Tuji jeziki na cd

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

tema odprta - 5. maj 2010 10:19 | ogledi: 3.997 | odgovori: 14

Imam CD Nemščina za vsakogar, pa me zanima, če poznate še kakšno varianto tujih jezikov na CD, ki ne potrebujejo zraven dela po knjigi? Ne mislim, da bi se tako čudežno naučila tuje jezike, rada bi bolj nekaj za izpopolnitev, predvsem nemščine in angleščine. Nekaj, kar lahko poslušam med  vožnjo v avtu, kadar sem sita poročil, reklam in glasbe...

čoko

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

5. maj 2010 10:29

Tegale pa ne razumem! Zakaj se matrati če gre čudežno? Če kdo pozna kakšno čudežno metodo, kako se naučiti tujega jezika brez matranja ( in učenja ) kar na dan z njo, jaz rabim kaj takega. Jaz poznam le ono metodo s čudežnimi kristali pod posteljo, pa ne vem kje dobit kristale.ž

Drugač, jaz sem sit poročil reklam in glasbe skos, pa radia sploh ne prižigam.

ežoj

žabica21  

član od: 23.5.2007

sporočila: 261

5. maj 2010 10:58

v knjižnici imajo te cdje... in jih lahko poslušaš med vožnjo...pojdi v malo večjo knjižnico pa imajo sigurno. žabica21

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

5. maj 2010 21:11

ežoj je napisal/a:

Tegale pa ne razumem! Zakaj se matrati če gre čudežno? Če kdo pozna kakšno čudežno metodo, kako se naučiti tujega jezika brez matranja ( in učenja ) kar na dan z njo, jaz rabim kaj takega. Jaz poznam le ono metodo s čudežnimi kristali pod posteljo, pa ne vem kje dobit kristale.ž

Drugač, jaz sem sit poročil reklam in glasbe skos, pa radia sploh ne prižigam.

ežoj

Tud jaz ne razumem: če napišem, da ne iščem čudežne metode,ampak nekaj za izpopolnit, na kaj potem leti ta odgovor? Gre pač za to, da preživim v avtu precej časa in ga bom v kratkem še več, pa bi ga izkoristila bolj koristno, kot da npr. vsakih 15 min slišim isto reklamo, račun za telefon bo pa tudi prevelik, če bom vsak dan 3 ure vožnje pretelefonirala. Jeziki mi kar grejo, takšen supertalent pa nisem, da bi med vožnjo uspela še knjigo in slovar predelat.No, Ežoj, kako bi pa ti izkoristil ta čas, da te vožnja ne bi preveč zdolgočasila?

Kristali se pa dobijo tako, da se pač nečemu dovolj intenzivno posvečaš, da se potem nekaj izkristalizira...

Hvala, žabica, sem pozabila na to varianto. Grem pogledat.

čoko

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

6. maj 2010 20:20

Čoko, če ti gre za izpopolnjevanje, si nabavi knjige na CDjih. Se dobijo vse mogoče v vseh mogočih jezikih, kar malo poišči po internetu (pa ne pridejo prav samo med vožnjo, tudi recimo med tekom, likanjem pa na plaži pridejo zelooooooooooooooooo prav....). Pa veliko lepih trenutkov ob poslušanju ti želim, Sonja

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

8. maj 2010 16:08

Pozivam Ognjičko, da se opredeli do jezika, ki se ga bo učila med likanjem. Stroške CD plačam jaz. program izbere ona.  Da ji bo likanje v užitek.

 

Podarim Nemščino 2000S, prva stopnja,  na avdio kasetah.

F r i n a

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

8. maj 2010 20:53

Čoko, če me že sprašuješ: Ljudje so razmišljajoča bitja, to pomeni, da so možgani tudi organ, ki ga je treba uporabljat. Lahko prižgeš radio, in si misliš svoje, potem niti slišiš radio niti kaj pametnega razmisliš, radio ti je kot mašilo, kulisa, da te zamoti, da ti čas gre hitreje. Popolnoma enako bo ( najbolj verjetno ) če si nabaviš kakšen CD: to je samoprevara. Če se hočeš učit, si vzemi čas, usedi se za mizo in se intenzivno uči. Če voziš avto, izključi vse zunanje dražljaje ( radio CD )  in se posveti vožnji in uživaj ( v vožnji, pokrajini ). Če se voziš po znani pokrajini lahko resnično čas izkoristiš in si kaj svojega premisliš.

Pred kratkim sem bil v nemčiji, vožnja cca 7 ur,  za čas vožnje mi niti na misel ne prišlo, da bi prižgal radio.

Če misliš, da se boš med vožnjo naučila tujega jezika, pomeni ravno, da iščeš " čudežno " metodo, češ, ti boš vozila, jezik se bo nalagal v tvoja možgane. Nak, ne bo šlo.

Punca, uporabi možgane za razmišljanje, ne jih prevarat s nekakšnim ropotanjem, pa magar na tujem jeziku.

Za poskus naredi takole: zvečer doma vse ugasni ( radio, TV, računalnik ) in poskusi nekaj naredit, prebrat, premislit, kar koli. Zatrjujem ti, da boš opazila razliko. Če se ti zdi da je vse prazno, pomeni, da ti možgani počasi krnijo in jih ne uporabljaš, pa rabijo kakšno mašilo v obliki ropotanja, glazbe, TV, nečesa pač.

Eto, vprašala si pač, tukaj imaš odgovor, če ti je všeč ali pa ne.

 

ežoj

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

9. maj 2010 10:05

Ežoj, naučiti se jezika med vožnjo res ne da, utrjuješ ga pa lahko, zlasti izgovorjavo.  To je tako, kot če poslušaš govorjenje. Čisto podzavestno utrjuješ že znane besede in tvorbo stavkov. Kot na primer pri gledanju in poslušanju radia in televizije v tujih jezikih.

Čoko, kar vztrajaj pri svojem namenu.

Cila

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

9. maj 2010 10:25

Ce se vozim sama, imam vedno prizgan radio.Velikokrat pojem, vcasih se celo derem, ce mi tako zapase.Gledam na cesto, se veselim sonca,poslusam radio in sem hitro na cilju.Dezja in slabega vremena se izogibam,pa tudi teme,ker si to lahko privoscim.Mislim, da tole s CD ni slaba ideja.Kaksno besedo ze ujames. Verjamem pa, da nekateri uzivajo, ce so s svojimi mislimi in imajo raje tisino, da "slisijo" sami sebe.Tudi ni slabo.Tako kot smo si razlicni na zunaj, smo izgleda tudi na znotraj. Se pa strinjam ,da brez ropotanja radia in TV, pa se drugih virov sploh ne znamo vec ziveti.Pri nas imamo vedno prizgan radio,pa tudi Tv ropota kar naprej.Zdaj, ko sem od doma, pa niti ne pogresam najinega prvega programa, pa oddaje Svet, pa 24 ur....Kar naprej samo eno tarnanje,pa kaj tukaj,pa kaj tam.Pa parlament, pa kaj je ta rekel...Opazam, da cisto lepo zivim, pa skoraj ne vem, kaj se godi po svetu. naor

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

9. maj 2010 10:35

Ezoj, po dezeli nemski pa imam vedno oz. sem imela prizgan radio, ze zaradi prometnih informacij.Res se ze nekaj let nisem oz.nismo odpeljali v to smer, niti drugam v tujino, ampak ni neumno slisati, kaj se dogaja na cesti. Kako se pa ti informiras?Malo se mi zdi, da si ze star macek v teh situacijah, ali se motim? naor

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

9. maj 2010 13:54

Ja, res je - Ezoj, ponavadi se zelo strinjam s teboj, tokrat pa čisto nič. Ja, ob lučki za mizo res lahko dobro ponavljaš nepravilne glagole, se naguliš lekcijo za v šoli za 5, ampak tisto glavno pri tujem jeziku je to, da ga dobiš "v uho". In za to ga moraš poslušati in govoriti, še pa še pa še pa še..... Ker - bodimo realni (tu ne mislim na tisto realnost pri kontrolnih in šolskih nalogah, ampak tisto, ko padeš v tujejezično sredino in si moraš sam pomagati kakor veš in znaš): briljantno znanje slovnice, naguljeno v dolgih nočnih urah, ti prav nič ne pomaga v konkretnih situacijah, če znaš vsega skupaj pet besed (no, pa tudi če jih je malo več); se boš pa zmenil prav vse, čeprav bodo skloni in oblike napačni, če boš le vedel, kako se čemu reče. Za to je pa potrebna kilometrina, in tujejezična zvočna kulisa ti lahko pri tem zelo pomaga. Za začeti od nule CDji v avtu res niso pametna ideja, ampak saj tega tudi ni nihče rekel. Vsaj moje izkušnje so take - pred leti sem se čez noč znašla v Franciji, vsa moja francoščina je bila že več kot 20 let daleč iz gimnazijskih časov, potem pa - no, saj veš, Francozi kaj drugega kot francoščino ne obvladajo, vsaj ne, ko se umakneš par kilometrov ven iz Pariza: zlomek pa tak, niso mi manjkali časi in pogojniki, ampak besedni zaklad; kako odpreš račun na banki, kako se zmeniš na uradu za delovno vizo, kako pri hudiču dopoveš hišniku, kaj je crknilo v tvojem stanovanju.... in za take reči je tisto ropotanje v backgroundu, če je v pravem jeziku, lahko še kako koristno. Sploh pa je vozit se vsak dan par ur v službo in iz nje nekaj čisto drugega kot pa enkrat na leto 10 ur nekam na lepše. Tisto eno pot že lahko porabiš za kontemplativna razmišljanja in načrtovanje prihodnjih podvigov, če ti pa vožnja v službo in nazaj vzame vsak dan 3 ure, potem je to cca 65 ur na mesec, 700 ur na leto - hej, to je letno en mesec, skoraj 10% tvojega življenja, in toliko kontemplacije pri bogu da ne potrebuješ. Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti