Slavnostno kosilo

beva  

član od: 7.1.2010

sporočila: 741

7. maj 2010 20:41

Nb, Mamamia,najlepša hvala! beva

Jagodka sladka  

član od: 5.5.2010

sporočila: 19

7. maj 2010 22:30

Darjuška: Ja tako je, Vrhnika mi je predaleč, sem s čisto drugega konca in ne bom si delala tako velike poti. Na našem koncu pa ni take specializirane trgovine/pekarne/slaščičarne, kjer bi lahko kupila tovrstne izdelke. Zato se moram zanesti na trgovske verige in te imajo na voljo enake stvari, kot npr.: Alpsko smetano in čokolado Manner ali Gorenjka, pa vanilijeve stroke, zadeve od Dr.Oetker-ja, orehe, mandlje, rum; ampak cene pa se razlikujejo in vedno je kakšna akcija - kot npr. Alpska smetana vTušu, kar mi je prijazno svetovala članica KulSlo. Vem pa po kaj se v kako trgovino gre. Za margarino, moko, jajca, maslo, sladkorno moko in vse ostalo za kar nisem vprašala je že poskrbljeno. In Darjuška res je, mušnice so res rdeče z belimi pikami - a moje bodo drugačne! Bodo originalne, Jagodkine - bele z rdečimi pikicami - sem jih res želela narediti rdeče z belimi pikami, a ko sem razmišljala kako bi oblila klobuke mi je bilo hitro jasno, da barvil nočem uporabljati in sem se odločila za mojo varianto mušnic - so bolj originalne, meni so take všeč. Pa nikjer nisem napisala, da sem profesionalka, ful izkušena. Sicer ne bi tu postavljala vprašanj. In zdi se mi, da se ti prej zalomi, če se ne organiziraš, kot če se organiziraš. Torej, če ima kdo kakšen dober nasvet, sploh glede trdnosti krem za rulade, prosim, da mi pomaga z izkušnjami. Sem pa razmišljala, da bi Esterhazyevo narezala na manjše kvadratke in jih oblila z belo čokolado, podobno kot minjončke in naredila čez vzorčke z temno čokolado. Zdaj pa grem glancat podstavke za torte. Pa lahko noč Jagodka sladka

HejHoj  

član od: 14.2.2008

sporočila: 135

7. maj 2010 22:37

In očitno namerno prezrla nekaj vprašanj o številu povabljenih. Že veš, zakaj.

manca51  

član od: 5.5.2008

sporočila: 511

8. maj 2010 1:08

O Bog , koliko nakladanja ! Bistva pa ne poveš . Na kar nekajkrat postavljeno vprašanje , koliko je povabljenih nisi odgovorila , raje na dolgo in široko debatiraš kje kaj kupit , da boš čim ceneje " skoz prišla " . Pa verjemi , da je število gostov še kako pomembno , če se dekleta trudijo , da bi ti kar najbolje svetovale . Če se prav spomnim, si govorila o mleti pečenki na dva načina ( eno s trdo kuhanim jajcem in drugo s kislimi kumarami ),boš razen tega še kaj drugega pripravila ? Samo ti dve pečenki sta sigurno premalo , pa mletega mesa tudi nimajo vsi radi . Poleg tega je mleto meso kar delikatno , sveže jajce ravno tako in vse bolj se mi zdi , da to ni najboljša " pogruntavščina " ,pa še prejšnji dan bi jo pripravila ? No , že veš ! Jagodka sladka , pa na wc papir ne pozabi ( majhen strošek , je pa pika na I ) L p manca51

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

8. maj 2010 1:16

Manca51, meni se zdi, da jagodka sladka niti ne postavlja vprašanj, bolj hoče dobiti od nas potrdila, da dela vse prav. S čemer konec koncev ni nič narobe.

Sicer se pa, manca, totalno strinjam s tvojim postom. Prvi jagodkin post sem na hitro preletela, nadaljnega nakladanja pa samo še do polovice, ker nam v bistvu samo pripoveduje, kaj bo naredila in v resnici ne išče nasveta. Za branje kar tako imam raje kakšne bolj konkretne teme ali pa knjige.

Ežoj, kako je kaj z luno?  Ti si bolj na tekočem, kar se tega tiče. Je že polna, al so samo hormoni?

Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 08. 2010 04:33

Jagodka sladka  

član od: 5.5.2010

sporočila: 19

8. maj 2010 8:55

Ne bom več nakladala, lahko si oddahnete, to je moj zadnji post v tej temi. Nihče vas ni silil brati, niti odpirati moje teme, res sem žalostna, da jo označujete za nakladanje Zdaj se lotim samo še dela in žalostno pozabim na sodbe. In dela se bom lotila z veseljem. Sem hotela, da bi mi pomagale z izkušnjami, namesto tega ste mi servirale to kar ste mi. Zahvaljujem pa se toplo dekletom, ki so mi poslale zasebna sporočila in mi pomagala. Res hvala. Sicer sem naredila nekaj fotografij mojih izdelkov, servirnih zadev kot so jušnik, podstavek za pecivo,... dekoracijo, rože, ampak očitno vse zaman. NIč za to, greje me misel na delo, ki mi je tako LJUBO, v katerem NEIZMERNO UŽIVAM. In veliko srečo imam, da moje dete tudi uživa v tem delu in je neizmerno vneta za to delo, tako, da delave vse skupaj. Imam tudi prijateljico, katera rada hodi k meni in takoj zaviha rokave, ker ve kaj mi to pomeni, zelo sem ji hvaležna. Tega dela se nisem lotila zaradi potrditve; zato, da bi me vsi hvalili, ampak zato, ker v tem vidim smisel, ker v tem uživam, ker se v tem najdem! Ker še sanjam o tem, ker me osrečuje Mesa bo 6 -7 vrst. Povabljencev za 3 ducate pribora. Delo sem si zastavila tako, da bo šlo gladko. Hrana bo taka, katero dobro poznam, s katero ni preveč dela. Jagodka sladka je žalostna, zaradi Vaših očitkov. Ampak vesela , zaradi dela, ki je pred mano, ki me na nek način izpolnjuje. Jagodka sladka

beva  

član od: 7.1.2010

sporočila: 741

8. maj 2010 9:03

Jagodka sladka, glavo gor, danes bo še lep dan! In tako kot pravi ena kulinaričarka: za lepši izgled imej usta do ušes :) :) beva

Yvette  

član od: 3.3.2010

sporočila: 63

8. maj 2010 10:46

Res tipično, za tale forum, spravite se na njo! Jagodka ti kar pogumno! Yvette

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

8. maj 2010 11:33

Yvette, nič ni to tipično za ta forum, dejansko je gostiteljica namerno "spregledala" vprašanje o številu gostov in človek, ki ima vse naštudirano, ki je pripravljen sam pripraviti pogostitev za očitno ne ravno malo številčno družbo in to z zadevami, ki jih očitno obvlada, zagotovo pozna tudi cene materialov in se tudi meni zdi, da je dejansko hotela samo slišati potrditev in pa pohvale za svojo odločitev in pripravljenost pripraviti nekaj posebnega.

 

rrr

neznan uporabnik

8. maj 2010 12:01

Z moje strani vse pohvale (pa briga me zakaj in kako in komu).. Je itak premalo pohval in preveč kritik, pa trenutno preveč sivine in vlage, tko da... gremo dalje!! japaja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti