Zajec - bula

neznan uporabnik

15. maj 2010 7:51

Lovebeyba, me veseli, da je akcija stekla. Res je, zekoti morajo nonstop nekaj glodat (pa magari kable od telefona, sesalnika ali kompjuterja) in tudi praskat morajo po kakšni koži ali tepihu (boljše je, če si krempeljčke obrusijo na vrtu, malo v travi in malo na tlakovcih...), tisti briketi so pač biznis.. Na mimgrede: ko smo dobili nekega psa, smo seveda najprej leteli v nabavo pripomočkov zanj. Če bi bila budala, bi v tisti trgovini za hišne ljubljenčke pustila kakšnih 80 evrčkov, od prve! Tam sem izvedela, da moram imeti posodo za vodo in hrano dvignjeno od tal, da se uboga žival ne matra, ko skloni glavo...poseben glavnik za razčesavanje mokre dlake in regenerator za črno dlako (za svetlo dlako je drug regenerator), igračke (ki jih itak ne šmirglajo, najbolj se obnese star copat ali pa prazna plastenka. Res pa je, da je treba pri igri malce sodelovati) Isti vrag ti je z vsem biznisem okrog vseh ljubljenčkov, ki zadnje čase vedno bolj nastopajo kot modni dodatki. Topogledno so v modi manjše pasme psov, s katerimi je pač veliko "manj dela", če pa mu okoli vratu obesiš nekaj kristalčkov "prestižne" odpadnosteklene firme, imaš pa itak zagotovljen preskok na lestvici wannabejev.. Torej: naš zeko doživlja častitljivo starost, je fit kot kakšen mladoletnik, pri veterinarju še ni bil, nič mu ne fali, če mu preveč težiš, se zna postaviti zase (če drugače ne, pa tako, da te mimgrede polula in to "v letu" in diagonalno, se sploh ne moreš izogniti, ker zekoti so pa prvaki v cik-caku), skratka, živimo v simbiozi in imamo veliko zabave. Predvsem smo se pa z opazovanjem živali marsikaj naučili tudi o sebi (v kolikor pač nekdo dopušča možnost, da smo ljudje zgolj eden od členov življenja na Zemlji).. Lovebeyba, verjamem, da boste še dolgo uživali z vašo zajčico. včasih jo tudi nežno pomasiraj, predvsem na tistih delih, kjer žival sama ne doseže (bedrčka, hrbtenica..).. Če so živali v skupini, take zadeve opravijo med seboj, ker pa imamo ljudje praviloma po enega samega ljubljenčka, mu moramo malce priskočiti na pomoč. japaja

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

15. maj 2010 10:01

Japaja, saj danes je res vse en sam preljubi biznis, na vseh podrocjih.Resno pa postane, ce zival zboli.Veterinarske usluge so pa drage,ze samo cepljenja niso poceni in cipiranja menda tudi morajo biti.Sicer pa cim bolj naraven odnos do zivali, ki rabijo hrano, pa tudi ukvarjanje.Jaz imam navado reci, da kdor nima cas, da bi se z zivaljo ukvarjal, naj si kupi plisasto igracko.Zivo bitje pa je odgovornost. Tvoji zekici pa zelim, da bi te se velikokrat v letu in cik-cak vzorcku posteno polulala. naor

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti