Nepozaben dopust

blažkaa  

član od: 8.5.2007

sporočila: 775

tema odprta - 18. maj 2010 8:20 | ogledi: 24.580 | odgovori: 33

Pozdravljeni

Smo 4-članska družina (otroka sta stara 9 in 10) in za letos bi si radi privoščili malo bolj fensi počitnice, saj smo se do sedaj vsa leta čez dan pražili na hrvaški plaži in se zvečer sprehajali ob obali

Kot rečeno, letos bi radi kaj novega, razburljivega, za lep spomin

* Mika nas safari v Tuniziji.... puščava, kamele (no, mož ni ravno navdušen)

* Šli bi se potapljat kjer bi lahko videli delfine ali pa vsaj lepe morske ribice, školjke, alge,... največ predlogov je za Egipt (koralni greben)

* Šli bi v Tunizijo, Egip, Grčijo...kjer bi bila možnost fakultativnih izletov, da ne bi spet pristali na plažnem praženju in sprehodih ob obali ;)

* Tudi v Grčijo z ladjo bi se podali, ker bi tudi to bilo za nas novo doživetje

Datum dopusta nam ni pomemben, saj si lahko rezerviramo tudi le par dni pred odhodom pa me zanima, če se splača počakati na kakšne Last minute variante.

Saj bomo še šli povprašat na različne turistične agencije, a ker je ponudba res ogromna, agencij je pa tudi malo morje, sprašujem tukaj,

- če je kdo bil na kakšen dopustu, ki mu je ostal v lepem spominu

- kje ste bili

- s katero agencijo

- kaj vam je bilo še posebej všeč

- se splača počakati na Last minute variante ali je vse kar je v tem rangu hitro zasedeno

- morda še posebej priporočate kakšen hotel, kjer je krasno za družine, morda celo kakšni krasni tobogani na plaži

- kako se vsega skupaj sploh lotiti

?

Hvala za vaš čas, morda se tudi komu izmed vas utrne kakšna zamisel in se odloči za lep dopust potem ko prebere kako lepo so se imeli drugi na dopustu

Lep pozdrav vsem skupaj

blažkaa

Lizzie  

član od: 26.2.2009

sporočila: 504

18. maj 2010 8:36

Izmed teh destinacij, ki si jih naštela, bi jaz na tvojem mestu šla v Egipt. Morje je čudovito!!, možnost izletov je ogromna. Lahko greš v Kairo, Luxor, snorkljat - če ne snorkljaš lahko greš s podmornico pogledat,lahk greš v puščavo,... v glavnem še pa še. Sama sem bila v Hurgadi, v nekem hotelu s 4* v centru Hurgade - je bilo OK, samo hrana je bila precej enolična (Seagull resort al nekaj takega). Treba je malo pazit kaj se je - sadje samo tako, ki se da olupit, zelenjava samo takšna, ki je prekuhana, pijače brez ledu, ... to zato, da ti kakšne prebavne motnje ne pokvarijo dopusta. Odlični strani z nasveti, mnenji in slikami gostov hotelov sta http://www.tripadvisor.com/ in http://www.holidaycheck.com/ Agencije so pa bolj ali manj vse iste. Načeloma, če ne pride do težav so vse ok. Mi smo bli z Agencijo Vard iz Celja, ki je bila men sicer OK (ni bilo nič narobe, kj posebnega za hvalit pa tudi ne) ampak sem pa že slišala precej kritik. Starši so bili v Egiptu z Relaxom in Palmo (super zadovoljni...). Lizzie

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

18. maj 2010 9:14

Blažkaa, če denar ni problem, potem je domišljija edino, kar omejuje. Ker fazon je naslednji: vse te silne počitnice v Sredozemlju in bližnjih sosednih kontinentih - to je ponduba kolikor toliko korektne turistične infrastrukture. Ki so jo čekirali turistični delavci n-krat, preden so jo začeli prodajati in ki jo itak naprej prodajajo hvale ljudi, ki so tam bili. To, kar ti iščeš in želiš, to kar se bere med vrsticami tvojega vprašanja, je pa naslednje: Ti bi rada nekaj nepozabnega, nekaj takega, kot bi vse filme, ki se dogajao v počitnihških krajih (in imajo vsi srečen konec) kopipejstali skupaj in bi vaša familija tam igrala glavno vlogo, ti želiš sekvence lepih slikic in lepih dialogov.... S tem ni nič narobe. Saj to si itak želimo vsi. Brez take želje je itak brezveze. Bom v nadaljevanju še malo uporabljala dramaturško metaforiko. Razlika je samo v tem, kar človek naredi s sabo in svojim življenjem za to, da je v resnici v glavni vlogi v enem zelo lepem filmu. In kot meni kaže življenje, je tako, da človek, ki ni v glavni vlogi lepega filma na domačem dvorišču, pa v domači banji....pa za domačih šporgetom in za domačim oknom, ko ga pomiva....da če tam ni v lepem filmu, potem je ni lokacije, kjer bi se takemu človeku zgodil lep film. Z drugimi besedami, fensi počitnice se začnejo doma. Praviš, da ste se do sedaj pražili ob hrvaški obali. Okej. A to je, prosim lepo, edina možna aktivnost tam? Saj se da tudi z majnimi otroki v najbolj nizkocenovni izvedbi na hrvaški obali početi kaj več. Se da, recimo, kupiti vodič (knjigo) po kraju in potem vsako popoldne po knjigi narediti kak družinski obisk določene točke. Ali pa se iti družinsko igro "lov za zakladom", kjer se dogovorimo, da bomo danes v kraju iskali, npr. fontane. Sem se ob tem spomnila epizode iz sedemdestih, ko si je naše jedrsko pleme zadalo nalogo, da bo poiskalo vse fontane v starem Dubrovniku in še danes vidim svojo mamo, ki si je sezula štikle in bosa tekla po stopnicah do Onofrijevega vodnjaka.-) Hočem reči, če človek ni aktivno pri stvari, če sproti ne opazuje, če si sam ne piše scenarija svojega življenja, ga bodo pisali drugi, njega bodo pa prestavljali kot ovco sem in tja. Poleti ga bodo šetali vodiči, čez leto pa vsi ostali. Pa saj z vodiči ni nič narobe, ampak če se ga ima, potem je blazno fino, če se ga posluša - ne pa da nesrečnik/nesrečnica) govori v mikrofon, vprašanja so pa samo v stilu, "kje se bo kaj jedlo". Skratka, Mljet, Dubrovnik, Hammamet, Sharm El Sheik, Nil, Antalya, Kanarski otoki, Baleari, Korzika, Madeira...Savudrija - vse to so samo lokacije. Ki so lahko najbolj spektakularna mesta na svetu ali pa samo kraj, kjer "smo bili na počitnicah, plačali smo toliko in toliko, morje je bilo toplo....." Ti pa bi rada, da bi ti tule povedali, kako je vsak iz lokacije delal najlepšo zgodbo na svetu. Saj lahko, ampak to bo bolj sladko spominjanje tistih, ki imajo izkušnje najlepših zgodb in dodatne točke za tiste, ki se jim zdi, da se "njim lepe zgodbe nikoli ne zgodijo" (in bodo posledično še naprej jezni do neba). Kaj boš pa ti s s takimi zgodbami. Boš točno ena-na-ena kopirala izkušnjo nekoga drugega? Kopiranje ni noben gušt in nikoli ne pripelje do želenega cilja, ker so orginali vedno boljši. Namesto tega raje piši svojo zgodbo. Starting right now. Če ne veš, v katero destinacijo bi šli, naredi list top-five in po sistemu izštevanke izberite lokacijo. Je čisto zabavno, če se pleme tudi tako odloča. Pa tudi, če izberete najbolj žnj turistično storitev - tudi to se lahko gleda čisto s komične plati in se temu človek še dolga leta smeje - ali pa drži surlo. Samo tisti, ki drži surlo, nikoli ne pride v lepe filme in nikoli ni v fensi kadrih. Velja za počitnice in za vobče. Vendelina jr.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

18. maj 2010 9:23

Jaz bi šla pa v Maroko.

Ker snorkljanje v Egiptu in osatlo, kar si našetvala,  mi ne deluje ravno fensi, to je tipičen množičen produkt, kot večina ostalih zadev.

V Egipt bi jaz šla v delto Nila kot glavni del dopusta, pa malo po puščavi z džipi, z ladjo med Asuanom in Luxorjem, pa ne z agencijami, tam se vedno počutim kot ovca.

Fensi dopust je zame to, kar si sama zamislim in planiram, nikakor ne zbira med ponudbami agencij. Razen v priemru, ko ti agencija zgolj asistira pri izpolnjevanju tvojih želja.

 

Mamamia

mamamia

blažkaa  

član od: 8.5.2007

sporočila: 775

18. maj 2010 10:00

Lizzie hvala za predloge glede Egipta. Tudi sama se najbolj nagibam v to smer. Hvala tudi za linka...ju bom prečekirala, ko bo malo več časa na razpolago ;) Vendelina jr. bom izkoristila tole priložnost in zapisala, da zelo rada prebiram zapise izpod tvojih prstov. Všeč mi je tvoj način. Prav zares. Glede zgornjega zapisa pa...ja, v večini se strinjam s teboj, bi pa morda rada razjasnila le to, da nisem imela v mislih nekega kopi-pejstanja tujih dogidivščin ampak sem le želela slišati od drugih kje so oni bili, kaj vse se da tam početi, s čim so bili zadovoljni, morda česa se je treba izogibati oz. biti bolj pozoren, itd. S fensi dopustom sem mislila nabolj na to, da bo vse skupaj nekaj novega za našo družino. To pa je že polet z letalom ali vožnja z ladjo, vse ostalo so le dobrodošli dodatki ;) mamamia mi smo bolj pasivna familija oz. smo to do sedaj res bili in zdaj bi rada nekaj konkretnega naredila v tej smeri. Torej, da enkrat za spremembo gremo kam dlje in vidimo še kaj razen slovenske in hrvaške obale, ki smo je že lep kos videli. Ob vikendih že hodimo po izletih v bližnjo in daljno okolico, otroka sta ravno pravšnja, le moža je potrebno še za rokav vlečt (ampak tudi to bo enkrat mimo) ;) blažkaa

MancaS  

član od: 28.9.2007

sporočila: 107

18. maj 2010 10:20

blažkaa, samo en nasvet glede Grčije - nikar z ladjo. Jaz sem šla z ladjo na Krf in ne bi ponovila te izkušnje. 24-urna plovba, vročina, dolgčas, nimaš se kam dat, nimaš kaj počet. Ja, saj imajo gor en bazenček - če te ne moti, da si ga deliš s sedmimi tipi, ki si podajajo viski Torej če boste šli v Grčijo, pojdite z letalom. Sicer pa je bil Krf meni zelo lep. Narava je čudovita, vse je bujno in zeleno, pa krasne plaže, vasice... Imaš kaj videti. Midva s fantom sva imela vodič in sva si potem najela skuter ter prevozila kar velik del otoka. Tako se lahko vsak dan drugje kopaš Imajo pa tudi veliko ponudbo izletov z ladjico, pa en velik vodni park, tako da se za vsakega nekaj najde. Priporočam! MancaS

VALENTINA2  

član od: 1.8.2007

sporočila: 34

18. maj 2010 10:49

Javlja se zadovoljna "sveža povratnica" iz safarija v Tuniziji. Preživljala z možem med prvomajskimi prazniki. Kombinacija safarija (vožnja z džipi po sipinah, jahanje kamel, ogledi...) in počitnic, tako, da je bilo pestro in zanimivo. V glavnem, sva oba zadovoljna, ker sva izbrala to varianto. Če te še kaj zanima, lahko pišeš za ZS. VALENTINA2

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

18. maj 2010 11:02

Okej, blažkaa, upam, da sem ukapirala. Poglej, stvari, ki ostanejo v trajnem spominu, se dajo prikazati na različne načine. Na primer: polet z letalom, zlasti za otroke, ki prvič to počnejo, je res zanimiva dogodivščina. In to gre mnogo bolje, če se kak vikend naredi en plemenski izlet na Brnik, da otroci vidijo, kaj je kaj na letališču, pa da grejo potem na teraso in jedo tortice in sladoled in vidijo pristanke in vzlete, pa da vidijo, kje bodo oddali kovčke in da vsi potem komaj čakate, kdaj se bo ta datum potovanja res zgodil. Pa potem je od tam tudi lep izlet do Brda, Jezerskega.... Pa tudi otroci potem bolj sodelujejo pri pripravi počitnic in pakirajo svoje stvari. Pa tudi odrasli (zlasti, če ravno nimajo rezervne baze na letališču) tako v funkciji mirnega izleta zadevo malo vežbajo v smislu, kje se parkira, kje se vzame voziček za prtljago....da se potem ob dnevu potovanja to lepo dogaja. Ker sem videla že toliko družin, ki so bili bo misli, da gre pleme prvič skupaj v tujino tako vznemirjeni, da je to vznemirjenje prešlo v tremo, ta pa v živčnost in so se skregali že do čekinga in potem je šlo samo še na slabše in potem so se skregali še vsaj dvakrat med tem, ko so prestavljali urnik čarterskim letom.....Vmes je mati gledala očeta v smislu, kaj pa zdaj, naredi kaj, medtem ko je pater familias na vse možne načine skrival, da nima pojma, kaj se dogaja in da stvari definitivno nima pod kontorolo in je v potrditev tega skrivanja malo tulil na otroke...ajoj. Videno večkrat. Skratka, to ti je za namig: ali lahko iz načrtovanja počitnic in počitnic samih narediš zabavo in izlet več, ali pa boste vlekli surle. In tako je pri vseh izletniških in neizletniških temah. Če pa pleme ni vajeno ladje, raje prej vadite na enodnevnih izletih na počitnicah, da vidite, kako se bo to obneslo. Vendelina jr.

HejHoj  

član od: 14.2.2008

sporočila: 135

18. maj 2010 11:13

Kaj pa kakšen nepozaben dopust v lastni domovini? Idej neskončno.

blažkaa  

član od: 8.5.2007

sporočila: 775

18. maj 2010 11:30

MancaS pred leti sem bila na maturantskem izletu z ladjo na Krfu. Mi smo šli pred prvim majem pa še vreme je bilo nekam čudno tako da se v tistem bazenu nismo kopali, sem se pa s parimi sošolkami zadrževala v notranjosti ladje....smo bile v cerkvici in prižigale svečke, jedle v restavraciji (jao, ko se samo spomnim kako je tisti moj zelenjavni narastek plesal po krožniku). Prostor smo si naredili kar pod stopnicami v bližini otroških igral in se še tam malo afnale, počivale smo v dvorani z avio sedeži pa tud na palubo smo šle in si ob pogledu na ogromne penaste valove predstavljele, da smo na Titaniku Udeležili smo se parih krasnih izletov po otoku, tako da jaz na vse skupaj imam lepe spomine, je pa res, da takrat nisem še imela družine. VALENTINA2 dobrodošla nazaj. Ja, najprej me je zamikala ta varianta, a mož nekako vztraja, da sta otroka še premajhna za vožnjo z džipi in jahanje kamel. Saj vem, njega je strah Vendelina jr. celo ti sama mi boljšega načrta ne bi mogla predlagati. Tole z izletom na brniško letališče je res super predlog. Bom v bližnji prihodnosti rezervirala eno nedeljo za ta podvig in že sedaj vem, da bomo vsi paf, saj še nikoli nismo v resnici bili na kakšnem letališču. Upam le, da ne bo mož uletel s tistim njegovim: ok, zdaj si doživela še to...gremo domov...hahaha HejHoj jah, je nabrž tako, da moraš videti kar nekaj sveta, da se lahko zaveš, da je doma itak najboljše oz. najlepše blažkaa Sporočilo je spremenil(a) blažkaa dne 18. 2010 11:32

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

18. maj 2010 12:18

Blažka, ljubljansko letališče ima čisto korektno spletno stran, kjer je opis, kako se pride do tja, kje se parkira, kako se prijavi.....kako se odda prtljaga, kako se naredi kontrola dokumentov, kaj se nese na letalo in kaj ne... In naj otroka to naštudirata in naj naredita projekt, kako vaju bosta onadva vodila (otroci rade delajo stvari, ki so domena odraslih) po letališču, kako boste gledali displeje s prihodi in odhodi, ker povprečen devetletnik iz tega zmore izluščiti obnovo. Tako bo mama dala idejo, ata bo vozil, otroka vaju bosta pa vodila po airportu in bo vsak naredil kaj koristnega. Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti