Bovla za okoli 20 0seb

tejkica  

član od: 10.3.2008

sporočila: 151

tema odprta - 11. maj 2010 20:05 | ogledi: 15.750 | odgovori: 13

Še nikoli nisem pripravljala bovle, pa bi prosila za kakšen recept. Kakšno sadje naj uporabim, kakšno pijačo in količino. Naj bo alkoholna, vendar ne premočna, toliko, da bo imela bolj samo okus po akoholu. In raje bi uporabila kompot, kot sveže sadje.

Hvala za pomoč  

tejkica

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

11. maj 2010 20:52

Tejkica, bovla se dela čisto po okusu. Ko jo jaz delam, pripravim sadje, po navadi sicer sveže, ker nisem ne vem kakšna ljubiteljica kompotov. To je ena od zadev, pri kateri ti bo ostal kakšen kos sadja ali neizpraznjen kozarec kompota, na pol porabljenaa steklenica vina in ruma.

 

Sadje stresi v posodo, dolij vino, dodaj rum, pomarančni liker (cointreau), pomarančni sok po potrebi, da razredčiš alkohol. Ne pozabi, da boš dodala led, ki bo pijačo še bolj razredčil. Jaz vedno dodam vanilijo, uporabljam samo burbonsko na alkoholu, mogoče narezano limono, pomaranče. Skratka, dodaj karkoli imaš pri roki ali je tisti dan v trgovini najceneje, edino vložene jagode se meni ne zdijo najbolj posrečena zadeva. Moja najljubša sangria je iz belega vina.

Alkohol dolivaj toliko časa, da bo tebi dobro, ravno dovolj močno in ravno prav sladko. Za tam enih 25 ljudi sem je jaz naredila približno 5 litrov. S tem, da sem imela še druge pijače in vsi niso posegli po sangriji.

Na kratko: Če boš razmišljala približno tako kot takrat, ko delaš sadno solato, ne boš zgrešila. In res, ne pozabi na vanilijo. Ta da okusu neko tretjo dimenzijo.

 

Pa lepo praznujte!

 

 

 

Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 11. 2010 20:53

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1687

12. maj 2010 15:36

Jaz pa v bovlo dam sledeče stvari:

Breskev ledeni čaj, belo vino, malo vodke, krhlji pomaranče, sveže jagode, melonine kroglice, ananas kocke. Dodam ščep mletih klinčkov in cimeta ter malo vanilijeve arome. Vedno dodam še malo sladkorja. Pijača ne sme biti motna zato jaz dam ledeni čaj. Dobro je, ko čez noč odstoji v hladilniku. Saša

Mir in dobro!

Amanda Angelic  

član od: 11.3.2010

sporočila: 172

12. maj 2010 18:12

Samo enkrat sem jo delala in takrat se mi je zdela zelo fina Sveže sadje (jagode, kivi, belo grozdje, banane, ananas, nektarine) se je "namakalo" v jagodni vodki in jagodnem soku (uporabila sem kar tistega iz Hoferja, ker je redkejši). Če se ne motim, je po pomoti v bovli našlo mesto tudi nekoliko gina, zato je bila mešanica malo grenka, ampak smo vseeno izpraznili lonec Amanda Angelic

mejačka  

član od: 17.10.2008

sporočila: 601

12. maj 2010 19:41

Jaz najraje bovlo delam poleti, ko so na trgu sočne in dišeče breskve. Olupim jih, narežem na majhne koščke,malo posladkam,dolijem vino in postavim za nekaj ur v hladilnik. Pred uporabo prilijem nekaj kisle vode z mehurčki. mejačka

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

12. maj 2010 22:57

Jaz tudi delam tako,z belim vinom, le brez radenske.Mmmmmmm! naor

Volkica  

član od: 18.6.2008

sporočila: 59

13. maj 2010 7:14

Tudi pri nas delamo bovlo z belim vinom in svežimi breskvami ali nektarinami, brez radenske. Za popestritev pa najde pot v skledo še razno sadje, ki se pač trenutno najde na vrtu in v hladilniku oz. zmrzovalniku - zelo dobro pride z dodanimi višnjami ali češnjami, jagodami, banano, grozdjem, melono, borovnicami ... Sašina varianta z ledenim čajem se mi zdi tudi zanimiva za malo manj 'alkoholno' verzijo ... Bo treba probat, ko bo spet sezona breskev Volkica

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

13. maj 2010 9:34

Za bovlo sadje vedno pustim čez noč v nekakšni marinadi: vanilijev sladkor, kakšen liker, ki se skalda s sadjem, malo belega vina, sok iz kompota, če uporabim sadje iz tega kompota.

Ledu ne dodajam. V marinirano sadje najprej dolijem belo vino, tik preden posatvim bovlo na mizo pa zlijem vanjo steklenico ali dve penine. Zame bovle brez penine ni.

 

Mamamia

mamamia

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

14. maj 2010 6:08

Tudi sama obozujem penino, se kopala naor

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

14. maj 2010 6:13

En del teksta je kar izginil med mehurcke.Sem napisala, da bi se lahko se kopala v njej, tako mi je vsec.Ceprav je nisem pila ze vec let, ker ne pijem (vec )alkohola,pa bom letos naredila bovlo po tvojem receptu mamamia.Tak lust si mi naredila. naor

tejkica  

član od: 10.3.2008

sporočila: 151

14. maj 2010 7:13

Hvala vsem za nasvete. Sem jo včeraj naredila iz mešanega sadja, nekaj soka, vina in steklenice penine. Prišlo je za okoli pet litrov in bila zelo pohvaljena, jo je najprej zmanjkalo 

 

tejkica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti