Prehrana ob hudih boleznih- raku

m125t  

član od: 31.10.2008

sporočila: 17

tema odprta - 20. maj 2010 21:29 | ogledi: 6.686 | odgovori: 50

zanima me čimveč o zdravi prehrani pri hudih boleznih, kot je na primer rak,izkušnje, nasveti, recepti...

Hvala in lep pozdrav

m125t

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

20. maj 2010 22:48

Nimam izkušenj z to boleznijo, vendar sem enkrat slišala da brokoli dobro deluje na bolnike. upam da bo bil kdo ki ti bo znal več povedat. http://irenina-kuhinja.blogspot.com/ Sporočilo je spremenil(a) t-baby dne 20. 2010 22:49

m125t  

član od: 31.10.2008

sporočila: 17

20. maj 2010 22:59

prebrala sem več kot 100 knjig na to temo, na koncu si malo zmeden, potem prespiš in po zdravi pameti začneš sestavljati jedilnike-zdaj jih že pol leta več kot uspešno, a vedno prav pridejo nove ideje, izkušnje, nasveti m125t

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

21. maj 2010 13:36

To bi tudi jaz rada predebatirala malo bolj natančno. Poleg tega pa me zanima, če mi lahko kdo predlaga dobrega splošnega zdravnika s koncesijo kje v Ljubljani. lp Vesna

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

21. maj 2010 13:55

O klinični prehrani (tudi pri onkoloških bolnikih) precej piše Nada Rotovnik Kozjek, veliko je tudi izpod peresa pokojnega Dražigosta Pokorna (njegova knjiga S hrano nad raka se mi zdi sploh dobro izhodišče za začetek). Seveda je pa treba vedeti, da se prehranski nasveti lahko zelo razlikujejo glede na vrsto raka, tip zdravljenja in samega bolnika, zato se obvezno posvetujte tudi z lečečim onkologom, ki vas bo po potrebi napotil tudi na obravnavo k teamu za klinično prehrano. lp, proxima

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

21. maj 2010 14:46

Imam sicer eno knjigo od dr. Pokorna, mi bo pa mož šel takoj iskat tudi to, ki si jo omenila. Kljub vsemu mislim, da pri meni ni vzrok niti prehrana niti stres, sva ravno pred eno uro s kolegico, medicinko razglabljali o čakrah in....... V ponedeljek grem zopet na poseg in upam, da me bodo dobro pokrpali. Baje sem imela srečo in ujela vse na čistem začetku. Ob tej priliki bi rada pohvalila tudi medicinsko osebje nasploh. Take požrtvovalnosti in zagnanosti za pacienta si res nisem predstavljala. In to govorim za vse uslužbence, od čistilke in strežnice, pa do profesorjev in operaterjev. Po zdr. domovih bi se tudi lahko malo zgledovali po njih. Ravno zato bi si rada našla zdravnika splošne prakse s koncesijo, ki bi premogel kanček prijaznosti in pri katerem nebi bila številka. Če katera ve za kakšnega, se toplo priporočam. lp Vesna

krasjana73  

član od: 21.2.2009

sporočila: 236

21. maj 2010 14:55

Na onkologiji sem bila ta teden tudi jaz z tamlajšim sinom. Tudi jaz bi rada na tem mestu pohvalila osebje , ki premore vse in več prijaznosti ....Znova in znova razlagajo , malo da ne brišejo solze , in so sploh človeku v oporo ,....Ja tole o prehrani pa nas še čaka. Vesna tebi pa želim čim prejšnje okrevanje ! Sporočilo je spremenil(a) krasjana73 dne 21. 2010 16:06

neznan uporabnik

21. maj 2010 15:13

Pomaga tudi, če si bolezen predstavljaš kot nekakšen zoprn, nikakav, grd, smrdljiv, fuj in fej, zloben, zagaman, škodoželjen in škodljiv stvor, ki v tvoji bližini nima kej iskat!!! Ne boš ti mene, bejš stran!!! Se morda sliši naivno, a marsikomu pomaga (poleg vsega ostalega seveda ) japaja

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

21. maj 2010 16:25

Evo japaja, sem te ubogala in v ponedeljek moje žvali ne bo več, ti obljubim. Te smrdlarije res ne mislim nosit v sebi. Sama naj se fura, če je prelena naj pa crkne. Pa to ni štos, čisto resno mislim tako. lp Vesna

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

21. maj 2010 17:07

Reca, vem, da ti bo uspelo, saj iz tebe veje ravno taka odločenost, kot jo premorem sama. Jaz sem ga prepodila že pred več kot 12 leti, pa se ne upa vrniti.  Očitno premorem toliko energije, da si ne upa več blizu.

Kar se pa prehrane tiče, pa sem jedla vse po vrsti, enako kot pred boleznijo. Ne verjamem pa v to, da lahko raka premagaš samo s hrano in postom (zakaj pa potem osebo, ki naj bi raka premagala s postom, vsako leto srečujemo na onkološkem inštitutu?) Je pa po moje res, da lahko k hitrejšemu ozdravljenju prispevaš tudi s svojo energijo, prepričanjem k popolni ozdravitvi in veliko mero optimizma, česar pa tebi itak ne primanjkuje!  Drži se in hitro okrevaj!!!

kača

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti