Zabava za rojstni dan

neznan uporabnik

13. maj 2010 10:53

Recimo tudi, da je šel v teh 30 letih skoraj 11tisočkrat spat in da je prespal (0b povprečju 7 ur) kakih 76 tisoč in še nekaj ur... takile suhoparni statistični podatki so ob rojstnih dnevih prav neverjetno duhoviti. japaja

katrca666  

član od: 29.8.2009

sporočila: 8

13. maj 2010 10:55

Hvala nekaterim za dobre ideje! katrca666

neznan uporabnik

13. maj 2010 10:56

Tebi, moja draga: Oprosti, če s teboj smetim Oltarček (le kdo me je izdal?!) je čist. Ne vem, kaj si mislila z rednim čiščenjem? Jaz ga pač čistim po potrebi japaja

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

15. maj 2010 13:23

Bom kar nadaljevala tole temo, saj imam podobno težavo. Konec meseca praznuje rojstni dan moja prijateljica (23 let). Praznovalo nas bo 5 skupaj, zelo mala družbica, precej tesno povezani. Navado imamo poleg darila slavljencu še kako majhno "presenečenje" pripraviti oz. odkrito rečeno mu jo malce zagosti. Poudarek na malce, tak 5-10 minutni štos, nobenih maratonskih potegavščin. Za kolegico imava s prijateljem nekaj v mislih, manjka nam pa neke vrste poanta, zaključek, pika na i, ki je pa nikakor ne moreve pogruntati. Torej, dotična prijateljica je strašanski planer. Vedno oborožena z beležkami, koledarji in razpredelnicami. Potovanja ima splanirana tam do leta 2015, za prihodnjih cca. 5000€, ki jih bo zaslužila se ve v kaj bodo vloženi, datum konec meseca, ko bo feštica je bil določen že 3 mesece nazaj... skratka malo je trčena na plane :D Zato sva nekako mislila, da bi ji izdelala neko orjaško beležnico (recimo formata risalnega lista ali pa še večje) ali morda koledar za prihodnjih 10 let, seveda tudi konkretne velikosti. Na naslovnico in vmes pa kakšne naše skupne slike, za spomin na prelepe trenutke v preteklosti. Nekako se nama pa zdi, da pri vsej zadevi manjka tisto nekaj, da vžge...ne bi ji rada izdelka kar uturila v roke, ker to potem ni to, a ni prave ideje kako izpeljati boljše. Ima morda kdo kako idejo kako izpeljati nekaj v tem stilu? Aja naj še dodam, da ima zelo rada take spominske predmete v svojem stanovanu (oz. "lovilce prahu" bi kdo rekel :D ), ker tudi živimo precej narazen in nas zato ti predmeti držijo še bolj povezane. Viva Meier

mateja11  

član od: 8.3.2006

sporočila: 35

16. maj 2010 9:59

Živjo, če bosta naredili koledar, lahko nekaterim dnevom že določita aktivnosti. Na primer 24. 8. 2014 napišeta piknik z Živo, Joži ..., drug datum kava in torta v slaščičarni XY z Francijem. Pač določita ji aktivnosti za naprej, ki vključujejo tudi vas prijatelje. In če se boste držali teh datumov, se boste pa še videli. Preden ji daste koledar jo najprej vprašate, kaj bo počela 24. 8. 2014, če bo rekla, da ne ve, ji daste koledar in naj pogleda. mateja11

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

16. maj 2010 19:16

Jaz bi pa vse v kontro obrnila, da se malo pohecate iz te njene (za)planiranosti). PA kako je to življenje? Mamamia

mamamia

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

16. maj 2010 19:23

mamamia je napisal/a:

PA kako je to življenje? Mamamia

mamamia

 

Prisežem, eno tako poznam, ki je bíla klinično depresijo pri svojih 40ih letih. Ta moja sodelavka je imela en tak "koledar", vsak dan je bil splaniran "v nulo". Ko se je kje kaj "zamuštralo", pa čeprav za par minut, je bil ogenj v strehi.

Torej, mamamia, se pridružujem tvojemu vprašanju.

 

Vanja

Vilma  

član od: 30.8.2004

sporočila: 560

16. maj 2010 19:41

Uh če bi bila v naši družbi, ne bi ušla brez presenečenja v stilu "potovanje neznano kam". Če ste toliko povezane, da skupaj hodite na dopuste, npr. vsaj vikend varianto, ji zapišite v tisti koledarček točno to: izlet neznano kam. In ko boste to speljale, ji v avtu zavežite oči in naj celo pot razmišlja, kam jo peljete. Izbira destinacije je seveda poljubna, odvisna od tega, s katerega konca ste Pa nič ji povedat, kaj bo delala tista dva dneva, vse naj bo presenečenje. Jaz bi bila do nezavesti "želht", cel čas do izleta bi jo hecala, npr. kaj vse mora vzet s sabo za oblečt (po možnosti naj bodo vmes stvari, ki jih zagotovo ne bo rabila), in podobno. Vilma Sporočilo je spremenil(a) Vilma dne 16. 2010 19:43

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

16. maj 2010 20:21

Če je 23-letna ženska tak control freak, ima problem. Hoče kontrolirati situacijo, ker se boji, da bo v nasprotnem primeru situacija kontrolirala njo in da ona nima zadosti stabilnosti, moči, pokončnosti, da bi se kar prepustila. Skratka, kakorkoli obračamo, to je problem. Če planira dama, ki ima kariero, družino....je ena druga pesem. Odvetnik mora imeti planer, ker če ga nima, bo kiksnil pri razpravah in ugovorih in bo šlo to na škodo stranke - in posledično mora to dejstvo vkalkulirati tudi družinsko življenje, dopuste itd... In tako se, npr dama s kariero in z diapazonom izkušenj in s seksi odnosom do življenja lahko tudi norčuje iz svojega planiranja ali pa iz svoje nesposobnosti, da bi kaj planirala. Po drugi strani pa 23-letnica tega še ne more. Pri 23-ih imaš mladost, kolikor toliko malo gub in kolikor toliko oblačilnih kiksov za sabo, nimaš pa izkušenj, ki bi ti omogočile, da se ne jemlješ tako hudičevo resno, kot se ta nesrečna mlada ženska, ki ve, kaj bo počela čez dve leti in deset dni. Ona nima samozavesti in dobre samopodobe in zato ima planer in s tem najeda sebe in ostale. In v tem kontekstu je smiselen premislek, če je superplaner in darilo in skeč zavoljo njenega planiranja najbolj optimalna rešitev. Ker 23-letnica to utegne razumeti kot napad nase in kot izdajo svojih dobrih prijateljic. In se po tem še kaj nekaj časa ne bo pobrala. Če bi ta štos izvedle čez deset let, bi bilo okej, sedaj je pa tole za moj okus malo prezgodaj. Ljudje ne odreagirajo dobro na štose,pa tudi če so ti štosi anonimni - konec koncev, je na tem portalu ogromno materialne evidence za tole trditev. Če ti pa pranks (practical joke) naredijo prijatelji, moraš pač za to imeti hrbtenico in tudi ostale organe v dobri kondiciji. Jaz sem sicer vernica takih vicev, ampak vem, da to ni za ljudi z ne najboljšo samopodobo. In zakaj, za božjo voljo, je treba slavljence vedno postavljati pred neke preizkušnje, pa zakaj morajo odgovarjati na kvizih, žagati drva, plačevati šrange in še ostale mizanscene, v katerih je fazon, da se vsi režijo na račun ene male-ali-večje zadrege slavljenca. A ne znate/znamo imeti veselic, kjer smo vsi kolikor toliko na enakem nivoju zabavnosti? Zakaj, npr preprosto ne organizirate kakšne take veselice, kjer so vsi enako/podobno nespretni? Pa je bodisi kak šport v igri, kakšen adrenalinski park, kak večer, kjer te učijo osnovnih korakov salse (vse to je v tej državi možno in tudi ni kakšna silno ubijalska cena)? Vendelina jr.

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

16. maj 2010 22:03

Vendelina, od tvoje soli pa glava boli. Dolores

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti