Popackana rumena rižota in riž carnaroli

alibaba  

član od: 4.12.2007

sporočila: 328

tema odprta - 5. maj 2010 11:24 | ogledi: 5.003 | odgovori: 5

V Italiji sem jedla krasno rižoto. Rumeno, milansko. Bila je brez mozga, bila pa je 'popackana' z rdečimi (temno oranžnimi) packami (nekaj oranžnega so dodali in pustili packe). Dosti sem brskala po spletu za temi packami, pa sem naletela le na eno omembo praška sladkega korena. Kaj je to? Kje se to dobi?

V trgovini sem tudi iskala riž carnaroli, pa ga ne najdem... ga kdo pozna? Je razlika med to vrsto in arboriom?

Za nasvete in izkušnje se neizmerno zahvaljujem...

alibaba

Temo je spremenil(a) alibaba dne 5. maj 2010 12:36

matejac  

član od: 8.6.2004

sporočila: 446

5. maj 2010 11:27

Če je milanska rižota, potem je žefran Za riž pa ne vem. Lep dan, Mateja

alibaba  

član od: 4.12.2007

sporočila: 328

5. maj 2010 11:43

...žefran že, je bilo še nekaj drugega...bolj skrivnostnega... alibaba

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

5. maj 2010 12:09

Včasih za efekt radi uporabijo navadno žafraniko, okus milanski rižoti pa zagotovo da žafran. Če ni dodalo bistvenega okusa k rižoti, potem je tako ali tako sekundarnega pomena Carnaroli se dobi tudi pri nas, preveri v večjih Mercatorjih, zadnjič sem ga kupila tudi v Kalčku. Je pa čez mejo cenejši. Meni osebni je za rižoto boljši, ker ostane nekoliko bolj na zob, moj ima pa rajši arborio. Sta pa oba krasna. strelka

pi.kica  

član od: 19.8.2007

sporočila: 75

5. maj 2010 18:55

Mislim, da ima blagovna znamka Scotti v ponudbi tudi carnarolli.

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

5. maj 2010 20:23

Milansko rizoto v zadnjem casu( grandi chef in v malo bolj nobel restavracijah) servirajo celo z zlatimi listici, pa s packami kakava, telecje omake z dodatkom kurkume, pa se s s cim. Skoda, ker nisi vprasala-ponavadi prijazno in vsaj priblizno povedo kaj da je. Le po tem opisu pa nemara ne bos nikoli zvedela kaksne "packe "so bile. Tudi ognjicevih ne bi izkljucila... lp lucka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti