Odhod v porodniško- pogostitev

dtrzan  

član od: 8.11.2009

sporočila: 1

tema odprta - 3. maj 2010 16:59 | ogledi: 7.222 | odgovori: 8

Pozdravljeni!

Kmalu odidem na porodniško, pa bi rada eno malenkost pripravila za sodelavce- skupno jutranjo kavico.

Zraven bi ponudila kako sadje, mini rogljičke in še nekaj- kaj pa še sama ne vem.

Če ima kdo od vas kak predlog, bi prodila za nasvet.

Lep pozdrav

dtrzan

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

3. maj 2010 17:02

Predlagam ti dve ali tri vrste res dobrih mafinov - hitro narediš in še lepo je videti.

tulka

JANA V  

član od: 29.11.2009

sporočila: 23

3. maj 2010 17:56

Jaz mislim, da bi skupaj s sadjem in rogljički lahko ponudila sirovo ploščo, več vrst sira - mislim da bi teknilo. lep pozdrav JANA V

Lee Ann  

član od: 11.2.2006

sporočila: 90

3. maj 2010 21:56

Jaz sem ravno 2 tedna nazaj imela poslovilno v službi, ravno tako za porodniško. Za sodelavce sem v službeni kantini naročila svežo kavo, za zraven pa sem jim postregla z jabolčnim zavitkom in žepki iz listnatega testa z različnimi nadevi - mareličnim, borovničevim in gozdnimi sadeži.. Hitro narejeno in paše k jutranji kavi Zdaj je veliko obiskov in skozi je treba kaj pripravljati doma, tako da se v tako visoki nosečnosti nisem spuščala v kakšne druge kulinarične specialitete.. Vsi smo bili zadovoljni, jaz pa še najbolj, zdaj sem že doma in veselo pričakujemo Vse dobro ti želim!! ;-) Lee Ann

Balenka  

član od: 28.4.2004

sporočila: 2825

4. maj 2010 0:21

tulkina zamisel z mafini mi je zelo zelo všeč. S kavico zelo lepo "pašejo" skupaj. Tudi Lee Annina varianta ni od muh. Super! Za katero koli se boš odločila, bo zadetek v polno!

Vse lepo ti želim v teh trenutkih skupaj s sodelavci, potem pa veselo pričakovanje in veliko užitkov !

Balenka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

4. maj 2010 12:40

Takole bi rekla: če imate v kolektivu navado, da se delajo manjše pogostitve (npr, nekdo ima rojstni dan in plača kavo in še kaj za zraven...), potem uberi točno tak sistem, kot ga že imate. Če pa tega nimate, se pa v nobenem primeru ne velja preveč naprezati. Če nisi vešča take pogostitve (se iz zapisa vidi, da bodisi ne veš kaj. bodisi ne veš, koliko, oziroma kje se ustaviti....), potem bo kakšna druga priložnost, da se tega navadiš. Ob koncu nosečnosti ni treba, da si nabijaš dodatni stres s tem in se sprašuješ, če je to okej, ali je bilo zadosti? in podobne stvari. Muffini so dober izbor, če jih znaš delati je okej, če bodo pa to tvoji prvi muffini, pa preskoči (ni se treba učiti sedaj za tako priložnost). Če si vešča dekoriranih narezkov, sirovih plošč,če znaš lepo ustvariti krožnike, če ti to ne dela problema - potem to naredi. Samo pri tem te opozarjam na logistiko: a boš tovorila v službo ne vem koliko krožnikov, bešteka, kozarcev... - ker verjemi mi, ko je treba vse to pospraviti, ni nikogar, ki bi pomagal. Če imaš v službi kako prehranjevalno enoto, potem naj ti oni pomgajo. Če imate prehrano kjer v bližini, jih povabi tja na eno kavo in to je to. Ni treba pretiravati. Ker v vsakem primeru boš itak slišala obnove porodov vsaj treh sodelavk. Če ste mešani kolektiv, je potemm sploh blazno sočno, ko začnejo tete razlagati, kako so jih rezali in šivali in tekmujejo v tem, katera je imela daljši porod, ki je vsako leto po pripovedi za kakšno uro daljši ... in medtem njihovi sodelavci gledajo nekam v tla in upajo, da bo te grozne diskusije kmalu konec, ker so izvedeli mnogo tega, česar sploh ne želijo vedeti. Tvoja nosečnost, tvoje dete, to sta tvoja praznika, ne pa praznika tvojega koletkiva. Ne pričakuj, da bodo sodelavci to doživljali podobno, kot ju doživljaš ti. Tudi če ti slučajno uspe narediti najboljše muffine na svetu - tvoj kolektiv tega ne bo doživel na tak način in zato se velja omejevati. Kot se bo veljalo omejevati pri obiskovanju sodelavcev medtem, ko boš na porodniški. Tudi otroka ni treba peljati v službo. Tisti, ki jih bo dete res zanimalo, s takimi se lahko vedno dogovoriš izven službenega časa in prostora. In tudi, ko boš že nazaj v službi - bodi okej in ne davi sodealvcev s pripovedmi o tem, kako otrok napreduje in čisto vsak dan ni treba vsem poslati novih zadnjih 55 fotk bebice. Ti želim zdravo nosečnost, miren porod in zdravja tebi, otroku in vsej družini. Muffini niso tako pomembni. Vendelina jr.

vida70  

član od: 13.9.2005

sporočila: 461

4. maj 2010 14:44

Pomoje pa dtrzan sploh ne bo imela velikega dela, če bo v službo prinesla nekaj rogljičkov, ali pa kakšne piskotke,muffine, sadje. Saj to ne bo velika poslovilna žurka, ampak samo malo bolj obogatena jutranja kavica, ki pa res ne zahteva dodatnega naprezanja nosečnice. Saj nosečnost ni bolezen, marsikatera ženska ja v tem stanju polna energije. Tako da dtzan, jaz bi na tvojem mestu nekaj malega spekla, karkoli, pa zraven kakšen sok in kavica in to je to. In vse lepo do konca nosečnosti , potem pa veliko veselja z malo bebico. vida70

dtrzan  

član od: 8.11.2009

sporočila: 1

9. maj 2010 7:31

Hvala vsem za vaše ideje. Kot je pnapisala vida70 to ne bo žur, bo samo kavica, kak čaj po želji, sadje, mini rogljičke mi bodo spekli v blžnji pekarni, zraven pa bom naredila klasičen tiramisu brez jajc. Niti nisem človek, ki bi na široko razlagal o sebi v službi, punce pa tudi ne govorijo detajlov s poroda. Gre za en dostojen način odhoda. Hvala še enkrat vsem. dtrzan

biba  

član od: 26.10.2004

sporočila: 542

9. maj 2010 8:46

Se čisto strinjam dtrzan. Tudi jaz sem imela prejšnji teden takšno slovo in sem dala zjutraj na mizo pecivo ki sem ga spekla. Zelo so bili veseli in ni bilo nikakršnih debat o porodih. Niso nič pričakovali in so bili presenečeni, jaz pa zadovoljna. Lahko spečeš kak sacher biskvit, premažeš z marmelado in preliješ s čokolado. To je hitro in zelo dobro. Želim ti vse lepo!! biba

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti