Danes me je sram, da sem študirala

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

19. maj 2010 21:53

Obrnite kakor vam paše, dejstva so: imamo kapitalizem, pomeni izkoriščevalce in izkoriščane. Izkoriščani se se vsake tolk puntajo, izkoriščevalci jih zmerjajo z vandali...........nič novega.

ežoj

neznan uporabnik

19. maj 2010 22:00

Dokler se konča pri občasnih puntih in zmerjanju z vandali, smo še na varnem BTW Ežoj, ti si tudi študent japaja

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8694

19. maj 2010 22:05

Gledam ODMEVE...., gledam....

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

19. maj 2010 22:21

Tokrat se popolnoma strinam z Ežojem in Japaja; "takle mamo - to smo hotl" Tako pač je, tudi to je odraz nas in naših otrok - saj smo jih mi vzgojili, ne? Pa kakorkoli nam je to danes težko priznati. Ne podpiram današnje demonstracije, še manj današnjega vandalizma. Ampak, za božjo voljo, kaj ste pa pričakovali??? Če nudijo vse srednje šole prost dan vsem, ki se udeležijo demonstracij - kaj ste pa pričakovali od naših 15, 16-letnikov? Grem stavit, da jih polovica sploh točno ni vedela, za kaj so tam. Zato, ker bo pač prost dan in žur. To je to. In ko je eden "frajer" in vrže granitno kocko v okno - bodimo frajerji vsi! Tako to gre. Pa da ne bo pomote; opoldne sem se peljala čez center, z mojim dijakom tretjega letnika. Center je bil že poln mladine, ki je se je s transparenti v rokah drla "Lačni ne moremo bit!" Komentar mojega sedemnajstletnika je bil "Kot da bi bil kateri od telih res lačen?!? Prej žejen..." In dam mu prav. In dam prav novemu zakonu. Bodimo no realni; morda deset odstotkov študentov res poleg študija dela ža preživetje, ostalih devetdeset odstotkov pa podpirajo starši in delajo le za priboljške, potovanja, predvsem pa za žure. In za tistih deset odstotkov se ne bo nič bistvenega spremenilo, se bo pa malo stopilo na prste delodajalcem. Dragička, brez zamere, ampak lahko tuliš kot ranjen pes kolikor hočeš; to je generacija, ki so/smo/ste jo vzgojili, če vam/nam je prav ali pa ne. Tuja lastnina je že zdavnaj pred temi demonstracijami izgubila pomen, ki ga je imela v tvojih časih. Žal. Država kot institucija in avtoriteta tudi. In tu ste/so/smo pripomogli vsi. Spet žal. Issi

vesoljka  

član od: 14.4.2008

sporočila: 134

19. maj 2010 22:26

Mene te granitne kocke še kar preganjajo... kaj, če bi jih dobil v glavo zaposleni (v stavbi, na ulici), ki ima družino, nič kriv... zarad alkoholiziranih bebcev, kot da jih že kot avtomobilistov ni zadosti... http://www.dz-rs.si/index.php?id=390&no_cac Seveda, precej majhna verjetnost za tako nesrečo, ampak le-ta itak nikoli ne počiva.. vesoljka Sporočilo je spremenil(a) vesoljka dne 19. 2010 22:35

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

19. maj 2010 22:44

ribaracarak je napisal/a:

 Ne znam pa si predstavljati, v kaj se bodo spremenile zadeve takrat, ko bo prekipelo delavcem v vseh tistih firmah, ki so jih lastniki dobesedno oželi in poskrbeli edino in samo za svoje riti.

rrr

No, v tej zadevi pa jaz samo upam, da jim bo res prekipelo in da bodo storili kaj konkretnega (in pametnega, seveda). Te delavce bi pa tudi jaz podpirala z vsemi štirimi.

lplp

cervus

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

19. maj 2010 23:01

Issi, jaz osebno se ne morem sprijazniti s principom "Tako pač je". Potemtakem bi bili še vedno na drevesih. Če bomo dopustili takšen popoln razkroj vrednot, spoštovanje tuje lastnine in javnega dobrega, potem kaj dosti časa ne bomo obstali. Se pa povsem strinjam, da je tukaj v večini zatajila vzgoja. Kar nekaj let sem delala s to ciljno skupino in žal o premnogih njenih predstavnikih ne morem povedati kaj dobrega. Dokler bodo formalnosti na fakultetah za njih urejali starši, dokler jih bodo izobraževali le v smeri njihovih pravic, ne pa tudi dolžnosti, toliko časa bomo imeli funkcionalno nepismene ljudi, ki ne znajo misliti s svojo glavo - razen seveda, ko gre za njihove pravice. Višek ironije pa je to, da kar nekaj študentov nima časa hodit na vaje in predavanja, ker delajo - in s tem razlogom si celo drznejo izsiljevati opravičilo za izostanke. Potem si pa pogledal vozni park na študentskem in profesorskem parkirišču in se vprašal... Z vsem spoštovanjem do svetlih izjem. Sem pa tudi kot študentka delala prakso v tujini in od zaslužka lepo plačala davek in prispevke. strelka

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

19. maj 2010 23:19

strelka, tukaj se tudi jaz podpišem ! kobra 1

lovebeyba  

član od: 25.1.2010

sporočila: 122

19. maj 2010 23:27

Sem študentka in danes se nisem udeležila tega ''kravala''. Sram me ni, ker sem študentka, saj živim, doma hodim na fax, občasno pa delam, da si lahko privoščim, kakšno stvar več. Sram naj bo razgrajače, katerim bi morali na Tromostovju postaviti pranger (upam, da sem prav napisala) in bi njih morali obmetavati z jajci itd. Sama sem pa proti ukinitvi dela za študente, saj nas bi večina (tisti, ki vemo zakaj hodimo na fax) bila odvisna od staršev, kateri pa večina nudijo osnovna sredstva za preživetje. Ne podpiram tistih primerov, kateri delajo 172 ur na mesec, ker tisti res ne morajo redno hoditi na fax, ampak občasna dela so pa potrebna. Saj študentje tudi rabimo nova oblačila, denar za bone, knjige za fax, prevozi.. Vsega tega nam tudi starši ne morajo omogočiti, zato pa delamo. Štipendije pa tudi nimamo vsi. lp lovebeyba

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

20. maj 2010 0:24

tudi jaz sem se včasih, skupaj z ostalimi starši moje generacije, pritoževala nad mladino, češ, kakšna da je. danes si priznam: kar smo vzgojili, to imamo. polne riti in nobenih pravih vrednot. se trudim popravit svoje grehe. streznilo me je pa par izjav moje mladine(27, 23 in 14 let). ko se trudiš nuditi svojim otrokom, česar sam nisi imel, nehote delaš slabo in se tega (mogoče) prepozno zaveš. približuje se dan maladosti(nekdanji) in včasih je bilo to takole: Spomnite se malo, ničesar nam ni manjkalo, delo za vse, kredit za vsakogar, ki ga je znal uporabiti, manj socialno ogroženih, če pa nisi smel govorit neumnosti jih pa tudi danes ni najbolj zdravo! http://www.youtube.com/watch?v=lbKUWguFCgQ -- EVIVA COMUNISMO E LA LIBERTA!!! Ja, to so bili časi. Nekje v enem štosu sem brala: "I mi smo krali ali smo i vama dali. Danas kradu, a vama ne dadu." Pa še ena zanimiva povezava na to temo: http://www.titoville.com/ Dolores

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtTrixi
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti