Ocvirki - nujno rabim pomoč!!!

escada  

član od: 21.8.2002

sporočila: 563

tema odprta - 18. sep 2003 10:25 | ogledi: 5.322 | odgovori: 6

Nujno bi potreboval recept za izdelavo dobrih ocvirkov!

Saj vem, da to ni neka umetnost, toda za prvič , bi res rad bolj natančna navodila!!

escada

bojc  

član od: 3.9.2001

sporočila: 15

18. sep 2003 12:08

Slanino nareži ali zmlej, v posodo-lonec(zame najboljši eterna črn)daj dl vode, dodaj slanino in počasi kuhaj. Med neprestanim mešanjem mešaj do zlate barve ocvirkov. Jaz dodam proti koncu olupljeno čebulo kot indikator cvrenja pa tudi okus mi ugaja. Ko je slanina scvrta precediš skozi kovinsko cedilo! Pazi da na slanini ni kože, kajti drugače bo špricalo! pld Bojc Bojc

Alenka Š  

član od: 5.9.2001

sporočila: 194

18. sep 2003 12:37

Začimbe, ki jih lahko uporabiš so še lovorjev list, poprova zrna in negeljnove žbice. Bojanovemu receptu bi dodala še to, da ko je slanina narezana, jo je potrebno nasoliti, dobro premešati in pustiti vsaj nekaj ur, da se slanina razsoli. Jaz čebulo dodam kmalu, ko se slanina začne taliti in, ko je čebula lepo rumena vem, da so ocvirki dovolj scvrti.

Alenka Š  

član od: 5.9.2001

sporočila: 194

18. sep 2003 13:05

Pozabila sem napisati še to, da je treba slanino cvreti na manjši temperaturi, da je tudi mast, ki ob cvrenju nastane, lepe bele barve in da se lepo strdi. Lep pozdrav. Alenka

terezija  

član od: 26.5.2003

sporočila: 931

18. sep 2003 13:36

NI VAŽNO KOLIKO SOLI DAŠ, KER SLANINA SAMA VZAME TOLIKO SOLI KOLIKOR JO RABI OSTALA OSTANE NA DNU POSODE. NEKATERI SOL DAJO V BELO BOMBAŽNO KRPO IN KO JE DOVOLJ SCVRTO JO VZAMEJO VEN, MAST PA JE DOVOLJ SLANA. ČEBULO DODAMO, KO SE ZAČE MAST ČISTITI, KER SE PREJ RAZKUHA. OBVEZNO PA CVREMO NA MAJHNI TEMPERATURI. LEP POZDRAV žagar zinka

Milojka  

član od: 14.10.2002

sporočila: 48

18. sep 2003 15:10

Za še boljši okus pa dodamo zraven še kakšno jabolko.

spela  

član od: 31.8.2001

sporočila: 350

19. sep 2003 11:49

Jaz dodam tudi malo mleka. Spela

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti