Leča

Uly  

član od: 25.9.2003

sporočila: 572

16. okt 2003 9:07

Moj recept za lečo: 200g leče, 100g krompirja, žlica olja, čebula, česen, lovor, peteršilj, 4 žlice kisle smetane. Namočeno lečo kuhamo s krompirjem in začimbami ter dodamo na maščobi prepraženo čebulo.Ko je kuhano, pretlačimo, dodamo peteršilj in kislo smetano. Uly

malan  

član od: 10.9.2001

sporočila: 412

16. okt 2003 11:42

Super hitra leča: Vzameš konzervo kuhane leče, večino vode odcediš. Streseš v kozico in jo dobro pregreješ, nato pa lahko že kar odstaviš z ognja (plošče). Vmešaš strt česen, svež majaron in timijan, muškatni orešček in pest sveže mlade špinače. Špinača hitro upade (se popari), vmešaš še dve žlici kisle smetane. Dodatno soljenje verjetno ne bo potrebno, lahko malo popra. Priloga za marsikam, pri nas k ribicam iz pečice.

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

16. okt 2003 13:31

Solata z lečo: kuhani in ohlajeni leči dodaš na kocke narezan paradižnik, soliš in popraš po okusu, začiniš s kisom in bučnim oljem ter potreseš z sesekljanim peteršiljem. Po želji lahko dodaš še na osminke narezano kuhano jajce. Smo probali za moj rojstni dan. Nekaterim se je zdelo bučno olje premočno, pa lahko uporabiš kako drugo. Čau, Loni

Barbara Cuzak  

član od: 20.3.2002

sporočila: 108

17. okt 2003 11:59

Lečina Juha za 4 osebe : cca. 10-15 dag zelenjave (korenje, rumeno kurenje, zelena, por, peter.kornina, malo kolerabe.....narezne na koščke) skuhamo v osoljeni vodi, ravno tako skuhamo cca. 20-30 dag leče in eno čebulo (bolj gosto več), potem naredimo v večjem loncu prežganje s česnom (olje+moka+česen+rdeča paprika) zalijemo z zelenjavo in vodo v kateri se je kuhala, dodamo lečo brez vode v kateri se je kuhala, solimo, popramo, lovorjev list, majeron......in kuhamo še nekaj minut.....če želimo lahko prepražimo še šunko, slanino in nato prelijemo z vodo.......zraven pa žgance, kakšne testenine...........

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

17. okt 2003 13:39

KATERA LEČA JE BOLJŠA: RDEČA, ZELENA ALI RJAVA? VČERAJ SEM SKUHALA LEČNO JUHO - NA PODOBEN NAČIN KOT FIŽOLOVKO, AMPAK ZGODILO SE JE TOLE: MLAJŠI SIN SPLOH NI HOTEL JESTI, VEČJI JE POJEDEL IZ VLJUDNOSTI, MOŽ PA JE SICER POJEDEL VSE, VENDAR MI JE DEJAL, DA JE JUHA SICER OKUSNA VONJ JEDI PA MU NI BIL VŠEČ, PA ČEPRAV SEM UPORABILA VSE POTREBNE ZAČIMBE. ALI SE VSE TRI LEČE KAJ RAZLIKUJEJO PO OSNOVNEM VONJU? MALO TEŽIM, AMPAK RADA BI TA ŽIVILA - LEČO, ČIČERIKO, SOJO IPD. -VEČKRAT IMELA NA JEDILNIKU, SAJ NAJ BI BILE ZELO ZDRAVE. POVEDATI MORAM, DA JE BILA MENI JUHA VŠEČ.

Balenka  

član od: 28.4.2004

sporočila: 2825

28. maj 2018 17:27

Leča z gobicami, ki si jo naredila včeraj, je bila odlična. Prepričala si me, tudi pri nas bo na jedilniku.Danes sem navduševala za lečo moje sodelavke.

Balenka

Sporočilo je spremenil(a) Balenka dne 28. maj 2018 20:44

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

28. maj 2018 19:42

Hehe, hvala, Balenka. Nama je res zelo všeč, zanjo pa me je dokončno navdušila naša miška.

Ampak tole, kar vidim malo više, mi je entolk hecno, ker takrat niti slučajno nisem vedela, da pisanje z velikimi črkami, pomeni kričanje. Aja, pa kdo bi vedel, zakaj sem takrat pripopala zraven ona dva žalostna obraza (mogoče pa mi le ni bila tako všeč)

Itak se človek uči celo življenje.

rrr

Sporočilo je spremenil(a) ribaracarak dne 28. maj 2018 19:44

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti