Jedilna miza

Katja D  

član od: 20.5.2006

sporočila: 446

tema odprta - 28. apr 2010 13:55 | ogledi: 16.494 | odgovori: 32

Naša hiška pridno raste in že izbiramo notranjo opremo. Zdaj sem v dilemi glede jedilne mize. Situacija je taka: dnevna soba preide v jedilnico, ki jo od kuhinje loči le manjša pregradna stena (z oknom na sredini, da bom imela ob kuhanju dober pregled nad dogajanjem v drugem delu prostora ). Prostora je kar nekaj, seveda pa ga ni ogromno. Ker bo ta prostor dejansko središče našega doma, ga ne bi rada preveč napolnila s pohištvom, da bo še vedno ostal dovolj prostoren. Rada bi imela jedilno mizo, ki bo dovolj velika za nas štiri (dva odrasla, dva otroka), tudi če bo z eno stranico porinjena do stene, in ki nas bo čim manj ovirala pri premikanju po prostoru. Seveda pa mora biti miza taka, da jo je možno podaljšati, če bomo imeli obiske.

V enem pohištvenem katalogu imam ogledano mizo dimenzij 140 × 84 cm, ki se jo lahko podaljša na 180 ali 220 × 84 cm. Miza bi bila običajno z ožjo stranico stranico porinjena do stene. Če bi dobili obiske, bi jo odmaknili od stene in obrnili za 90 stopinj, po potrebi pa še raztegnili (toliko prostora imamo). Kaj pravite, bi bila v najbolj podaljšani varianti dovolj velika, da bi za njo lahko dovolj udobno obedovalo 10 oseb

Vesela bom vsakega mnenja in izkušenj. Na razpolago imam še nekaj časa, tako da bi ta nakup rada dobro pretehtala.

Katja D.

Maja75  

član od: 29.5.2009

sporočila: 8

28. apr 2010 14:21

Kolikor se spomnim, potrebujemo za udobno sedenje za mizo 60 cm na osebo (in pa vsaj 40 cm globine, da imamo kam postaviti servirane jedi), torej 4 x 60 cm = 240 cm. Zmanjka 20 cm, ampak kolikokrat na leto pa bi za mizo sedelo 10 ljudi? Mi smo se dvakrat ali trikrat na leto pri babici gnetli tudi na manj, pa je kar šlo. Maja75

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

28. apr 2010 14:39

Imamo jedilno sol, jedilne barve, jedilni krompir.....................................in jedilno mizo. Pa dober tek!

ežoj

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

28. apr 2010 14:45

Sama imam jedilno mizo, ki se lahko podaljša za dva krat po 50 cm. Je ovalna, v običajni legi dolga 150 cm in kar široka (ne vem prav, koliko). Če jo maksimalno izvelečemo, je dolga 250 cm.Sprva smo jo vsake toliko podaljševali, potem nam je presedlo in je zdaj vedno v jedilniškem delu dnevne sobe v vsej svoji dolžini, ker nas je pogosto okoli mize okoli deset. In nam je presedlo nenehno vstavljanje dveh polmetrskih plošč.

Je pa na srečo dnevna soba dovolj velika, da je tako dolga miza in osem stolov okoli nje "zatolče", ampak ostaja dovolj prostora za gibanje.

 

Tvoja zamisel se mi zdi kar ok, sploh ker daljšo mizo potrebuješ le izjemoma. Ko smo mi kupovali novo jedilnico, je bila prva misel: čim daljša miza. Okoli 220 cm dolge mize pa jih bo deset že nekako sedelo, nas se okoli naše, torej 30 cm daljše, včasih malo stisne tudi 14, več pa res ne. Če potrebujem mizo za več ljudi, potisnemo sedežno ob stran in po dnevni sobi razporedimo mize tako, da je prostora tudi za 25 ljudi (rekord je 27), ampak to je morda tri krat na leto.

 

Kaj pa okrogla ali ovalna miza, ki se da podaljševat z dvema vstavkoma, bi prišlo v poštev za vas? Ker če je več ljudi, jih gre za ovalno in okroglo več kot za oglato, vsaj naše izkušnje so takšne. Oziroma se več ljudi lažje razporedi.

 

mamamia

 

 

 

mamamia

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

28. apr 2010 15:07

ežoj je napisal/a:

Imamo jedilno sol, jedilne barve, jedilni krompir.....................................in jedilno mizo. Pa dober tek!

ežoj

 

Ežoju je verjetno dolgčas, (opazila sem, da same hude strela), ali pa polna luna prihaja (slednjega nisem preverjala)

Vsekakor me spravi v smeh

Vanja

Majolčica  

član od: 2.2.2008

sporočila: 98

28. apr 2010 15:21

Pridevnik jedilen ima več načinov uporabe: http://bos.zrc-sazu.si/cgi/a03.exe?name=sskj Tako da med jedilno sol, jedilni krompir, jedilno čokolado,... spada tudi jedilna miza, jedilna omara, jedilni pribor....

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

28. apr 2010 16:11

Raztegljive mize so super za obcasne stevilcnejse jedce. Prav tako ti svetujem, da se drzis svetlejsih tonov, ker prostor deluje zracnejse z lahkotnejsim in svetlejsim pohistvom (ni potrebno, da se ustavis pri beli in bez barvi). Okrogle mize (ki se potem pri podaljsanju spremenijo v ovalne) pa splosno opticno povecajo prostor. fresh

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

28. apr 2010 16:15

In če ob jedilni mizi včasih pretiravamo, nam pride prav jedilna čokolada. Na to je Ežoj pa pozabil. In da se vrnem na temo. Odvisno kakšen človek si in kako rad imaš družbo okrog sebe. Meni je miza vedno premajhna. V novi hiši bomo ta problem rešili s prav posebnim prostorom, vseh problemov bom rešena. Jaz se vsekakor navdihujem za mizo, ki ima malo več cm kot da kak sentimeter zmanjka. Ziher je ziher in to, kar pravi mamamia (ovalna ali okrogla) vsekakor ni slaba. lp Vesna

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

28. apr 2010 16:36

Moja miza je fiksna, 1x2m. Popolnoma udobno okrog nje posedeš 8 ljudi, 10 je pa že zelo tesno - razen če so vmes otroci. Ob polni zasedenosti pogrešam širino, saj 1m širine ni prav veliko, če te zamika kakšno dekoriranje..ipd. Moja jedilnica je relativno velika, pa je taka miza nekako sodila vanj. Danes bi se raje odločila za raztegljivo - največkrat za tem kolosom namreč sediva sama z možem in potem mi na misel prihajajo smešni prizori iz starih filmov. Lisa

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

28. apr 2010 19:22

Isto kot mamamia,ko nas je več pa jih nekaj preselimo v dnevno sobo,ki meji na jedilnico. Ravno tako imam pregled iz kuhinje v jedilnico. Trenutno nas je okrog mize vsak dan toliko,da mize ne spravlajmo skupaj. V jedilnici nimam nič ostalega pohištva,čeprav bi mi kakšna vitrina mogoče v kot prav olajšala nošenje pribora in pogrinjkov iz kuhinje.Sicer to počno mlajši člani družine,ampak vseeno. Ker ne vem.če lahko delam reklamo,ti naslov proizvajalca lahko pošljem na mail. anaeva

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

28. apr 2010 19:51

Imamo 180 x 100, idealno za štiri, šest je gužva. kako spravite 10 ljudi za mizo meter krat dva, mi ni jasno. Razen če vsak drži en hot dog v roki :) Pokonci seveda. zzak1977

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti