Zajec - bula

lovebeyba  

član od: 25.1.2010

sporočila: 122

13. maj 2010 22:49

Kalpana kaj so pa naredili morskemu prašičku? Operirali? lovebeyba

Kalpana  

član od: 20.7.2009

sporočila: 62

14. maj 2010 10:07

Jep. Ker niso mogli drugače vedet kaj je, so mu jo najprej prerezali. Potem so nama razložili kaj je, in da ni nevarno, in naju vprašali, če ga operirajo. Midva sva se takrat odločila za operacijo, plačala sva pa okoli 60 eur če se prav spomnim. Potem smo se še en teden ali nekaj takega borili vsako jutro s tem, a bo pojedel zdravila, ali ne, ampak drugače je pa operacijo čisto brez problemov preživel. Kalpana

vikica  

član od: 25.4.2009

sporočila: 560

14. maj 2010 10:34

Ko berem to temo se ne morem znebiti občutka, da ste vse dobro materialno preskrbljene. Kaj pa ljubitelji živali, ki nimajo denarja, da bi z njim plačevali veterinarja? So zato mučitelji, ko svojo živalco samo božajo, ji prigovarjajo in upajo, da se bo "zlizala". vikica

vikica  

član od: 25.4.2009

sporočila: 560

14. maj 2010 10:37

Upam, da ne bo katera napisala, da takšni ljudje naj nimajo živali, kajti menim, da je vseeno bolje, da ima žival dom in ljubečega lastnika, ki ji mogoče ne more nuditi standarda, ki se danes pričakuje, ima pa toplo dlan, ki jo večkrat na dan poboža in skromen obrok kot njen lastnik.

neznan uporabnik

14. maj 2010 12:04

Vikica, ne skrbi, če ima žival topel dom in ljubečega lastnika, dlan, ki jo večkrat na dan poboža..to je itak najvišji standard, kar jih je lahko. Živali se, če so pravilno oskrbovane, ne "vozi" k veterinarju. Če pa se zgodijo nesreče, je to višja sila in takrat je treba postoriti vse, kar je treba postoriti. Denar nikoli ne sme biti ovira (vprašaj kadilce, vedno se najde denar za čikce, pa vsi govorijo, da ga nimajo) japaja

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

14. maj 2010 12:37

Ljubitelji živali, ki nimajo ustreznih pogojev za odgovorno lastništvo živali, lahko svojo ljubezen izkazujejo na druge načine. Lahko se vključijo v kakšno društvo, pomagajo v obliki donacij ali na kak drug način. Ljubezen do živali je seveda pomembna, ni pa dovolj. Že preden si omislimo žival, je treba razmisliti o tem, ali ji bomo lahko zagotovili vse, kar potrebuje. Kakovostno hrano, veterinarsko oskrbo, dovolj gibanja, varnost, preprečitev neželenih legel, preprečitev neustreznega vedenja, ki bi utegnilo škodovati drugim, pa tudi ustrezno opremo (ovratnica/oprsnica, bivalna kletka, transporter, igrače, vrečke za iztrebke, ležišče, primerna posoda, krtače itd.). Vedeti je treba, kaj bomo z njo, ko gremo na dopust ali če se nam kaj zgodi, poučiti se moramo o njenih potrebah in o možnih zapletih. Denar je pomemben dejavnik (topla dlan ne pomaga, če žival zboli - tudi bolnega otroka peljete k zdravniku, ljubeče prigovarjanje in božanje ni dovolj) in če nam ga primanjkuje, se pač ne odločimo za lastništvo, pa naj zveni še tako neromantično. Če pa se kljub odgovornemu načrtovanju nepričakovano znajdemo v finančni stiski in žival zboli, se lahko dogovorimo z veterinarji za odlog plačila, obročno plačilo ali kakšen popust. Imajo posluh za stisko ljudi in večina jih ne bo odklonila zdravljenja. RadaJem

neznan uporabnik

14. maj 2010 12:40

Nisem hotela delati reklame, a to, da imajo posluh in da se da z veterinarji dogovoriti o odloženem plačilu itd., je res. (Pa ne zdej vsi navalit) japaja

lovebeyba  

član od: 25.1.2010

sporočila: 122

14. maj 2010 13:35

Takole je sedaj pri nas z zajčico. Danes sem klicala na veterno v Ljubljano, kjer sem se pogovarjala z zdravnikom, ki je strokovnjak za zajčke, res moram pohvalit, da si vzamejo čas, če jih pokličeš. Nekako smo prišli do sklepa, da bi bila operacija potrebna, in da je velika verjetnost bul posledica hranjenja zajčka z briketi. Pri nas je imel brikete vedno v posodici, seno je imel v kletki, med vikendom je imel na voljo svežo hrano, ko smo ga imeli v naravi. Ko smo hodili na posvet v razne trgovine z živali vsi ponujajo briketi, ker so zdravi itd... Nobeden pa ne omeni, da briketi za zajčke niso primerni. Lahko se devajo zajčkom 2 jedilni žlici briketov na dan. Na zajčjem jedilniku pa mora biti: solata (vse vrste), korenje, regrad, seno, 2x na teden je lahko vrbova vejica (''naravni antibiotik za zajčke''), rukolo, peteršilj, od korenja listi, perje od repe, špinača, zelena, brokoli, travo, detelja.... Na veterini so me podušili tudi o tem, da kuncim zobje ves čas rastejo in se obnavljajo, tako, da če zajec je samo brikete se naje enkrat in ima dosti hrane za celi dan, kar pa ni dobro za rast in obnovo zob, tako pride do teh gnojnih bul.Če pa zajec je zgoraj navedeno primerno hrano zanj ima pa ''več dela'' s samim obrokom hrane, tako da je večkrat na dan, tako, da se zobje tudi več lahko obnavljao in brusijo. Upam, da še mogoče komu tale nasvet pride prav in da se izogne podobnim nevšečnostim, kot jih imamo mi z zajčkom. Bi pa še omenila, da ni tako velik strošek nakup živali, kletke, ovratnice, krane itd. kot pa plačilo operacije, kateri stroški so zelo dragi. Tako kot nekateri mislijo. lp lovebeyba

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

14. maj 2010 21:44

Zdaj se bom pa se jaz oglasila. Rada jem je lepo napisala.Velikoljudi res ne zmore visokih stroskov zdravniskih uslug. Pred petnajstimi leti, ko smo imeli leto in pol staro psicko, je le-ta cez noc ohromela.Neopisljivo grozen obcutek.Takoj smo oddrveli v zasebno ambulanto, kjer so jo slikali, vec pa niso znali pomagati.Seveda sem se zanimala, kaj storiti in ze naslednji dan,ki je bila sobota, takoj ob osmih smo bili ze na Veterinarski kliniki.Dezurni zdravnik jo je pogledal, potem pa poklical kolega,ki je imel prosto soboto.Ta je prisel ze cez pol ure in se tisto dopoldne je bila operirana.Imela je hernio disci,tako kot se to zgodi pri cloveku.Se danes, po toliko letih sem neskoncno hvalezna temu zdravniku.Cena opreacije je bila takrat 50.000 sit in je bila visoka cena.Mnogi znanci so rekli, da je to prevec za psa.Mi pa smi imeli naso Iro se dvanajst let in bolj hvaleznega bitja ne bi mogli imeti.Seveda je bilo potrebno se veliko truda pri rehabilitaciji,ampak je bilo vse pozabljeno, ko je prvic spet pomigala z repkom in potem pocasi shodila.Ce imas zival, jo moras imeti rad in vedeti, da to potegne za sabo lahko tudi kaksen vecji strosek.Tudi v primeru,ko je ne mores vzeti s sabo,pa mora npr.v hotel,ce nimas nikogar,ki bi popazil nanjo.Res je to poleg ljubezni tudi financni zalogaj. naor

lovebeyba  

član od: 25.1.2010

sporočila: 122

14. maj 2010 22:51

Naor se popolnoma strinjam s tabo. Tudi meni je zajček tako pri srcu, da si ne morem bredstavljati, da ga nebi več imela. Naj omenim, da se zeloo pusti božat, če gledam TV ali brskam po internetu leži zraven mene tudi dlje časa. Čisto preveč se lahko navežen na domačo žival. lovebeyba

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti