Obhajilo - darilo

kalika  

član od: 3.2.2010

sporočila: 51

tema odprta - 4. maj 2010 12:48 | ogledi: 13.748 | odgovori: 9

Pozdravljeni,

potrebujem idejo - nečak gre k obhajilu, pa imam problem z darilom. Trenira nogomet, pa sem mislila, da mu kupim gol. Ne vem kje dobiti primernega. Pa še nekaj zraven, mogoče v vezi nogometa. Na pomoč

M

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

4. maj 2010 16:36

Pozdravljena, tudi moja necakinja je letos prvoobhajanka. Ker sem istocasno tudi v.d. krstne botre (prave nima vec), sem se odlocila, da ji bom za prvo obhajilo podarila celodnevni izlet v Ljubljano. Bistvo izleta je, da cel dan preziviva skupaj in se imava lepo. Kaj si bova tu ogledali, ni se tocno doloceno. Jaz bi jo rada peljala na tekmo iz ritmicne gimnastike (tako na visjem nivoju) ali pa na trening njene najljubse ritmicarke (drzavne raprezentantke), ker je nasa prvoobhajanka tudi pridna ritmicarka. Ce mi pa to ne bo uspelo, bova sli samo v zivalski vrt, pa na grad, na sladko tortico, morda celo v Atlantis.... Natancen program bova se izdelali poleti. Ne vem, kako bi lahko ti to izvedla. Ko sem nekaj podobnega podarila njeni sestri (tudi za prvo obhajilo), je bila tako navdusena, da se danes vsem razlaga, kako lep dan sva takrat preziveli (takrat sva sli z vlakom v Benetke). Upam, da sem ti vsaj malo pomagala. ribica

lojzella  

član od: 12.7.2009

sporočila: 117

5. maj 2010 16:51

tudi moj nečak gre k obhajilu, dobil pa bo vrečo-kot stol napol polno drobnih zrnc, imitira kot nogometna žogain na njej piše Slovenija gre naprej. Če te zanima- kupila sem jo v Lesnini. Ne vem ali je to premalo ali ne, da ga bo darilo zelo razveselilo pa mi je jasno lojzella

tanjaj  

član od: 15.6.2007

sporočila: 918

5. maj 2010 20:52

Tudi moja sestrica gre k obhajilu in sem se odločila, da ji bom naredila 2 torti po želji, pa jasno na morje bo šla za 2 dni z nama. tanjaj

kalika  

član od: 3.2.2010

sporočila: 51

6. maj 2010 14:10

Lojzella, cena?

lojzella  

član od: 12.7.2009

sporočila: 117

6. maj 2010 17:21

še tukaj če katero zanima, tale primerek 70e, ene drugačne pa 60e lojzella

MIHIKA  

član od: 23.2.2010

sporočila: 81

6. maj 2010 21:16

Tisti, ki veste kaj je pravi pomen obhajila, prosim povejte, kaj naj napišem prvoobhajanki v vizitko, ki naj bi jo imela za spomin na prvo obhajilo. Da bo res v zvezi s prvim obhajilom. Vsi tega pač ne vemo. MIHIKA

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

6. maj 2010 21:51

Predlagam kakšno kratko misel/verz/pregovor, pobrano iz kakšne knjige, potem pa raje nek "oseben" dodatek zraven, ker vsaj meni to veliko več pomeni. Te plastični, blazno globoki in pametni verzi so se obupno razpasli, jih mam poln mail naslov, pa telefon in še kje. Polovica jih je podvojenih in ko kaj takega dobim se počutim kot številka na nekem seznamu, ki ji serijsko pošleš voščilo. Kadar pa odpreš voščilnico in vidiš, da se je oseba notri sama razpisala pa čeprav besede niso pol tako "učene, visoke in oh in sploh"...no to je pa nekaj čisto drugega. In taka voščila gredo v posebne, svete mape in druge posebne kraje, pa bog ne daj, da bi kdo stegoval prste po njih, znam biti zelo agresivna :D Tako da mihika, če je le možno sami sestavite voščilo, bo deklici, če ne danes pa čez nekaj let, gotovo največ pomenilo Viva Meier

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

7. maj 2010 7:34

Se popolnoma strinjam z Vivo Meier (in ni prvič :) ). Meni so prav tako najlepše misli, za katere vem, da se je oseba potrudila. Razne tiste instant zadeve, snete z neta, me ne prepričajo. Eno vrstico iz Svetega pisma, ki je povezana z obhajilom (magari tisto 'to je moje telo, ki se daje za vas'), pa eno osebno noto zraven - to je to.

Aja, še to: če pa sami niste verni oz. ne poznate pomena tega dogodka, potem pridejo svetopisemski in drugi podobni citati preveč osladni. Ker pri voščilu treba vedeti, kaj se želi in zakaj. V tem primeru je bolje napisati voščilo podobno, kot za recimo rojstni dan.Atina

Sporočilo je spremenil(a) Atina dne 07. 2010 08:34

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti