Recept za torto z nadevom brez moke, mleka in jajc

pišče  

član od: 13.10.2006

sporočila: 7

tema odprta - 14. maj 2010 12:30 | ogledi: 18.043 | odgovori: 12

Pozdravljeni.

Imam doječo prijateljico s 7 mesečno punčko, ki je alergična na moko, mleko in jajca. Sedaj pa je nastlal problemček saj ne poznam nobenega recepta za biskvit in nadev, ki bi ustrezal njeni strogi dieti, jaz pa bi jo rada razveselila z rojstnodnevno torto.

Prosim Vas za konkreten recept.

Hvala in lep pozdrav

pišče

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

14. maj 2010 13:57

Če je alergična na vse te reči, potem bo najbrž kar težko. V bazi obstaja recept za biskvit brez mleka in jac, vendar z moko. Moko bi lahko nadomestila na primer z orehi, vendar dvomim, da jih dieta dopušča. Najbolje, da povprašaš kaj sme in da začneš s tega konca. Najbrž lahko je riž in potem poskusiš naredit rižev narastek z sojinim (če dieta vključuje sojine izdelke) ali riževim mlekom in nadomestkom za jajca. Vmes lahko vključiš kakšno sadje, ki ga prijateljica sme (najbrž jabolka ali banane). veverica

strippy  

član od: 18.11.2008

sporočila: 283

14. maj 2010 19:15

Kaj pa kakšna strjenka ali obrnjena torta? Po možnosti z brezglutenskimi piškoti, predvidevam da ne sme glutena?

 

strippy

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

14. maj 2010 20:17

Tole je nadomestek za jajca, o katerem sem pisala. Kupljen je bil eni izmed večjih inter- ali hiper- trgovin. veverica

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

16. maj 2010 20:02

Ne može se imat i ovce i novce.... Če ima gospa dieto in otroka z alergijami, bodo slaščice prišle na vrsto takrat, ko se bo ta alergija umaknila. Oziroma, dokler bo dojila. Oziroma, kar bo prej. do takrat pa - čevlji za punce tudi čisto dobro učinkujejo - tako kot čokolada. Večkrat preverjeno. Otročku želim boljšega zdravja, mami manj skrbi in naj poišče še second, third and fourth opinion. Imam sicer ob tej eksploziji alergij pri majhnih otrokih občutek, da jih pediatri nazarensko hitro in preveč lahkotno odkrivajo (okej, malo sem žleht) in tako do obilno in izdatno zafrustrirajo starše, ki se že brez tega zelo lovijo. Vendelina jr.

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

16. maj 2010 21:43

Za božjo voljo Vendelina, ustavi se malo! Dolores

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

16. maj 2010 22:00

Vendy, jaz sicer cenim tvoje mnenje in velikokrat se strinjam s teboj, ampak včasih ga res mimo pihneš.

 

Ko sem bila sama doječa mamica otročička z alergijo v bolnici, ko smo malčici na rojstnih dneh jemali slaščice izpred oči in ko pride iz vrcta razočarana, ker je dobila namesto krofa ali tortice frutek, ... takrat se srce para in je ni čokolade in čevljev, da bi me osrečile.

 

PIŠČE: Glede biskvita pa:

Mogoče lahko probaš nekaj v tem stilu:

http://www.kulinarika.net/recepti/3049/sladice/adamovo-

in namesto navadne moke uporabiš brezglutensko. Za nadev gre lahko sojin puding, ki mu primešaš sadje s kompota (če seveda ni problem sojino mleko). Po vrhu pa okrasiš s sojino smetano:

http://www.soyatoo.com/

 

Lp

 

MM

dzeljan  

član od: 4.1.2004

sporočila: 79

16. maj 2010 22:00

pišče - dobre veganske torte lahko dobiš tudi v parih slaščičarnah, npr. v zvezdi ali pa mihaleku. samo ne vem, če obstajajo take brez moke; v mihaleku so ful prijazni in mogoče bi to lahko kaj pomagali na to temi. drgugače mi je pa všeč tudi nasvet od vendeline - čevlji lahko nadomestijo slaščice. tudi kak kos oblačila

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

16. maj 2010 22:06

tudi vegedrom izdeluje veganske torte po želji naročnika. Dolores

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti