Melancani in šparglji na žaru

Yvette  

član od: 3.3.2010

sporočila: 63

tema odprta - 11. maj 2010 8:52 | ogledi: 11.415 | odgovori: 19

Kako (vse) jih pripravljate?

Kaj drugega, zanimivega in seveda okusnega še pripravljate na žaru?

Yvette

Yvette  

član od: 3.3.2010

sporočila: 63

11. maj 2010 8:59

Zanimajo me še: govedina, gobe in sir Yvette

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

11. maj 2010 9:25

Melancani ja, za šparglje pa še nisem slišal, da bi jih kdo pekel na žaru. Niti slišal, niti videl, niti jedel. Pa si tudi ne znam predstavljati ,kako bi to zgledalo. Šparglji se mi zdijo mnogo prenežni za tako cmarjenje tako po teksturi kot po fini aromi. Ampak, če te mika probaj, pa poročaj. Glede priprave mesa je mislim na Kulinariki tisoč in en recept in ni da bi zgubljal besed, ravno tako za gobe in tudi sir. Če pa imaš v misliš kaj povsem konkretnega pa sporoči in ti bom odgovoril. LP hedonist

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

11. maj 2010 9:44

Tudi šparglji se lahko pripravijo na žaru, nič jih ni treba cmarit. Samo oleseneli del odstranimo in jih minutko ali dve pustimo na rešetki, da se samo malo spečejo, mogoče jih malo premažeš z olivnim oljem, potem pa pokapaš z balzamičnim kisom.

 

Govedina na žaru je odlična, a moraš zadeti pravo temperaturo, da meso ne postane trdo, in seveda pravi čas peke. Bilje minuto manj kot minuto preveč.

 

Pozdrav, mamamia

mamamia

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

11. maj 2010 9:45

Melancani, narezani na debelino cca 1,5 cm, mal premazani z oljem ( olivno ali navadno ) so nekaj enkratnega.

ežoj

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

11. maj 2010 10:11

Se strinjam z mamamio, šparglji na žaru so prav fajn (gojeni, da se razume, divje bi bilo greh metati na ogenj). Melancane poleg že omenjenega načina lahko mariniraš v tisoč in eni marinadi (sama sem jih tudi že v tandoori pasti;-), daš direktno na ploščo / rešetke, če ne želiš packati, pa zaviješ v alu folijo in vržeš cel paketek na žar. V paketek lahko dodaš tudi sir, različne začimbe itd. Kar še meni osebno zelo paše na žaru je - ananas! Mora pa biti dobra vhodna sestavina, zelenega in kiselkastega nikar ne dajaj na ogenj. strelka

Yvette  

član od: 3.3.2010

sporočila: 63

11. maj 2010 12:28

Njami zveni okusno! Pa bi se obneslo tudi na plošči, tisti od plinskega žara? Melancane prej posolite, da se odcedi voda? Yvette

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

11. maj 2010 14:48

Tuda na kak cm in pol dbele rezine narezana grenivka je odlična na žaru!

Ja, melancane pustiš, da spustijo vodo, potem na žar.

Mamamia

mamamia

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1685

11. maj 2010 16:01

Šparglje pa z maslom, soljo in limono v folijo zavijemo, potem pa za  10-15 minut na žar.

Mljask, Saša

Mir in dobro!

Yvette  

član od: 3.3.2010

sporočila: 63

11. maj 2010 16:52

Venturini, z limoninimi krhlji ali limoninim sokom? Kaj pa z olivnim oljem si že tudi poskusila? Mamamia, strelka, če jih (melancane) dam v marinado, bodo tudi verjetno spustile sok? Odlični znajo biti tudi v foliji, tako jih namreč pečem včasih v pečici, pa z sirom so tudi dobri! Ežoj, ti jih prej kaj posoliš, da pustijo vodo preden jih namažeš z oljem ali ne? Kaj pa menite o puranjih zrežčičih, začinjenih, polnjenih z sirom in zvitih v rolado? Yvette

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

11. maj 2010 18:13

Na žaru se da peči skorajda vse.

melancani spustijo sok takoj, ko jih nekaj minut pustiš, bodisi v marinadi ali akr tako. Jaz jih ne bi dajala v marinado. Malo jih premažeš med peko, ali potem malo pokapaš z olivnim oljem. Če imaša rada izrazite okuse, dodaj olivnemu olju česen in peteršilj ter sol in poper, ali kaka druga zelišča in začimbe. Omejitev je samo tvoja domišljija ali sestavine, ki jih imaš pri roki.

 

Pa treviški radič nareži nakolobarje in opeci na žaru, premaži samo z malo olivnega olja in ko vzameš z žara, posoli.

Pa bučke - nareži jih na trakove.

Paprika, anrezana na trakove, je tudi odlična, pa debele rezina narezan paradižnik, le da odstrani semenje in tistomehko zadevo ob semenih.

Olimski sir za žar, pa ga daš na rukolo in pkapaš z balzamicom in oljem.

 

mamamia

 

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti