplice, Dobrna. V zvezi s tem me zanima, če e kje v sloveniji nudijo enako kot v Dobrni, se pravi, zdravljenje ženskih bolezni. Raje bi namreč bila kje ob morju pa ne vem, če je tomožno. Ker me v bolnici tako zelo crkljajo in razvajajo me je kar malo sram vprašat. Pa zakaj nebi to zvedela tukaj. Če drug ne, potem računam na našo proxi, ona to kar stresa iz rokava. Omenjena knjiga Dražigosta Pokorna je tudi danes prišla in ako bom tako polna znanja in nasvetov, da bo kar sevalo od mene. Domača oskrba je taka, da se sploh ne pozna, da jaz ne delam nič. Hči peče kruh, kuha, pripravlja vitaminske solate in napitke, mož lika, pospravlja, včasih tudi on kuha. Hvala vsem za lepe želje. Obljubim da bom zdrava. Kje si pa upam, da bi bilo kako drugae ob vseh vaših priporoilih in skrbi. lp Vesna

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

27. maj 2010 15:26

Reca, Dobrna je zakon. Sicer jo jaz poznam po bjuti-vikendih in spajevski ponudbi. Ampak ti povem, da smo punce prav navdušene nad njihovo spajevsko storitvijo predvsem zaradi tega, ker tam ni neke prisiljene prijaznosti. Tam so bili vedno kot da iskreno veseli, ko smo prišle. Tudi ni za odmet naslednje: v poletnih mesecih in zgodnji jeseni se v primorskih koncih bolj vidi, kdo je prišel v zdravlišče in kdo na dopust. Tisti "ta zdravi del" je tako razposajen in zagoren, da to samo posebi dela veliko razliko in ta ravno ne pomaga dosti pri okrevanju. Ni tistih vpašranj v smislu: a bom jaz še kdaj taka ali pa bom do nadaljnjega zelene barve.....Štekaš? Zatorej je bolj razborito, če se gre v mirno zdravilišče v majhnem kraju, ko se pride pa nazaj v formo, se gre pa na bolj frekventne destinacije. Pa tudi zdraviliški del nima tako sanatoriš predznaka. Sicer je res, če človek pride v kakšno zdravilišče za kakšne ortopedske ali nevrološke terapije, tam je bergel kot solate in vse skupaj bolj pacientovsko deluje, medtem ko je tega v Dobrni manj. Skratka, to je puncam prijazno okolje. Ti tudi svetujem, da poleg predpisanih terapij vzameš še terapijo pri kozmetičarki - tiste dam tam res znajo divgniti žensko samozavest, da boš z njo ustavljala promet med sprehajanjem po slovenski obali (kolikor je pač je). Vendelina jr.

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

27. maj 2010 20:04

Načeloma so zdravilišča specializirana za fizikalno rehabilitacijo pri določenih vrstah obolenj, malo zato, ker pravijo, da različne termalne in mineralne vode različno vplivajo na organizem (bo že kaj na tem), zelo pomembno je seveda to, da so šefice fizioterapevtke lahko mojstrice za določeno področje. Moram reči, da po tistem, kar slišim, Dobrno lahko samo pohvalim, tako glede prijaznosti kot strokovnosti (izkušnja iz bližnjega sorodstva - moja teta že dolga leta zahaja tja; pa tudi moje bolnice so z zdravljenjem ponavadi strašno zadovoljne, kar sicer do neke mere pripisujem tudi fenomenu, da marsikatera od njih takrat prvič v življenju doživi, da se z njo ukvarjajo in jo crkljajo - a ni grozljivo, namreč da mora ženska za to najprej zbolet...). Na obalo greš še vedno lahko v drugi rundi in si takrat privoščiš čisto razonodo (v zdravilišču boš namreč kar garala :)) čeprav mogoče ne ravno na način, ki si ga navajena :))) pozdrav, držim pesti! lp, proxima

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

27. maj 2010 20:35

Hvala za odgovore. Bom upoštevala nasvete in ne bom komplicirala. Šla bom v Dobrno, za druge stvari bo še dovolj časa. Do zdaj sem za to zdravilišče slišala same pohvale in bo že držalo, da grem tja zaradi zdravja in ne pohajkovat. Garanja se ne bojim, sem kar marljiva pri teh zadevah. Tudi samozavesti mi ne manjka in dobra volja še zdaleč ni izginila. Če me ljudje srečajo ne morejo verjet, ker na meni ni opazit (na zunaj) nobenih sprememb. Eni so mislili, da blefiram. Čisto možno je, da se pred "tazaresnim" odhodom na operacijo še parkrat javim če ne, ko se vrnem. Uživajte prijeten majski večer, jaz sem ravno prišla iz krajšega sprehoda. lp Vesna

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

27. maj 2010 21:04

Reca, zdravilišče Dobrna je edino v Sloveniji, ki ima rehabilitacijo za določeno indikacijo A in B (za kar si bila operirana). To pomeni, da imajo najvišjo stopnjo rehabilitacije na tem področju. Delno rehabilitacijo za to indikacijo je dobilo še zdravilišče Čatež ( pod B - to je delna rehabilitacija). Glede na to, da sem delala na tem področju, ti toplo priporočam Dobrno. Uspešno rehabilitacijo ti želim, Migla

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

28. maj 2010 0:26

tinca je napisal/a:
...... Nekaj časa mu je kupoval tudi nek pripravek iz enih kitajskih gob (se dobi v lekarni).... Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca
Te gobe so "ganoderma lucidum" v obliki oljnih kapsul in so menda odlična podpora kemoterapiji, ker spodbuja delovanje imunskega sistema,zavira razvoj in rast rakavih celic, lajša neželene učinke kemoterapije in obsevanj.........ni pa ravno poceni. Reca skorajšnje in popolno okrevanje ti želim. Aki[pikapolonica] Sporočilo je spremenil(a) aki dne 28. 2010 00:27

HEMA  

član od: 2.3.2004

sporočila: 505

30. maj 2010 0:26

Pred desetimi leti, imela sem 25 let sem zbolela za rakom na jajčnikih imela sem operacijo in kemoterapijo. Moja prehrana takrat je bila čisto enostavna: Jedla sem tisto kar mi je pasalo in če je bil to bel kruh z zaseko sem pač jedla to. Res pa sem takrat uvedla v svojo prehrano veliko zelenjave, žitaric, odpovedala sem se pa paniranim in ocvrtim jedem. Pila en pripravek iz soka rdeče pese in medu. Ter pojedla ogromno sadja. Morda en zanimiv dogodek v mojem zdravljenju: Po končanem mislim da tretjem ciklusu kemoterapije (imela sem jih pet in vsak je trajal 4-5 dni), sem čakala oblečena moža v parku da me pride iskat, bila je sobota popoldne, ven je prišla sestra in mi rekla da me ne sme spustiti ker imam preslabo kri (hemoglobin) in mi mirajo dati še eno vrečko krvi-transfuzijo. Počutila sem se sicer zelo "usrano" samo sem ji rekla da podpišem karkoli če me spusti, ker res nisem hotela it nazaj.Po pregovarjanju mi je dala list, da sem podpisala(še danes sem ji hvaležna) in me spustila. Dala mi je izvide krvi in rekla, da naj čez dva dni grem k svojemu zdravniku. Ko sem prišla domov je imela tašča nabrane sveže borovnice. Tako mi še nikdar niso teknile. In pojedla sem jih v tistih dveh dneh ......ogromno. Izvid krv pri mojem zdravniku čez dva dni je bil presenetljivo dober. Borovnice od takrat zelo zelo cenim in ti jih res priporočam. Sveže. Drži se in vedi, da nikoli ni tako slabo kot se zdi LP Hema A ja, še to: Dobrna je zakon....pa tak lep park majo... Sporočilo je spremenil(a) HEMA dne 30. 2010 00:27

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

30. maj 2010 13:42

Borovnice sem do sedaj z užitkom nabirala sama, letos jih ne bom. Pa to sploh ni probem, sin jih nabere tik tak polno veliko košaro. Se bojim, da jih ne bom mogla toliko pojest, kolikor mi jih bodo nabrali. Sicer pa že zdaj živim izredno zdravo tako da sem se na začetku spraševala, kako je sploh možno in zakaj ravno jaz.... pa še nekaj takih neumnosti. Potem sem sama sebi ukazala, da naj preneham s traparijami, si popucam podstreho in začnem od tukaj. In točno tako se je zgodilo. Jutri bodo odločili kako in kaj, potem pa samo ubogam. Zaupam jim zelo močno in vem, da s skupnimi močmi nam bo uspelo. Po vsem tem še Dobrna in jeseni bom kot roža. Sicer je pa tako, da je moj zunanji izgled tak, da bi me zdravniki lahko postavili v čakalnico za zgled, kako naj bi na zunaj zgledal zdrav človek. Če nebi vedela kaj mi je, bi še sama sebe prepričala da blefiram. lp Vesna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti