Danes me je sram, da sem študirala

Yvette  

član od: 3.3.2010

sporočila: 63

20. maj 2010 17:00

Danes tako ali tako gre vsak dijak, ki konča srednjo šolo študirat, saj je toliko študijskih programov, da ni več repa ne glave in se lahko vsak vpiše, samo, da bo ponosen, pameten študent. Koliko pa jih sploh konča? In v kolikšnem času? So tudi študijski programi, ki jih že z samo prisotnostjo narediš! Veni, Vidi, Vici Poznam nekaj takih, ki so diplomirali, pa sploh glave ne znajo uporabljati, dajejo take izjave, da ne veš kam bi pogledal in se sprašuješ ali bi jim odkrito povedal, da so neumni ali je bolje, da si tiho. Soseda je po dolgem, dolgem času diplomirala, tako, da ima sedaj 6.!!! stopnjo - zdaj pa govori, da nje ne bodo nikjer hoteli zaposliti, ker ima preveliko šolo in to kar tri šole (IV,V in VI stopnjo)! Zdaj pa si krajša čas z celodnevnim gledanjem mehiških nadaljevank in je s tem blazno zadovoljna! Ima pa res visoka merila, govori pa take neumnosti, da se večkrat sprašujem kako je njej sploh uspelo končati tista tri leta srednje šole! Torej gre lahko študirat vsak - saj stastus študenta si je enostavno pridobiti, potem pa taki izgredi sploh niso čuda! Yvette

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

20. maj 2010 17:44

Draga Vendy, ne boš verjela, ampak pomislila sem ravnona to, kar si napisala. Ampak vseeno se tokrat ne strinjam. Nisem za nasilje, za metanje jajc, paradajza in piksen, to sem že rekla, bojim pa se, da je naša vlada šla malo predaleč. Poznam izjemno študirane in inteligentne ljudi in vsi se čudijo, da že ni prišlo do revolucije. Še ena moja razlaga zakaj sem ogorčena nad vse ki sedijo na tako pomembnih stolčkih in krojijo našo usodo. Omenila sem, da sem prišla iz bolnišnice. Naj povem, da je tokrat moje življenje viselo na nitki. Ob sprejemu v bolnišnico sem imela s seboj vse potrebne dokumente, prišla sem brez nakita......, vse iz moje strani je bilo tako kot se šika, celo pohvaljena sem bila ob odpustu, da je takih pacientov malo. Zapletlo se je že takoj na začetku, ko so hoteli vedeti mojo krvno grupo. Vem jo sicer z glave, a kaj, če nebi bila pri zavesti. Omenila sem jim, da sem jim predložila zdravstveno kartico na kateri je ves zapis, oni pa so rekli, da tega gor ni in da bi morala imeti s seboj staro zdr. izk.. Mar ni to malo smešno? In ker semmorala dobit transfuzijo so me še enkrat lepo špikali, da so ugotovili mojo krvno grupo. o končani hospitalizaciji pa so mi izdali informativni račun, koliko sem oškodovala zdr. blagajno. Takih pacientk je bilo na mojem oddelku vsak dan najmanj 10, vsaka je stala najmanj 1,500.00€. In kdo je krivec za te stvari? Res da sem odkorakalamalo stran, ali pa tudi ne, ker tukaj se gre za denar, za veliko denarja, ki ga raja plačuje tistim, ki imajo polne r...... in sploh ne pomislijo, da je eden od naših veljakov imel kolega ki morda gradi hišo in ki nujno za to rabi denar. In ker je ta človek ravno v podjetjuki lahko dobi razpis za recimo izdelavo zdr. kartic, mu je malo pomagal, da je njihova firma razpis dobila. Kakšne bodo zdr. kartice, bodo uporabne ali ne, bodo služile svojemu namenu ali ne, to je drugotnega pomena.Važno je, da je nekdo pospravil v svoj žep nekaj cvenka. To je eden izmed peimerov, lahkobi jih naštelaogromno, pa niso za tukaj gor. Študentje so očitno ugotovili, da je zadosti pranja možganov in ker ima mogoče vsak od demonstrantov kako bridko izkušnjo, so se odločili za malo bolj brutalen način demonstracije. Ne strinjam se z nasiljem, ampak vsaka stvar ima svojo mejo. Mene ni sram, da sem bila študentka, me je pa sraM, da moram hodit na volitve in da semoram med slabimi kandidati odločit za nekoga, ki naj bi bil malo boljši. Vsaka palica ima dva konca, enkrat se pač uporabi tudi druga stran. Zaradi teh jajc se zdaj vsi zgražajo, rekla pa bi, da so se tokrat našli taki,ki si niso pustili oprat možganov. In še to, ne mečite vseh študentov vi isti koš in ne zgražajte se nad bodošo inteligenco. V večini so študentje v predavalnicah in njihovi rezultati so lepo vidni. Če bi se v popackanem parlamentu malo manj pregovarjali o nepomembnih stvareh in sprejemali malo bolj konkretne zakone kateri naj bi veljali za vse državljane, nebi prišlo do teh izgredov. Malo preveč vem kako funkcionirajo take stvari v drugih državah in e se da nekje, zakaj se nebi dalo pri nas. Seveda bi se dalo, samo to je treba najprej hoteti, to pa tistim "taglavnim" ni po volji. Zakaj imamo toliko klošarjev in veliko izmed njih je zelo izobraženih? Na tak način izražajo svoje nestrinjanje z oblastjo. Če ne verjamete pa pojdite malo med njih in se malo pogovarjajte. So vam taki mirni protesti (na en način to pač so) všeč? Malo dvomim kajti po večini poslušam zgražanje ljudi, češ delat pejd, jest morm tud. In zdaj se vprašam, kaj je bolj prav, metanje jajc in podobnih stvari ali prosjačit kot klošar na ulici in čakat, da se te bo kdo usmilil. Lahko bi sklicali eno okroglo mizo na to temo in se mi zdi, da bi bilo zelo zanimivo. Spoštujem mnenje vsakega od vas in pričakujem spoštovanje mojega. Še vedno sem mnenja, da naj parlamentarci pustijo študentsko blagajno in popucajo svojo fasado na svoje stroške. To je še vedno pljunek v morje napram denarju, ki ga razmetavajo na raznih puhlih sejah. lp Vesna

sara_k  

član od: 21.4.2008

sporočila: 117

20. maj 2010 18:00

Reca,najprej ti želim mnogo zdravja,pod drugo,pa se 1000x podpišem po tvoje pisanje,pa tudi ežojevo Rimljanka,ne govorit,da ima vsak možnost študirat,oziroma,govori,če si 100% prepričana.Jaz imam nasprotne podatke in verjemi,da hudičevo držijo. sara_k

MiškaMiša  

član od: 30.1.2004

sporočila: 66

20. maj 2010 19:00

Vendelina jr. je napisal/a:
Reca, midve sva ponavadi precej podobnega razmišljanja, samo tule se pa ne strinjava. Preprosto je stavba, kjer se nahaja parlament (plus ostali državni objekti, za njih velja enako) v vsaki državi, ki je ustavna demokracija, prostorski simobl načel enakopravnosti, človekovih pravic, izročil francoske revolucije 1789 itd itd. Ko se poškoduje objekt parlamenta, se pač oskrnujujejo tudi načela, ki sem jih navedla. Vendelina jr.
Pusti simbole, načela enakopravnosti in pravic, ki jih tako opevaš, že davno ni več. Zato so pa tatiči v zaporih, tatovi pa pravno tožijo zaradi žalitve dobrega imena. V tvojih simbolih vsega pravičnega sedijo pa povrhu vsega zelo nepravični ljudje. A ni to en tak odtrgan, črni humor? Ali je problem le v tem, ker je šlo za mlade ljudi, ki so metali jajca in kocke? Kaj pa če bodo naslednji delavci (čudila se ne bi)? Misliš da so res največji problem tista jajca. Zakaj sploh prihaja do tega v pravični in demokratični družbi, ki jo eni tako opevajo? Srečni ljudje ne mečejo jajc v fasade! Svobodne volitve, ja pa ja. Svobodne, da odločimo o tem, kateri prašičevci bodo v prvi in kateri v drugi vrsti pri koritu. Lahko izvolim drugo korito? Žal ne. Sama se bojim, da se tole, kar se kuha, ne bo mirno razrešilo. Poglej zgodovino. Ko je vse drugo odpovedalo, ko napetosti in izkoriščanja postanejo prevelika, ponavadi teče kri. Žal. Ker žal je to ponavadi kri tistih, ki niso nič krivi. In sem prav vesela da zaenkrat padajo le jajca in kakšna kocka. V Franciji bi verjetno že zažigali avtomobile. Miška Miša Sporočilo je spremenil(a) MiškaMiša dne 20. 2010 19:17

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

20. maj 2010 19:26

Reca, žalostno je prav to, da so si "študenti" pustili oprat možgane in ne obratno. Če bi študenti ves kraval naredili zaradi slabih študijskih programov, nezmožnosti zaposlitve po diplomi, zaradi dragih stanovanj, zaradi podcenjenosti zaresnega dela napram prodajanju megle, izgubi pravih vrednot....se večina ne bi zgražala. Še posebej, če bi bili protestniki trezni, ne pijani kot mavre. Podpirat izgredništvo pijanih smrkavcev.....kaj vem, izvoli. Ampak jaz ne bi. Lisa

sara_k  

član od: 21.4.2008

sporočila: 117

20. maj 2010 19:33

Tistim,ki so bili v stavbi parlamenta,oziroma,so še,bi bilo krasno poslati kakšen račun.....pesek v oči dan na dan,je tudi ogromen račun. Lisa,kar tako imenovati nekoga smrkavec,hm,jaz si ne bi dovolila.Kaj so potem tisti,ki so v parlamentu? Si ti kaj boljša,ker si jemlješ pravico in zmerjaš ? sara_k

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

20. maj 2010 19:36

Meni se to kar se je zgodilo ne zdi nič čudnega. Sicer ne vem kako živite, ampak v naših krajih je postalo kar težko in samo čakamo, kdaj bo še kaj hujšega, kot tole včeraj. Pa kolikor vem to tudi pričakujejo, saj se pripravljajo na to- vem. Mogoče imate nekateri res zagotovljene službe in dober standar,   za kar se tudi sama ne smem pritoževati, ker mi ni nič hudega. Ob delnem zaprtju naše tovarne, so si tisti ki so bili na pogodbah uredili tako, da so priskrbljeni za nekaj let, uboge delavce pa so premestili v odročne kraje, tako, da morajo nekateri ustajati pred 4 zjutraj, da pridejo do 6 ure v službo in to za bogih 500 €. Od tega je tudi veliko izobraženih ljudi , sicer z malo večjo vsoto, pa vendar. Nekatere dobro poznam in so pravi garači, prav tako njihovi otroci  ki študirajo-res študirajo.

Veliko bi se dalo pisati na to temo.Če bi le bila bolj prepričana , da bi bilo kaj drugače po pravem udaru, bi takoj bila  ZA.

 

 

 

mizarka(http://mizarka.moj-album.com/

Sporočilo je spremenil(a) mizarka dne 20. 2010 19:38

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

20. maj 2010 19:52

Draga Sara, dušica občutljiva, samo TV sem gledala - po tleh ležeči pijani fantki, od alkohola zamegljeni pogledi nedoraslih mladcev, ki so se prostaško drli - drli, ne postavljali zahteve, prostaško drli komu bodo j*** mater.... Če te za takega najstnika ni v dno duše sram, ampak ti je izraz smrkavec zanj celo premočan, žalitev - potem sva pa pač iz različnih svetov. Hvala bogu. Lisa

pe3ca  

član od: 9.1.2009

sporočila: 292

20. maj 2010 20:20

rimljanka je napisal/a:

Mene pa ni sram. One, ki so tam razbijali, naj bo. Zakaj bi bilo mene sram? Niti v času študija niti zdaj nisem naredila nič takega, da bi me moralo biti. Zakaj bi bilo sram VSE tiste študente in dijake, ki NISO BILI TAM; ker so bili na predavanjih, vajah, pri pouku. Niti tisti dijaki in študentje ki so (verjamem, da tako SO) kulturno protestirali, ne morejo imeti slabe vesti.

Sem pa OGORČENA in ZGROŽENA. Najmanj to. In prepričana sem, da smo takšni danes v večini.

 

[nagelj] rimljanka
Mene tudi ni sram, pa sem študentka (danes nas je naša šefica, v podjetju kjer nas dela vsaj 20 študentov, vse zmetala v isti koš, pa nismo bili nič krivi. Nam je rekla, da smo huligani :D). Sama se nisem udeležila tega "shoda" in sem vesela da se ga nisem. Res je lahko sram vso to mularijo, ki se je tako nizko spustili da so delali vso to sranje z jajci...Bi lahko našli kakšno pametnejšo rešitev, npr. taborjenje pred parlamentom kakšen dan ali dva. Po vsem tem pa res ne vem kaj bo..Jaz bom letos zaključila študij in upam, dobila službo, vendar za mano pa bodo ostali študentje, ki niso imeli nič pri tem pa bodo vseeno "plačevali" za včerajšnje neumnosti. Ne morem razumet vseh teh alkoholiziranih in norih neandertalcev...ampak je treba priznat-imajo pa jajca, da so si to sploh upali delati in to pred kamerami . Lepo se 'mejte, pe3ca

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

20. maj 2010 20:31

Reca, upam, da gre z zdravjem na bolje in držim pesti. Ampak veste, to iskanje krivca nekje drugod, vsega so "drugi" krivi..... Dajte no. Smo imeli vlade ene barve, pa vlade druge barve in v vseh časih smo bentili čez npr. organizacijo javnega zdravstva, železnic, šolskega sistema, kmetijstva, uprave....hočem reči, v vsakem sistemu se da vedno najti kako stvar, ki na izvedbenem detajlu ne štima in čisto za vsako zadevo se pa ne gre takoj pritožit na vlado, je vedno še nekaj nivojev vmes. A če se avto pokvari, boste krivili predsednika uprave korporacije, ki proizvaja avtomobile? No, vidite. Kar je v tej državi žalostno, je to, da po recimo statističnih podatkih - izvolite, poglejte Eurostat, tam redno objavljajo podatke za vse živo in možno - je Slovenija relativno nizko po stopnji nezaposlenosti, relativno nizko po stopnji javnega dolga (in pod mejo dovoljenega za kakih20%), po kriterijih, s katerimi merijo kvaliteto življenja, se ta država kar dobro odreže in če bi človek tole malo ponderiral statistične kazalce in ekonomske kazalce, bi Slovenija prišla tam nekje na 12-13. mesto v EU. Skratka malo bolje od povprečja. Statistčno je čisto "slovensko", je zlata sredina. Ampak ta slovenska percepcija, da gre "vse narobe". Po možnosti percepcija, ki nastane na lastnem dvorišču in ki nikoli ne pogleda čez simbolni plot (in zato tudi miškasto ne šteka simbolike). Pa ta organizacija spervertiranega užitka, ker gre tako vse narobe, joj, to je tkooooooo grozn pa tko fajn, k lohk kofetkamo in šimfamo, kok to paše! Ta užitek v orkestriranem trpljenje, ki ga izvajate v prvi osebi množine in to iskanje krivcev, ki je pa vedno v drugi osebi. Vedno so drugi, a ne? Izobrazba nima nič pri tem - ljudje tudi z visoko izobrazbo in precej varno službo iz taktičnih razlogov požirajo vse, ker je bolje biti malo v mentalnih govnih, kot pa se izpostavljati. In taki so bili tudi pred tremi leti, ko je bila ekonomija v eni drugi fazi in ko se je lažje trošilo in se juniorjem takist ni mudilo dokončati šol. Ampak zdaj se je pa spregledalo, da "gre vse narobe". Halo, ljudje, v glavni koloni ste bili pred tremi leti, pred petimi leti in ste danes in ste sestavni del stroja, ki "gre narobe" že ves čas. Ste hoteli večje plače in ste grozili s stavkami? No, vidite, sedaj jih pa imate. Nekaj jih je šlo sicer zaredi tega v stečaj in nekaj jih še bo, ampak glavno, da se jamra in da se lahko naslajamo nad kom, ki je pa res potegnil ta kratko.... Ni treba posebej razmišljati, ni treba analizirati, ni treba biti odgovoren, samo nekoga izbereš in kažeš nanj s prstom in če dejstva ne ustrezajo tvoji perepciji, toliko slabše za dejstva.....(to zadnje je parafraza Hegla, po tem spoznaš pravega fdv-jevca). In otroci takih, ki jamrajo v prvi osebi množine in krivijo drugo osebo množine....ti so včeraj metali predmete po luftu. So samo nadaljevali tam, kjer je obstala refernečna skupina generacije njihovi staršev. V sladostrastnem čakanju, da bo nekaj res počilo in evotigana, so počile šipe in zdaj je pa vse narobe, to je tko groooozn. Pa to jamranje, kako se ne da študirati in kako je težko, pa kako eni nimajo možnosti - halo, kdaj so pa vsi imeli enake realne možnosti? So ljudje, ki so imeli možnosti, pa niso nič končali, pa ljudje, ki so se odločili prej prenehati s šolanjem (in se potem večino življenja mučijo s štetjem evrov in plačilom položnic , ker kriza ali ne, jim gre vedno težko) in ljudje, ki so se pregriznili skozi ne-možnosti, pa so vseeno končali šolo (in potem so tudi več dosegli v karieri, ker so morali gristi in brcati že v času šolanja). Kaj tej deželi in kulturi res manjka, je ena sposobnost, da se tudi slabše trenutke pogleda z distance in se stvar malo s humorjem interpretira. Meni vedno vse boli od smeha, ko mi frendi iz Sarajeva pripovedujejo sarajevske vojne vice. In si mislim, ti ljudje so preživeli blokado in obkoljevanje in so zraven sproducirali še maso vicev - in to mi je inspirativno. Ne pa to sloveniš jamranje brez soka in okusa. To je pot, ki ne vodi nikamor. Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti