Melancani in šparglji na žaru

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1685

12. maj 2010 15:30

Na beluše pa krhelj limone...da da aromo in okus, kar pa ostane limoninega soka, pa v solato za marinado. Ko so krhlji limone topli dajo več soka...Saša

Mir in dobro!

Volkica  

član od: 18.6.2008

sporočila: 59

13. maj 2010 7:23

Meni so, poleg že naštete zelenjave (bučke, paprike, melancani ...), zelo dobri tudi šampinjoni, polnjeni z gorgonzolo, za bolj mesojede ;-) pa s šunko in sirom. Volkica

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

13. maj 2010 8:50

Mene bolj kot to,kaj se da peči na žaru in kaj ne, obremenjuje ,kdaj bom sploh lahko kaj pekel ob tako mokrem vremenu. Evo, maj je na sredini svojega trajanja, zunaj pa sem pekel do sdja vsega skupaj zgolj in le 1 X. Prejšnja leta ob tem času smo se žara že skoraj naveličali. Če bo šlo tako naprej razmišljam, da bo moral postaviti nadstrešek nad kaminom, ne bo druge. hedonist

banana130  

član od: 22.12.2009

sporočila: 228

13. maj 2010 9:07

Se strinjam in kamin bo treba fanj zakurit da ne bo mraz, ko bosta jedli.Ravnokar sem si nase navlekla še eno majico. Lep dan vseeno ! banana130

sonic  

član od: 1.3.2006

sporočila: 319

13. maj 2010 9:27

Jaz tudi že razmišljam o nadstrešku nad kaminom. Včeraj sem pekel kar po dežju. K sreči ni prehudo padalo. Drugače pa na žaru rad tudi kako ribico pokurim. Naslednjič bom poskusil še z lignji. Ima kdo kakšne izkušnje z njimi? sonic

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

13. maj 2010 9:32

Lignji so super za žar, ger zlahka, samo predolgo jih ne smeš pustit, da ne postanejo gumijasti.

Jaz jih malo premešam z olivnim oljem, dam na rešetko, pazim da je temperatura takšna, da se lepo zapečejo, enkrat obrnem in jih spečem do konca. Koliko jih pečeš je odvisno od velikosti, kakega jadranskega seveda pečeš dlje kot tiste majhne.

Mamamia

mamamia

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

13. maj 2010 9:37

Ligni na žaru so super samo moraš paziti, da imaš precej visoko temperaturo in jih nato zelo hitro opečeš. Splošno je znano, da lignje dlje ko smariš, bolj gumijasti postajajo. Znano je tudi da večji ko so lignji bolj so trdi zato je pomembna tudi njihova velikost. Tako da, dobro zakuri , potem pa očiščene lignje opeci približno minuto na vsaki strani. Je povsem dovolj. Pečene posoli (če želiš) , pokapaj z olivnim oljem, zraven ponudi tržaško omako in dober bel kruh. Poleg klasične paradižnikove solate ki itak gre k vsaki hrani iz žara, tudi ribji, se k lignjem izvrstno poda tudi fižolova solata. Pa kak košček svežega belega kruha, če nisi ravno na dieti. Kolega Sonic, fajn jih speči in poročaj. LP hedonist

sonic  

član od: 1.3.2006

sporočila: 319

13. maj 2010 10:14

Se mi že sline cedijo. Mislim, da bom kuril kar v slabem vremenu. Hvala za nasvete. Poročam o rezultatih. sonic

neznan uporabnik

13. maj 2010 11:55

Pa a nimate nobenega sončnika, da ga razprete nad žar, kamin, karkoli že je..? Mi pečemo tudi ob dežju, v škornjih, če je potrebno in s kapuco na glavi Če si doma, to res ne bi smelo predstavljati problema. Drugo je, če se greš piknik ob Gradaščici tam nekje pri Polhovem Gradcu japaja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti